موفقیت در اینستاگرام

6 روش ساده برای افزایش تاثیر در اینستاگرام

موفقیت در بازاریابی اینستاگرامی

زمانی که یک کسب‌ و کار کوچک را راه اندازه کرده اید، بازاریابی موفق می ‌تواند تمام تلاش های شما را به موفقیت تبدیل کند. با این حال، یک بودجه بازاریابی بزرگ هرگز نمی ‌تواند اولویت فوری برای سرمایه‌ محدود شما باشد. خوشبختانه، رسانه های اجتماعی دنیای بازاریابی را به درجه خاصی از دموکراتیک تبدیل کرده‌ اند. رسانه هایی مانند فیس بوک، توییتر‌ و اینستاگرام، فرصتی را برای رسیدن به مخاطبان هدف فراهم می کنند.

در بین تمام رسانه های اجتماعی، اینستاگرام برادر کوچک هیولاهایی مثل فیس بوک و توییتر است. تنها حدود ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام حضور دارند، این در حالی است که در فیس بوک میلیاردها کاربر فعال وجود دارد. با این حال، اینستاگرام پرطرفدارتر شده و کاربران اینستاگرام خیلی بیشتر درگیر پست ها هستند و احتمال زیادی وجود دارد که پست ‌های شما را ‌ببینند. درست است که شاید تمرکز روی رسانه های کوچک تر نادرست به نظر برسد ، اما احتمالاً با فعالیت و تعامل مداوم از طرف شما نتایج بهتری را برای کسب و کار کوچک شما به دنبال خواهد داشت.

بسیار خوب، حالا می خواهیم در مورد چگونگی تبدیل اینستاگرام به عنوان بستری برای رشد کسب و کار شما بپردازیم و راهکارهایی که در زمینه جذب دنبال کننده ها یا همان فالوورهای اینستاگرام مفید هستند را نیز یادآور شویم. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

  1. یک بیزینس پروفایل (Business Profile) ایجاد کنید.

به عنوان صاحب این کسب ‌و کار کوچک، ممکن است احساس کنید که شما چهره شرکت تان هستید. بنابراین، تبلیغ کسب ‌و کار تان از طریق اکانت شخصی اینستاگرام خود شما ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. هر چند این یک ایده مناسب است، اما می تواند یک پیام تجاری متناقض را به مشتریان شما ارسال ‌کند. ” هر چیزی که در اینجا می ‌خوانید بر اهمیت یک برند سازگار تاکید می‌ کند. ” پست های کاری و مربوط به شغل را در میان پست های مربوط به سفر و تعطیلات تصور کنید، این نمی تواند مخاطب زیادی را برای دنبال کردن صفحه شما جذب کند و از این طریق نمی توانید امید به موفقیت داشته باشید.

در نتیجه شما باید یک حساب تجاری بهینه یا یک بیزینس پروفایل را راه‌ اندازی کنید. بهینه ‌سازی در اینجا چه معنایی دارد؟ این به این معناست که باید انتخاب ‌های آگاهانه انجام دهید تا این انتخاب ها از برند کسب ‌و کار تان حمایت کند. بیوگرافی ، تصویر پروفایل شما، لینک به وب سایت شرکت و … همگی باید کاملا برای نشان دادن نام تجاری شما آماده باشند. از آن جایی که تصویر پروفایل همیشه در کنار پست های شما دیده می شود باید به گونه ای واضح و قابل شناسایی باشد.

هنگامی که بیزینس پروفایل به درستی تنظیم شد، باید به عنوان عضوی فعال از جامعه اینستاگرام حضور پیدا کنید. شما باید دنبال آن دسته از مشتریانی باشید که در فضای شما محکم و ثابت هستند. بیش از حد افراد را فالو نکنید ، چرا که این می تواند معکوس عمل کند. افراد را به صورت گزینشی به لیست مخاطبانتان اضافه کنید.

  1. تصاویر حرفه ای را انتخاب کنید

تصاویری که برای پست های خود انتخاب می کنید بسیار مهم هستند. مغز ما می‌ تواند تصاویر را ۶۰۰۰ بار سریع ‌تر از نوشتن پردازش کند، و ما ۹۰ درصد از کل اطلاعات خود را از تصاویر می‌ گیریم. از آنجا که پست‌ های شما تنها برای لحظاتی در نگاه آگاهانه کاربر باقی خواهند ماند، باید از این سرعت برای گرفتن و حفظ توجه دنبال کننده خود استفاده کنید.

اینستاگرام دیگر تصاویر شما را به عنوان یک مربع ساده ارائه نمی دهد بلکه امکان انعطاف پذیری بیشتری با جهت ها /اندازه های تصویر مختلف فراهم می کند. با این وجود ، اگر می خواهید عکس موردنظر همانطور که می خواهید نمایش داده شود ، می توانید اندازه پیکسل های تصویر را در یک بسته قبل از بارگذاری در اینستاگرام تغییر دهید.

آنچه در تصاویر خود می گنجانید ، بخشی از استحکام برند شما است. شما می خواهید بین محصولات خود و سبک زندگی کاربر ارتباطی موثر ایجاد کنید. در نتیجه لازم است تنظیمات ، محصول و زمینه فصلی را عاقلانه انتخاب کنید.

شما باید مردم را به تعامل با محتوای خود ترغیب کنید.  بنابراین، یک فکر خوب و یا یک پرسش عجیب در قسمت کپشن عکس می‌ تواند افراد زیادی را تشویق کند تا پست شما را لایک کنند و یا برای پست تان نظر بدهند.

  1. اهمیت استوری، ویدئوهای زنده یا لایو و IGTV را درک کنید

مهم تر از تصاویری که تحت عنوان پست روی صفحه مشتری شما قرار گرفته و به آرامی از اهمیت خارج می شوند استوری هایی هستند که می توانید ایجاد کنید. استوری های اینستاگرام فقط 24 ساعت نمایش داده می شوند، اما در کل این زمان استوری شما در بالای صفحه دنبال کننده های شما قرار می گیرد. بعد از گذشت ۲۴ ساعت، این استوری ها از اینستاگرام ناپدید خواهند شد، اما تا این زمان محتوای شما دیده خواهد شد و با مخاطبین تان را درگیر خواهید کرد، با تمرکز بر روی استوری، برندتان را در مرکز توجه قرار داده و از رقبای خود پیشی بگیرید.

شما می ‌توانید در این استوری ها کمی غیر رسمی باشید و پشت صحنه‌ ها و بینش خود در یک روز از زندگی ‌تان در این قسمت ایجاد کنید. نکته این است که از طریق عکس ها و فیلم ها بیشتر با مخاطبان خود تعامل برقرار کنید و از مجموعه ابزارهای تعاملی از جمله افزودن موسیقی ، متن و موارد دیگر ، که فرصتی برای گفتن چیزهای منحصر به فرد در مورد برند شما می باشد، برای تقویت این محتوا استفاده کنید.

همچنین با استفاده از گزینه هایی همچون ارائه فیلم زنده (لایو) ویدئو IG می توانید متفاوت ظاهر شوید. اگر در حال حاضر یک رویداد بازاریابی عملی در حال وقوع است ، چرا این مطلب را با استفاده از گزینه ویدیوی زنده موجود در اینستاگرام آن را به اشتراک نگذارید؟ این کار را انجام دهید و بازخورد آن را مشاهده کنید.

  1. در پست هایتان از هشتگ های هوشمندانه استفاده کنید

ابزار مهم دیگری که برای گسترده کردن فرصتِ بیشتر دیده شدن پست های شما در اختیارتان است، استفاده از هشتگ های هوشمندانه و کاربردی است. شما می توانید حداکثر 30 هشتگ را در هر پست انتخاب کنید. البته استفاده از هشتگ های بیش از حد هم موجب شلوغ شدن پست شده شده و ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. در هر صورت ، عاقلانه تر است تا از هشتگ های بسیار عمومی هدفمند استفاده کنید. تعداد ایده آل هشتگ ها سلیقه ای است، اما به طور کلی احساس می شود که گنجاندن حدود پنج هشتگ در هر پست بیشترین تأثیر را خواهد داشت. هشتگ گذاری به پست شما این امکان را می دهد تا ضمن ایجاد یک پیام تجاری منسجم به مشتری خود ، افرادی مورد نظرتان را نیز پیدا کنید.

