جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری سن سباستین:

یکی از مقصدهای توریستی شمالی اسپانیا، سن سباستین، و یا دونوستیا (اسمی که باسکی ها بر روی آن گذاشته اند) است که در خلیج بیسکای چند مایل دورتر از فرانسه واقع شده است.

این منطقه برای سواحل و استراحتگاه بزرگ خود شناخته شده است، اما کلیساهای زیبا و جاذبه های دیگر نیز در این منطقه وجود دارد، از جمله جشنواره بین المللی فیلم.

این منطقه نه تنها پایتخت بلکه روح جامعه باسک اسپانیا است. باسکی ها زبان و فرهنگ خود را دارند که با اسپانیا متفاوت است اما ارزش آن از فرهنگ و زبان اسپانیا کمتر نیست. این مقایسه شبیه این است که دو کشور هم ارزش داشته باشیم.


  1. کلیسای جامع بوئن پاستور

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,کلیسای جامع بوئن پاستور-buen_pastor_cathedral

کلیسای جامع بوئن پاستور، یا کلیسای جامع چوپان خوب، 75 متر (245 فوت) ارتفاع دارد. ساخت و ساز آن در سال 1888 در زمان آلفونسو سیزدهم آغاز شد. این محل تا سال 1953 کلیسا نبود – در واقع نه سال بعد ساخت آن به پایان رسید.

با سبک احیای گوتیک آن، این کلیسا مهم ترین کلیسا در سن سباستین در نظر گرفته می شود. بازدید کنندگان این کلیسا را به خاطر سادگی اش در مقایسه با سایر کلیساهای اسپانیایی تحسین می کنند.

دیدن کلیسا در شب به دلیل روشنایی دیدنی و جذاب آن توصیه می شود.


  1. آکواریوم دونوستیا-سن سباستین

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,آکواریوم دونوستیا-سن سباستین-aquarium_donostia_san_sebastian

آکواریوم دونوستیا-سن سباستین به عنوان یکی از بهترین آکواریوم ها در اروپا می باشد که بازدید کنندگانی برای آشنایی با زندگی دریایی به خود جذب می کند.

این آکواریوم در واقع دارای چند آکواریوم است که برخی فقط به حیوانات دریایی خاصی اختصاص داده شده اند. برجسته ترین نکته این است که در حال راه رفتن در تونل،200 گونه از موجودات دریایی شناور در اطراف و بالای سر بازدید کنندگان دیده می شود.

این آکواریوم در سال 1928 با یک موزه اسکلت نهنگ آغاز شد. بازدید آکواریوم دونوستیا-سن سباستین تفریحی خانوادگی است که با وجود مخازن ویژه کودکان را به لمس ماهی ها تشویق می کند.


  1. پلازا د لا کانستیتوسیون

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,پلازا د لا کانستیتوسیون-plaza_de_la_constitucion_donostia

پلازا د لا کانستیتوسیون شهر قدیمی در سن سباستین است. این منطقه به عنوان مرکز عصبی در شهر شناخته می شود که در مناسبت های خاص مانند روزهای جشن مقدسین و تعطیلات دیگر، مانند بالا بردن پرچم در 20 ژانویه، افراد زیادی را جذب می کند.

مسافران از پنجره ها میدان را تماشا می کنند. میدان در زمان های قدیم یکی از محبوب ترین محل های گاوبازی بود. این میدان در سال 1817 پس از آتش سوزی و نابودی شهر چهار سال پیشتر ساخته شد.

بازدید کنندگان می توانند مغازه ها و کافه هایی در این میدان ببینند که آن ها را دعوت به نوشیدن می کند.


  1. کاخ میرامار

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,کاخ میرامار-miramar_palace

کاخ میرامار ، واقع در سواحل خلیج لا کرنا، نتیجه عشق خانواده سلطنتی اسپانیایی به سن سباستین است.

این منطقه یک نقطه محبوب برای تعطیلات تابستان بود. کاخ میرامار در اواخر قرن 19 ساخته شد، زیرا آنها به یک خانه تابستانی نیاز داشتند. این املاک قبلا صومعه بوده است.

ظاهر کاخ میرامار کاملا انگلیسی است؛ شاید به این دلیل است که توسط یک معمار انگلیسی طراحی شده است. این کاخ تحت چند تغییر مالکیت بوده است و در حال حاضر متعلق به شهر سن سباستین است.

این کاخ به عموم مردم به عنوان یک پارک تعلق دارد و در آن جا کلاس هایی نیز برگزار می شود.


