آداب محیط کار و 5 اشتباه رایج

5 کاری که هیچ‌گاه نباید در محیط کارتان انجام دهید

Things-You-Should-Never-Do-At-The-Workplace,محیط کار

اولین قانون مهم در مورد محل کار این است که هیچ‌وقت نباید بیش از اندازه راحت باشید! خانه‌ی شما، تنها جای خصوصی است که دارید و می‌توانید خود خودتان باشید. این تنها راهی است که می‌توانید در محیط کارتان موفق باشید یا عادی بنظر بیایید. چیزهایی هست که قطعاً نباید در محیط کارتان مرتکب شوید.

کارهایی که در محیط کارتان انجام می‌دهید، منعکس کننده‌ی این هستند که شما که هستید، و در مورد آنچه از خودتان نشان می‌دهید باید خیلی محتاط باشید. در این مطلب مواردی را به شما معرفی می‌کنیم که هیچ‌گاه نباید در محیط کار انجام دهید.

  1. بلند صحبت نکنید / در مورد زندگی شخصی با همکارانتان حرف نزنید

ادب محیط کار، باید همیشه حفظ شود، تحت هیچ شرایطی بلند حرف زدن قابل پذیرش نیست. با اینکار فضای شخصی همکارانتان را بهم خواهید ریخت، حقیقتاً هیچ‌کس نمی‌خواهد بداند که در ذهن شما چه می‌گذرد. همچنین هیچ‌گاه در مورد زندگی شخصی، با همکارانتان صحبت نکنید. همیشه باید حریم خصوصی تان را در محیط کار حفظ کنید. هیچ‌وقت زندگی شخصی خود را با زندگی کاری‌تان قاتی نکنید.

  1. با همکارانتان طرح دوستی نریزید، مخصوصاً با مدیرتان

برقراری روابط عاشقانه در محل کار، بسیار پیچیده است و در اکثر موارد به یک رابطه ی نامطبوع تبدیل خواهد شد. به یاد داشته باشید که شما زمان زیادی را درون محل کار و خارج از آنجا باهم می گذرانید، و اگر زمانی با یکدیگر بهم بزنید، آنوقت دیگر همه چیز سخت خواهد شد. همچنین ممکن است دیگر همکارانتان را در شرایط نامطلوبی قرار دهید.

  1. تماس‌های فیزیکی‌تان را به حداقل برسانید

شاید شما یک شخص خیلی فیزیکی باشید، بدین منظور که شاید دست بر شانه‌ی دیگری گذاشتن و لمس او هنگام گفتگو برای شما عادی باشد. لمس کردن، همیشه در محیط کار قابل پذیرش نیست. اگر تلاش کنید تا این اخلاقتان را در محیط کار کنار بگذارید، البته به غیر از دست دادن، از بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهید کرد.

  1. عکس‌های زننده در اتاقتان نگذارید و جوک‌های غیر اخلاقی نگویید

هرگز جوک‌های غیر اخلاقی نگویید، می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. همچنین از جملات یا تصاویری که ممکن است از نظر یکی از همکارانتان بی احترامی تلقی بشود نیز استفاده نکنید. هر چه از تصاویر و علایم و نوشته‌های کمتری استفاده کنید، برای خودتان بهتر است.

میز کارتان را شخصی نکنید، آنجا محیط کار شماست و باید با خانه‌ی شما تفاوت داشته باشد!

  1. لباس‌های نامرتب نپوشید

یک واقعیت تلخ درباره‌ی زندگی این است که لباس شماست که به شما شخصیت می‌دهد. مردم با توجه به لباسی که به تن دارید در مورد شما قضاوت می‌کنند. همیشه در محیط کارتان مرتب و با کلاس لباس بپوشید. همچنین لباس‌هایی به تن کنید که مناسب محیط کار هستند. هیچ‌وقت لباس‌های لختی نپوشید. به قوانینی که در محیط کارتان برای شما وضع شده است احترام بگذارید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. فریماه در 1394/04/15در6:19 ب.ظ

    خوبه

نظر خود را بیان کنید