چرا من لاغر نمیشم؟

کاهش وزن سخت است اما نشدنی نیست

چرا من لاغر نمیشم؟

 همه ما اصول کاهش وزن را می‌دانیم، کمتر هله هوله خوردن، بیشتر غذاهای طبیعی خوردن، و تحرک بدنی. بنابراین چرا پایبند ماندن به عادات سالم سخت است؟

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ چون گاهی زندگی مانع می‌شود، شاید سرتان شلوغ است و حتی برای خرید هم فرصت نمی‌کنید از ماشین‌تان پیاده شوید، یا به‌جای ورزش صبحگای، آلارم را خاموش کرده و می‌خوابید. برای همه ما اتفاق می‌افتد، اما در اینجا چند نکته برای شما داریم تا بتوانید هر روز روی اهداف‌تان متمرکز بمانید:

 1. دلیل کارتان را شفاف کنید

به روشنی تعریف کنید که چرا می‌خواهید سالم‌تر باشید، این را درنظر بگیرید که چه تغییری در زندگی‌تان ایجاد خواهد کرد. این پرسش‌ها را از خودتان بپرسید:

 • درمورد خودتان چه احساسی دارید؟
 • در مورد روابط‌تان چه احساسی دارید؟ کارتان؟
 • درمورد شیوه ابراز خودتان در زندگی چه احساسی دارید؟

به‌طور شفاف تعریف کنید که چرا می‌خواهید تغییر ایجاد کنید، جایی این را بنویسید و هر روز صبح درموردش فکر کنید. هروقت احساس کردید که به مانعی برخورد کرده‌اید، یا روزی را پشت سر گذاشته‌اید که موقتا شما را از مسیرتان خارج کرده، دوباره دلیل کارتان را روز بعد بررسی کرده و به مسیرتان برگردید.

 1. با الهام درونی‌تان بخورید

من فکر می‌کنم همه ما اتفاق نظر داریم که تمام غذاهای طبیعی، نسبت به غذاهای فرآوری شده، ارزش غذایی بیشتری دارند. نکته شماره اول من، تمرکز روی مصرف حداقل غذاهای فرآواری شده است.

از همه مهمتر، شما را تشویق به همساز بودن با چیزی می‌کنم که بدن‌تان سعی دارد به شما بگوید، سعی کنید به شیوه‌ای بخورید که احساس می‌کنید برای‌تان خوب است. چه چیزی احساس انرژی و سبکی بیشتری به شما می‌دهد؟ و بهترین شرایط سلامتی را درنوع خودتان برای شما فراهم می‌کند؟ احتمالا جواب شما، یک ظرف پر از سیب‌زمینی سرخ کرده و همبرگر نیست.

هرچیزی که احساس خوب به شما می‌دهد بخورید و هروقت احساس سیری و رضایت کردید، دست از خوردن بکشید.

همچنین بخوانید: چرا لاغر شدن سخت است؟
 1. توجه‌تان را از وزن به سلامتی برگردانید

خوب خوردن، سبکی از زندگیست که بدن شما را با سلامتی، سرزندگی و تندرستی حمایت می‌کند. تغذیه خوب و ورزش، فواید شگفت‌انگیزی دارد که فراتر از سایز کوچک‌تر برای شلوار است. روی تقویت روحیه‌، انرژی، اعتمادبنفس، مثبت اندیشی، خلاقیت، و ارتباط قوی‌تر و عمیق‌تر با خودتان متمرکز شوید. البته این‌ها فقط چندتا بودند!

 1. یک شبکه سالم از ارتباطات‌تان بسازید

مطالعات نشان می‌دهد، آنهایی که ارتباطات اجتماعی قوی‌تری با دیگران برقرار می‌کنند، موفقیت‌های بزرگ‌تری در رسیدن به اهداف‌شان کسب می‌کنند.

یک سیستم حمایتی سالم ایجاد کنید که ایجاد تعهد و مسئولیت کند. این نگرش، برای اشخاص گوناگون، متفاوت است، اما من توصیه می‌کنم برای تمرینات ورزشی‌تان یک رفیق و همراه پیدا کنید یا اهداف‌تان را در فیس‌بوک یا اینستاگرام اعلام نمایید.

راستگو باشید و به دوستان و اعضای خانوده‌تان، اهداف‌تان را بگویید و این‌که چقدر دراین باره جدی هستید. اگر این افراد، همراه و موافق نیستند، کس دیگری را پیدا کنید که موافق شما باشد!

همچنین بخوانید: چرا با وجود ورزش زیاد لاغر نمیشوم؟
 1. راه‌های دیگری برای پرورش خودتان پیدا کنید

خیلی از ما وابستگی شدید احساسی به خوردن داریم. وقتی استرس داریم، مضطربیم، شادیم، عصبانی یا ناراحتیم، اغلب به سمت غذا می‌رویم. در اینجا چند راه چاره برای آرامش شما هنگام شرایط بد داریم:

 • یک حمام گرم بگیرید
 • یک فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید
 • مدل موی‌تان را تغییر دهید
 • در طبیعت، قدم بزنید
 • با یک سرگرمی خلاقانه مشغول شوید

اگر این موارد با شما سازگار نیستند، لیست مخصوص خودتان را تهیه کنید. اگر احساس می‌کنید، شرایط خاصی شما را ترغیب به خوردن می‌کند، به لیست‌تان مراجعه کرده و ببینید دیگر چه کاری می‌توانید برای مراقبت از خودتان انجام دهید.

 1. فشار را از خودتان دور کنید

هدف‌تان را روی این بگذارید که هر روز و در هر وعده، انتخاب‌های غذایی عاقلانه و هشیارانه داشته باشید. یعنی وقتی چیزی می‌خورید که خارج از اهداف‌تان است، به خودتان یادآوری کنید که این فقط یک وعده است و با خودتان توافق کنید که وعده بعدی را متفاوت بخورید.

خود بهسازی، گذشت از مرحله‌ای به مرحله دیگر است. هیچ‌کدام از ما کامل نیستیم. همه ما درحال تلاش برای ایجاد عادات بهتر در زندگی‌مان هستیم، بنابراین با دست‌اندازهایی که در مسیرتان است دلسرد نشوید، فقط به جلو پیش بروید.


نظر خود را بیان کنید