  1. پاینه دل وینتو

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,پاینه دل وینتو-peine_del_viento

پاینه دل وینتو، یا شانه باد، شاید، معروف ترین مجسمه سن سباستین است. این مجسمه منحصر به فرد، در پایین ساحل Ondarreta، یکی از پربازدیدترین مکان ها در سن سباستین است.

این کار متشکل از سه مجسمه فولادی 10 تنی است که در سنگ تعبیه شده است. سوراخ در قطعات باعث می شود در هنگام وزیدن باد سر و صدا ایجاد شود.

بسیاری بر این باورند قطعات مانند یک شانه پیچ خورده می باشند. مجسمه از سال 1976 از خلیج دیده می شود.


  1. مونت اورگال

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,مونت اورگال-monte_urgull

به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه در اقیانوس، مونت اورگال محلی برای دفاع از سن سباستین از قرن دوازدهم بوده است. قلعه موتا بعدها اضافه شد، و در سال 1960، یک مجسمه 12 متری (39 پا) مسیح در بالای آن اضافه شد.

بازدید کنندگان همچنین یک موزه تاریخی کوچک در بالای آن می بینند. یک راه خوب برای رسیدن به بالا پیاده روی است؛ شروع از پشت آکواریوم و یا پلازا Zutoaga؛ نمایش دیدنی از سن سباستین و خلیج باعث نمایی بهتر می شود.

بازدید از این منطقه باعث آرامش و استراحت و دوری از شهر می شود.


  1. لا زوریولا

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,لا زوریولا-la_zurriola

لا زوریولا یکی از بهترین سواحل در سن سباستین است که در جزیره سانتا کلارا واقع است. لا زوریولا محبوب آفتاب دوستان و جوانان است. همچنین برای امواج دوستان نیز مکانی مناسب است.

آوریل بهترین زمان برای مبتدیان است. نمی دانید چطور موج سواری کنید؟ در اینجا آموزش می دهد و منطقه میزبان مسابقات قهرمانی نیز می باشد.

لا زوریولا سرزنده ترین ساحل در شهر است، هر چند بزرگترین نیست. برای افرادی که دوست دارند زیر نور خورشید ورزش کنند، تنیس ساحلی، شنا، فوتبال و والیبال وجود دارد. قدم زدن در ساحل فعالیت محبوب ساکنین محلی است.


  1. مونت اگولدو

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,مونت اگولدو-monte_igueldo

هنگامی که مسافران به دنبال مناظر تماشایی هستند، به مونت اگولدو در غرب خلیج لا کرنا می روند. مونت اگولدو یکی از سه قله در خلیج می باشد که ارتفاعی برابر 181 متر (600 فوت) دارد.

مشاهده مناظر مونت اگولدو نیمی از لذت است چرا که مشاهده آن با قطار 1912 انجام می شود. بازدید کنندگان دو چیز را در بالای آن می بینند.

یکی از آن ها Torreon de Igueldo، فانوس دریایی 1855 که به منظره ای زیبا تبدیل شده است. دیگری پارک تفریحی با سواری برای کودکان تمام سنین.


  1. پارته ویجا

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,پارته ویجا-parte_vieja

پارته ویجا (شهر قدیمی) یکی از پر بازدیدترین مناطق در سن سباستین است، هر چند از قدیمی ترین محله ها نیست- زیرا آنتیگو قدیمی ترین است.

ساختمان ها با سقف های رنگارنگ از دریا توسط مونت اورگول محافظت می شود، با رودخانه اورومین در یک طرف آن و کونچا بی از طرف دیگر آن را محافظت می کند. این منطقه پر از کافه است.

دیگر بازدید کنندگان از قدم زدن در خیابان های شلوغ لذت می برند تا کلیساهای معروف شهر، مانند کلیسای سنت مری از گروه کر را ببینند. این محله تاریخی توسط دیوار شهر تا سال 1863 محاصره شده بود.


  1. لا کرنا (محل اقامت)

جاهای دیدنی سن سباستین اسپانیا,لا کرنا (محل اقامت)-la_concha

لا کرنا، در خلیج به همین نام، زیبا ترین شهر ساحلی در اروپا و یکی از بهترین ها در جهان است. با ماسه های طلایی نزدیک به آبهای آبی لاجوردی. این ساحل قطعا محلی شلوغ در تابستان است.

لا کرنا (که اسپانیایی آن “پوسته” می شود) در فضایی زیبا واقع شده است. هنگامی که تاریکی از بین می رود و چراغ ها روشن می شود زمانی مناسب برای راه رفتن در کنار ساحل است.


نظر خود را بیان کنید