مهم ‌ترین چیزها برای گفتن به نوجوان درباره رابطه جنسی

دانستنی های مهم درباره رابطه جنسی در نوجوانان

Teens and Sex

مهم است که قبل از اینکه فرزندتان به سن بلوغ برسد، درباره مسائل جنسی با او صحبت کنید. محتوای بحث‌ های جنسی شما باید در طول سال‌ های قبل و بعد نوجوانی تغییر کند. برای حرف زدن با فرزندتان منتظر زمانی که فکر کنید او از لحاظ جنسی فعال است، نمانید.

در این مقاله شش مورد که باید هنگام صحبت با فرزند نوجوان تان درباره رابطه جنسی به آن ها توجه کنید را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

  1. اصول را توضیح دهید

اصطلاحات و توصیف های مناسب سن می تواند اطمینان حاصل کند که کودک شما می ‌داند بارداری چگونه رخ می ‌دهد و مکانیسم و روش رابطه جنسی را یاد گرفته است. حتی اگر کودک خود را از قرار گرفتن در معرض محتوای جنسی آنلاین یا رسانه‌ های سرگرمی دور کنید، او از همسالان خود در این مورد مطلع خواهد شد.

شما مسلما دوست ندارید دانش و اطلاعات فرزندتان تنها براساس شایعات دیگران و یا پورنوگرافی باشد. در مورد تولید مثل آزاد و صریح صحبت کنید. بعد از دادن اصول اولیه، از چیزهایی که ممکن است از دیگران شنیده باشد و هر سوالی که ممکن است درباره موضوع داشته باشد بپرسید.

علاوه بر این، شما باید انواع مختلفی رابطه جنسی، از جمله سکس دهانی، مقعدی و … را نیز مورد توجه قرار دهید. اگر چه این موضوعات در گذشته برجسته نبودند، قطعا امروز بخشی از گفتگوی مدرسه بچه ها است.  کودک شما باید در مورد آن‌ ها بداند.

  1. به مسائل مربوط به شکل بدن بپردازید.

در سنین بلوغ، هم پسران و هم دختران به نحوی که بدن آن‌ ها شروع به تغییر می‌ کند، نگران هستند. بسیاری از آن ‌ها نگران این موضوع هستند که آیا تغییراتی که آن ‌ها تجربه می ‌کنند طبیعی است یا خیر. به نوجوان خود بگویید باید چه انتظاری از بلوغ داشته باشد. احساسات عدم قطعیت، دست ‌پاچگی و خجالت و یا گیجی مربوط به این دوران را برایش شرح دهید.

به غیر از تغییرات بلوغ، بسیاری از زنان جوان احساس فشار می‌ کنند که باید لاغر شوند و بسیاری از مردان جوان فشار زیادی برای داشتن ماهیچه‌ های بزرگ دارند. در مورد مسائل مربوط به شکل بدن و اینکه عدم اعتماد به نفس او می‌ تواند منجر به مشکلات شود با او صحبت کنید.

  1. درباره عواقب بالقوه فعالیت جنسی بحث و گفتگو کنید.

مطمئن شوید که نوجوان شما به خوبی از عواقب احتمالی فعالیت جنسی آگاه است. بارداری ناخواسته، بیماری های مقاربتی و پشیمانی و حسرت، تنها چند مشکل بالقوه در این مورد هستند.  علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که نوجوان شما درک می کند که چگونه از نظر جنسی فعال می شود و چگونه این موضوع احساساتش را تحت تاثیر قرار می دهد. برایش توضیح دهید که چگونه روابط جنسی قبل از آماده بودن می ‌تواند مشکل‌ ساز باشد.

هنگامی که فرزند شما یا همسالانش به تلفن همراه دسترسی داشته باشند، باید در مورد عواقب احساسی و قانونی ارسال یا دریافت تصاویر جنسی با او صحبت کنید. این شامل تصاویری از خود و داشتن و انتقال تصاویر از دیگر افراد است. قوانین در حوزه‌ های قضایی مختلف متفاوت هستند، بنابراین شما باید تکالیف خود را انجام دهید.

  1. در مورد رضایت در رابطه با او صحبت کنید

همان طور که بدن کودک شما به او تعلق دارد، بدن دیگران نیز همین طور است. این احتمال وجود دارد که شما به او در مورد ” لمس بد ” از زمانی که کوچک بوده، آموزش داده اید. اما کودکان و نوجوانان کم‌ سن و سال باید بدانند که در بوسیدن، لمس کردن و تماس جنسی، چه برای ادامه رابطه و چه برای متوقف کردن آن رضایت هر دو طرف لازم است. احتمال دارد که فرزند شما در هر دو طرف این معادله باشد، کسی که باید رضایت کامل را تضمین کند، و کسی که باید انتخاب کند که با این موضوع موافقت کند یا خیر.

کودکتان را متقاعد کنید که اگر در جایی شاهد تجاوز جنسی است، حتما آن را اطلاع دهد. در مورد سناریوها و اینکه اگر کسی قربانی باشد باید در این شرایط چه کاری انجام دهد، با او صحبت کنید.

  1. به فرزند خود بیش از یک دیدگاه بدهید

برای نوجوانان بسیار مفید است که از بیش از یک نفر پیام ‌های جنسی را بشنوند. اگر همسرتان، خاله یا عموی شما، یا یک فرد بزرگ‌ سال قابل ‌اعتماد در مورد روابط با فرزندتان احساس راحتی می کند، صحبت کردن او با فرزندتان می‌ تواند ایده خوبی باشد. صحبت کردن با یک پزشک نیز راهکار بسیار خوبی است. بگذارید نوجوان شما به طور خصوصی با پزشک ملاقات کند تا به راحتی تمام سوال هایش در مورد بدنش را بپرسد. به فرزندتان یادآور شوید که خوب است از دکتر هر سوالی که ممکن است داشته باشد را بپرسد.

  1. مکالمات را ادامه دهید

به فرزندتان بگویید که او می تواند در هر زمانی سوال و یا نگرانی هایش را با شما در میان بگذارد. اغلب موضوعات مرتبط با مسائل جنسی را مطرح کنید و اجازه دهید او ادامه دهد و از نگرانی هایش با شما سخن بگوید. هنگام پخش فیلمی که شامل فعالیت جنسی یا داستان خبری با اتهام تجاوز جنسی می‌ شود، درباره مسائل جنسی با نوجوان خود بحث و گفتگو کنید.

نظرتان را در مورد رابطه اش با جنس مخالف و مسائل این چنینی خیلی واضح و روشن بیان کنید. بیان نظر شما می‌ تواند به او کمک کند که ارزش ‌های خودش را تثبیت کرده و در انتخاب هایش به او کمک کند.


1 دیدگاه

  1. رضا

    جون

نظر خود را بیان کنید