زیباترین کلیساهای اسپانیا

10 مورد از کلیساهای شگفت انگیز در اسپانیا؛

قصد خرید تور اسپانیا را دارید؟ پیشنهاد میکنیم کلیساهای اسپانیا را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنید.

اسپانیا برای موارد بسیاری مشهور و شناخته شده است. برخی از این موارد در برگیرنده رقص فلامنکو و paella است. اسپانیا همچنین کشوری است که پس زمینه کاتولیک بسیار قوی دارد و برخی از کلیساهایی که در این کشور یافت می‌شود در جهان بهترین هستند. اینکه شما فرد مذهبی هستید یا خیر زیاد مهم نیست.

اگر در سفری که به اسپانیا دارید از دیدن کلیساهای موجود در آن چشم پوشی کنید حتما ضرر خواهید کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از کلیساهای زیبا و منحصر به فرد اسپانیا را با هم مرور کنیم.

 1. کلیسای جامع مالاگا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع مالاگا-malaga_cathedral

کلیسای جامع مالاگا بین قرن‌های شانزدهم و هجدهم ساخته شده و از برنامه رنسانس برای ایجاد چیزی که امروزه نکته کانونی شهر است بهره مند شده است. این کلیسا در اصل در دیوارهای مالاگا واقع شده و با آثار هنری متنوعی پر گشته است.

زمانی که از سمت باروک وارد می‌شوید می‌توانید سنگ‌های تراشیده شده جالب و نقاشی‌های مختلف آن را تحسین کنید. با کمال تعجب برج جنوبی هنوز تکمیل نشده است.

 1. کلیسای جامع زامورا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع زامورا-zamora_cathedral

در کنار رودخانه دوئرو، کلیسای جامع زامورا واقع شده است که قدمت آن به قرن دوازدهم بر می‌گردد. این کلیسا به سبک رمانسک ساخته شده است. در طول بیش از 900 سال گذشته، موارد متعددی به ساختار آن اضافه شده است. به عنوان مثال ایوانی به آن افزوده شده است که زیبایی آن را بیشتر می‌کند.

نمای بیرونی کلیسای جامع زامورا باورنکردنی و شگفت انگیز است اما چیزی که در داخل آن پیدا خواهید کرد بیشتری از همه موارد شما را شگفت زده می‌کند. مجموعه بزرگی از آثار هنری در اختیار بازدید کنندگان قرار دارد که این مجموعه در برگیرنده نقش‌های برجسته است.

 1. کلیسای جامع آویلا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع آویلا-avila_cathedral

کلیسای اویلا از دیگر ساختارهای مذهبی که در این لیست وجود دارد متمایز است زیرا به عنوان یک قلعه نیز وظیفه خود را به خوبی انجام داده است. ساخت و ساز این کلیسا برای اولین بار در قرن یازدهم شروع شد و با وجود دیوارهای عالی به عنوان قلعه نیز از آن استفاده گردید.

سبک و استایل این کلیسا تاثیر بسیار خوبی از کلیسای جامع ساخته شده در فرانسه گرفته است و به عنوان اولین نمونه از معماری گوتیک در اسپانیا شناخته می‌شود. از آنجایی که این کلیسا هنوز هم به دیوارهای اطراف وصل است، مقصد خوبی برای بازدید کنندگانی است که به دنبال عکس‌های جذاب و شگفت انگیزند.

 1. Santa Maria la Real de Covadonga:

کلیساهای اسپانیا,11-santa_maria_la_real_de_covadonga

این کلیسا بیشتر از اینکه یک کلیسا باشد شبیه کاخی است که در داستان‌های افسانه ای از آن‌ها یاد می‌شود. این کلیسا یک بنای منحصر به فرد و زیباست که از دیدن ان سیر نخواهید شد. این کلیسای نئو-رمانسک در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و به لطف رنگ طبیعی سنگ آهنک‌هایی که در ساخت آن استفاده شده است رنگ صورتی زیبایی دارد.

