tips-healthy-living-after

مراقبت خوب از خودتان در طول زندگی مهم است و همانطور که شما مسن تر می شوید، اهمیت آن بیشتر می شود. نیاز بدن شما به نگهداری و محافظت بیشتر نسبت به آنچه در گذشته انجام میدادید ، نه تنها برای سلامت جسم خوب است بلکه سلامت روحی ​​و روانی را نیز در پی دارد. پایبند بودن به چند اصول می تواند به حفظ یک زندگی سالم کمک کند.

  1. سبزیجات بخورید

همراه با سبزیجات ، اضافه کردن میوه ها، پروتئین بدون چربی، حبوبات و مقدار زیادی آب مصرف کنید. اساسا، انتخاب سالم انتخاب آسانی است. برای مثال یک بطری آب را در اول روز پر کنید و درست در روبه روی خود قرار دهید. همچنین خارج از حد نخورید اگر قرار است سبزیجات بخورید باید به اندازه درست برسید.

  1. به پیاده روی بروید

پیاده روی ساده ترین فعالیت فیزیکی است که ما می توانیم در برنامه روزانه خود بگنجانیم. چه راه رفتن با حیوان خانگی یا قدم زدن با نوه ها، هدف این است که بلند شوید و تحرک داشته باشید. پیاده روی مقاومت بالای بدن را افزایش میدهد وعلاوه بر آن یک تمرین قلبی عروقی خوب نیز می باشد.

  1. خوب بخوابید

داشتن خواب خوب شبانه برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. به بدن زمان برای استراحت و نیروی تازه می دهد، به علاوه به مغز فرصتی برای شارژ شدن می دهد. برای اینکه مطمئن شوید که شما در حال گرفتن بیشترین استفاده از زمان خواب خود هستید، تمام دستگاه های تلفن همراه – تلفن های هوشمند، لپ تاپ و… را در یک اتاق دیگر قرار دهید تا آخرین چیزی که شما در شب و یا اولین چیزی که در صبح می بینید نباشد. همچنین توسط چراغ قرمز چشمک زن و ویبره پریشان نمی شوید.

  1. مرتب آزمایش دهدید

داشتن معاینات منظم به شما و پزشکتان کمک می کند تا از آنچه که درون بدن شما اتفاق می افتد با خیر شوید. به عنوان بخشی از این مهم است که آزمایشات سلامت به طور منظم برای چیزهایی مانند کلسترول، فشار خون، دیابت و پوکی استخوان داشته باشید. علاوه بر این، با پزشک خود در مورد واکسن هایی که شما ممکن است نیاز داشته باشید مانند آنفلوآنزا، ذات الریه، سیاه سرفه، دیفتری و کزاز صحبت کنید.

old couple exercising

چگونه یک زندگی سالم در میانسالی داشته باشیم؟

  1. عادت های بد را کنترل کنید

برای حفظ سلامت مطلوب، مصرف الکل را در نوشیدنی های روزانه خود کاهش دهید. همچنین بسیار مهم است که سیگار را بدون در نظر گرفتن مقدار و نوع آن حذف کرد.

  1. اجتماعی باشید

حفظ ارتباطات اجتماعی افزایش قدرت عاطفی و سلامت روانی را فراهم می آورد. برای خانواده و دوستان خود وقت بگذارید چه پختن غذا در بیرون باشد یا رفتن به سینما. شما لازم نیست که تبدیل به یک پروانه اجتماعی شوید، فقط تعداد کمی از مردم که شما همواره با آن ها در ارتباط هستید کافی است. مردم برای رشد کردن نیاز به ارتباط عاطفی و روانی با دیگران دارند.

  1. قدرت مغز خود را افزایش دهید

داشتن ذهن قوی راه دیگری برای سالم ماندن برای سال های زیادی است. برای تقویت مغز خود، شما باید ذهن و حافظه خود را همیشه تمرین دهید. راه های انجام این کار شامل خواندن، تماشای فیلم، بازی های فکری، شطرنج ، و انجام پازل مانند جدول و سودوکو.

مقالات مشابه:

  1. زمان خود را بیرون بگذرانید

تنفس درهوای تازه و آرمیدن در نورآفتاب می تواند شگفتی برای یک سبک زندگی سالم باشد. فقط 15 تا 20 دقیقه در روز در زیر نور آفتاب می تواند ویتامین دی مورد نیاز بدن شما را تامین کند. اما اگر شما نیاز به مکمل دارید باید از پزشک خود بخواهید. نور خورشید صبح بزرگترین فراهم کننده سروتونین است که باعث افزایش خلق و خوی ما می شود.

Middle aged couple

راز سلامتی در دوران میانسالی

  1. در تخت خواب مشغول شوید

در حالی که بخشی از مردمی وجود دارند که ترجیح می دهند در مورد آن بحث نکنند، داشتن یک زندگی جنسی سالم بخشی از حفظ یک سبک زندگی سالم است. با افزایش سن ، نیازهای جنسی باید همچنان به عنوان بخشی از زندگی شما باشد. یک زندگی جنسی سالم نشانه خوبی در تمام زمینه های سلامت جسمی، روانی و عاطفی است.

  1. نگرش خود را تنظیم کنید

یکی از بهترین راه هایی که احساس خوبی در مورد خودتان داشته باشید این است که یک نگرش بزرگ داشته باشید و خوشبین باشید. نگه داشتن چیزهای مثبت و خوش بینانه به داشتن آسایش روانی و عاطفی در وضعیت خوبی کمک می کند و این بسیار آسان تر از کارهایی است که باید برای سلامت جسمانی انجام دهیم.


نظر خود را بیان کنید