بهترین کار این است که هشتگ هایی که بیشترین تأثیر و کاربرد را در تجارت شما دارند، پیدا کنید. درست است که ممکن است این کار به طول بیانجامد، اما تجزیه و تحلیل هایی که در این مورد انجام می شود به شما کمک می کند تا به جمعیت هدف خود متصل شوید. علاوه بر این ، می توانید یک هشتگ شخصی ایجاد کنید ، با استفاده از یک هشتگ یا برچسب خاص که هر بار از آن استفاده می کنید، دیگران را ترغیب کنید تا به پیشرفت نمودارهای مربوطه کمک کنند. برقراری ارتباط با مشاغل دیگر می تواند به شما در بهبود قدرت این هشتگ شخصی کمک کند.

  1. مداوم و با برنامه پست ارسال کنید

مداومت در ارسال پست یکی دیگر از نکات بسیار مهم در جذب دنبال کننده در اینستاگرام است. در مورد بهترین زمان برای ارسال پست ها، زمان چک کردن اینستاگرام توسط مخاطبان تان را در نظر بگیرید، به عنوان مثال اگر متوجه شدید بیشتر دنبال کننده ها و مشتری های شما ساعت 5 عصر ، بعد از اتمام ساعت کاری شان ایستاگرام شان را چک می کنند، این ساعت زمان طلایی ارسال پست است، در این زمان به طور پیوسته فعالیت کنید.

برخی از ابزار موجود در زمینه برنامه ریزی در مورد پست گذاشتن، نیز در این مورد می تواند برای شما راه گشا باشد. به عنوان مثال ، اپلیکیشن هایی مانند Tailwind و Tag Viral به شما این امکان را می دهند تا در بیشتر رسانه های اجتماعی پست هایتان را برنامه ریزی کنید. این به شما امکان می دهد پیام های یک هفته یا یک ماه پیش رو را از قبل تعیین کنید. این برنامه ها نه تنها به صرفه جویی در وقت شما کمک می کنند بلکه به شما کمک می کنند تا استراتژی تبلیغاتی را ایجاد کنید که بتواند ثبات برند شما را نیز حفظ کند.

  1. برنامه هایی مانند فروش شگفت انگیز با جوایز استثنایی را اجرا کنید

امید شما برای داشتن ۱۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام این است که آن‌ ها بخشی از جامعه تجاری شما را احساس کنند. حس تعلق داشتن، ابزار قدرتمندی برای الهام از وفاداری مادام العمر است. به یاد داشته باشید، نگه داشتن یک مشتری ثابت آسان تر و بهتر از جذب یک مشتری جدید است. بنابراین، دادن یک احساس خاص به کاربران اینستاگرام شما، می ‌تواند یک روش هوشمندانه برای الهام بخشیدن به این حس تعلق باشد. با کاربران تان تعامل برقرار کنید و هر از گاهی برنامه ای تحت عنوان فروش فوق العاده یا شگفت انگیز برگزار کنید و استقبال دنبال کننده ها (فالوورها) را تماشا کنید و لذت ببرید.


و اما سخن پایانی …

راهکارهایی که در قسمت بالا عنوان کردیم، همه از اهمیت بسیار بالایی در هنگام کار با اینستاگرام و جذب مشتری برخوردارند. یکی از دغدغه هایی که افراد در مورد دنبال کننده های خود دارند، این است که آیا این دنبال کننده ها واقعی هستند؟ باید بگویم که در صورت رعایت موارد بالا افرادی را جذب خواهید کرد که واقعا به محصولات و خدمات شما علاقمند هستند.

رویکرد نهایی که شما باید استفاده کنید رویکردی سازگار و حرفه ای است. به یاد داشته باشید که شما در حال ارائه برند خود هستید و این کار باید با بالاترین سطح مراقبت انجام شود.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و پاسخ سوالات خود را گرفته باشید. در نهایت برایتان آرزوی موفقیت می کنم.


نظر خود را بیان کنید