با وجود دو مناره دوقلو وپس زمینه زیبایی از تپه‌های سرسبز، Basilica de Santa Maria la Real de Covadonga قطعا یک مقصد توریستی بی نظیر خواهد بود.

 1. کلیسای جامع سگوویا:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع سگوویا-segovia_cathedral

آخرین کلیسایی که به سبک گوتیک در اسپانیا ساخته شده است کلیسای جامع سگوویاست. ساخت و ساز این کلیسا در قرن شانزدهم آغاز شد و بر اساس برنامه و طرح معماری به نام Juan Gil de Hontañón ادامه پیدا کرد. این کلیسای جامع درست در مرکز شهردار پلازا در سگوویا واقع شده است و همین امر موجب می‌شود این بنا بخشی از تاریخ و هویت شهر باشد.

سه ورودی به این کلیسای جامع وجود دارد اما چیزی که آن را برجسته و متمایز می‌کند محراب باورنکردنی و شگفت انگیزی است که از قرن هجدهم به یادگار مانده و از برنز و مرمر ساخته شده است.

 1. کلیسای جامع سانتا ماریا در پالما:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع سانتا ماریا در پالما

در جزیره Palma de Mallorca، یک کلیسای جذاب و خیره کننده قرار دارد که به آن کلیسای جامع سانتا ماریا می‌گویند. این کلیسا در میان افراد محلی با عنوان La Seu شناخته شده و ساخت و ساز آن در قرن سیزدهم آغاز گشته است. این بنای شگفت انگیز در سال 1601 تکمیل شده است.

این کلیسای جامع در مکان مسجد اهالی شمال آفریقا ساخته شد و یکی از بلندترین کلیساهایی است که در اسپانیا یافت می‌شود. طراحی آن ترکیبی مجزا از کاتالان و گوتیک است اما در اوایل قرن بیستم، تغییرات ظاهری توسط گائودی بر روی آن اجرا شده است.

 1. معبد Expiatori del Sagrat Cor:

کلیساهای اسپانیا,معبد Expiatori del Sagrat Cor

معبد با شکوه Expiatori del Sagrat Cor که در زبان انگلیسی با عنوان کلیسای شفاعت آمیز قلب مقدس عیسی مسیح شناخته شده است، در بارسلونا و درست در قله کوه Tibidabo ساخته شده است. این معبد یکی از مکان‌های جدیدی است که در سال 1950 بعد از یک فرایند ساخت و ساز طولانی تکمیل شد.

این کلیسا طراحی رمانسک دارد و از سنگ ساخته شده است. تزیینات زیادی در این کلیسا وجود دارد که می‌توانید از دیدن آن لذت ببرید.

 1. Basilica of Our Lady of the Pillar:

کلیساهای اسپانیا,Basilica of Our Lady of the Pillar

این بنا یکی از ساختارهای قابل توجه در این کشور است و یکی از مواردی است که در اسپانیا مورد توجه و احترام افراد است. سبک معماری این کلیسا ترکیب عجیبی از روکوکو، باروک و نئوکلاسیک است. قسمت داخلی این کلیسای زیبا میزبان نقاشی‌های فرانسیسکو گویا است.

 1. کلیسای جامع تولدو:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع تولدو-toledo_cathedral

شاید بتوان گفت مشهورترین کلیسای گوتیک در اسپانیا کلیسای جامع تولدوست که ساختار زیبا و طراحی منحصر به فردی دارد. این بنا با سنگ آهک سفید ساخته شده و یکی از باارزش ترین ساختارهایی است که در این کشور یافت می‌شود.

وجود این سنگ آهک‌های سفید باعث انعکاس نور می‌شود. جریان نور طبیعی که از طریق گنبدهای باز وارد آن می‌شود بر این اثر می افزاید. گنجینه موجود در این کلیسا یکی از بخش‌هایی است که باید از آن دیدن کنید.

به لطف مجموعه چشم نوازی از سنگ‌های قیمتی که در این گنجینه وجود دارد، بازدید کنندگان مختلف از سرتاسر جهان برای دیدن آن می آیند.

 1. کلیسای جامع بورگوس:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع بورگوس-burgos_cathedral

اگرچه کلیسای جامع بورگوس در قرن سیزدهم راه اندازی شد اما تا قرن شانزدهم فرآیند ساخت آن تکمیل نگردید.

ساخت و ساز طولانی این بنا ارزش انتظار کشیدن را داشت. نتیجه نهایی یک کلیسای گوتیک زیبا و منحصر به فرد بود. این بنا به مریم مقدس اختصاص یافته و دارای مناره‌های هشت ضلعی غیر طبیعی است.

همین امر موجب شده است این کلیسا از سایر کلیساهای موجود در اسپانیا متمایز باشد. از بیرون، می‌توانید نمای موجود و صدها مجسمه ای که از قدیسین و شخصیت‌های کتاب مقدس ساخته شده است را تحسین کنید.

 1. کلیسای جامع Santiago de Compostela:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع Santiago de Compostela

این بنا تاریخ بسیار غنی دارد. این کلیسای کوچک در قرن یازدهم ساخته شد. معماری رمانسک کلیسای جامع Santiago de Compostela قابل ملاحظه و جالب است و نشانه تاریخی قرون وسطی است.

 1. کلیسای جامع سویل:

کلیساهای اسپانیا,کلیسای جامع سویل-seville_cathedral

کلیسای جامع سویل که با عنوان کلیسای سنت مری در کنار دریا نیز شناخته شده است، یک ساختار گوتیک منحصر به فرد است و بزرگترین کلیسایی است که در جهان یافت می‌شود.

این بنا در قرن شانزدهم ساخته شد و در مرکز شهر سویل قرار دارد. به همراه مناره‌ها و تزیینات زیبایی که در آن به کار رفته است، بسیار زیبا و شگفت انگیز است و ارزش بازدید را خواهد داشت.

این بنا محل نهایی تدفین کریستوفر کلمب کاوشگر مشهور نیز می‌باشد.

 1. Sagrada Familia:

کلیساهای اسپانیا,Sagrada Familia

بدون شک ساگاردا فامیلا(Sagrada Familia) یکی از مشهورترین کلیساهایی است که به لطف سازنده آن یعنی آنتونی گائودی در بارسلونا وجود دارد. ساخت و ساز این بنا در سال 1882 آغاز شد و هنوز هم یک پروژه در حال اجراست.

این کلیسا از سایر کلیساهای کلاسیکی که در اسپانیا وجود دارد متفاوت است. کلیسای ساگاردا فامیلا با عناصر سبک هنری نوو( هنر نو) ساخته شده است. امروزه این کلیسا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در شهر بارسلونا محسوب می‌شود و بازدید از آن برای عموم ازاد است.

 1. Mezquita of Cordoba:

کلیساهای اسپانیا,Mezquita of Cordoba

کلیسای جامع Mezquita یکی از ساختارهایی است که تاریخ بسیار شگفت انگیزی دارد. بخشی از ساختار آن به قرن هفتم بر می‌گردد که به عنوان کلیسای Visigoth خدمت می‌کرد.بعدها این ساختمان به مسجد مسلمانان تبدیل شد و تنها در قرن سیزدهم دوباره به مذهب کاتولیک برگردانده شد.

این بنا نمونه اصلی از معماری اهالی شمال آفریقاست وگنبدهای بلندی دارد. شبستان رنسانس در قرن 16 اضافه شد.در این بنا می‌توان سبک‌های معماری مختلف و هارمونی خوبی بین مذاهب مختلف را مشاهده کرد.


نظر خود را بیان کنید