بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

چه جاذبه هایی در اسپانیا را نباید از دست داد؟

هنگام خرید تور اسپانیا باید از بهترین جاذبه‌های توریستی اسپانیا آگاه باشید تا بتوانید مناسب ترین تور را انتخاب کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل الی گشت؛ اسپانیا کشوری است که به دلیل واقع شدن در نزدیکی دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار است و می توان شاهد تلفیقی عالی از فرهنگ های مختلف بود. این عوامل سبب شده این کشور سالانه میزان قابل توجهی از گردشگران خارجی را به خود جذب کند و به عنوان قطب اصلی جذب توریست در دنیا مطرح شود. با معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا با شما هستیم.

 

جشنواره گوجه (توماتینا)

توماتینا نام جشنواره ای است که هر ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست در شهر بونل در نزدیکی والنسیا در کشور اسپانیا برگزار می شود. این جشنواره نوعی نزاع خیابانی است که در آن از غذا به عنوان مهمات استفاده می شود! هرساله هزاران نفر از سراسر دنیا به بونل می آیند تا در بزرگترین “دعوای غذایی دنیا” شرکت کنند. در این جشنواره مردم صد تن گوجه رسیده را در خیابان ها به طرف هم پرت می کنند. تا قبل از سال ۲۰۱۳ بین ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نفر به این دعوای گوجه می آمدند که در مقایسه با جمعیت ۹۰۰۰ نفری شهر بونل رقم بسیار بالایی است. از سال ۲۰۱۳ مقامات تصمیم گرفتند تا از طریق فروش بلیط تعداد شرکت کنندگان را کاهش دهند و حالا فقط ۲۰۰۰۰ نفر آدم خوش شانس فرصت شرکت در این مسابقه غیرعادی اما هیجان انگیز را پیدا می کنند.

 

tomato-festival-tomatina

 

ساگرادا فامیلیا در بارسلونا

معبد اکسپیاتوری دو لا ساگرادا فامیلیا عجیب ترین کلیسای اروپا است و از این رو نماد مناسبی برای بارسلوناست که خود را شهری متفاوت می بیند. طراحی آن به عهده آنتونی گواد بوده و به دلیل نمادهای الهام گرفته شده از طبیعت و بداعت طرحش شاهکار وی محسوب می شود. در سال ۱۸۸۳، یک سال بعد از اینکه کار ساخت این بنا در مکانی که قبلا یک کلیسای نئو گوتیک در آن قرار داشته آغاز شده بود، کار تکمیل بنا به عهده گواد گذارده شد. او همه چیز را تغییر داد. جالب است بدانید که گواد از قبل برنامه ریزی نکرده بود و کار ساخت را با طرح های بداهه ادامه می داد. این بنا تبدیل به شاهکار وی شد. او مانند زاهدان گوشه نشین، ۱۶ سال تنها در مکان ساخت کلیسا زندگی کرد و در آرامگاه همانجا نیز به خاک سپرده شد. هنگام مرگش فقط یکی از برج های نماد “تولد مسیح” کامل شده بود اما کار ساخت طبق نقشه های وی پس از جنگ داخلی اسپانیا ادامه پیدا کرد. امروزه از محل کمک های مردمی کار ساخت و تکمیل کلیسا همچنان ادامه دارد.

 

barcelona

 

فستیوال هرم انسانی

جشن بسیار زیبای “کُن کورس دکستل” هر دو سال یک بار در تاراگونای اسپانیا برگزار می شود. هر یک اکتبر در میان، استادیوم لو تاراکو و خیابان های تاراگونا شاهد سی و دو تیمی از انسان ها است که سعی دارند با ایستادن بر روی شانه های هم تیمی های خود، بلند ترین هرم انسانی را تشکیل دهند. حتی کودکان نیز از سن پنج سالگی میتوانند در این مسابقه شرکت کنند. این فستیوال از قرن هجدهم میلادی در اسپانیا برگزار می شود و برای نشان دادن و حفظ رقص سنتی والنسیایی به وجود آمده است. شرکت کنندگان شجاع این مسابقه لباس های روشن به تن می کنند و برای محافظت از کمر هایشان، کمر بندی به نام “فایسا” به کمرشان می بندند.

 

spain-tarragona-pyramid

 

ورزشگاه نیو کمپ

نیو کمپ یکی از بهترین جاذبه های شهر بارسلون برای ورزش دوستان و دیگر گردشگرانی است که از این شهر دیدن می کنند و ورزشگاه خانگی تیم قوی و برنده لیگ قهرمانان اروپا، تیم بارسلونا است. نیو کمپ با ظرفیت ۹۹.۰۰۰ نفر بزرگترین ورزشگاه اروپا نیز می باشد. تورهایی که برای بازدید از این ورزشگاه برگزار می شوند بسیار ارزنده هستند، مخصوصا اگر شانس دیدن یکی از مسابقات تیم بارسلونا را پیدا کنید.

 

newcamp

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید