اگر قرار باشد به اروپا سفری توریستی داشته باشید سواحل یکی از بهترین جاهای این قاره برای تفریح و لذت بردن است. در این مطلب شما را با دیدنی ترین سواحل اروپا آشنا میکنیم.

بسیاری از کشورهای اروپایی که با دریا همجوار هستند از موهبت سواحلی تماشایی و بدیع برخوردارند. برای این گزارش تصویری 10 عکس از سواحل زیبای اروپا را انتخاب کرده ایم.

بهترین سواحل اروپا

1. ساحل جزیره استرومبولی در ایتالیا. استرومبولی یک جزیره از مجمع الجزایر آئولین ایتالیا در مجاورت سیسیل است. در سواحل استرومبلی برخلاف سواحل دیگر رنگ شن ها سفید نبوده بلکه سیاه رنگ است. دلیل آن وجود آتشفشان استرومبولی و فعالیت آتشفشانی است که به این سواحل زیبایی ویژه ای بخشیده است.

بهترین سواحل اروپا

2. کابو دِ گاتا در اسپانیا. در منطقه آلمریا در آندلس اسپانیا یک ناحیه تماشایی وجود دارد: کابو دِ گاتا. روستاهای کوچک، صخره های آتشفشانی و سواحل باشکوه موجب شده تا کابو دِ گاتا یکی از دیدنی ترین مناطق جنوب اسپانیا محسوب شود.

بهترین سواحل اروپا

3. ساحل سالچیا در فرانسه. ساحل سالچیا در جزیره کرس فرانسه واقع شده است. برای رسیدن به دریا باید از کوره راهی سنگلاخی گذشت. پس از آن با منظره ای مواجه می شویم که می توان به آن مروارید بیابان گفت. در اینجا، همه چیز بکر است.

بهترین سواحل اروپا

4. پرائیا دا مارینها در پرتغال. پرائیا دا مارینها در منطقه الگاروه در جنوب پرتغال قرار دارد. دولت پرتغال برای محافظت از طبیعت آن به این ساحل لقب « گلدن بیچ » ( ساحل طلایی ) را داده است.

بهترین سواحل اروپا

5. لا اسپاجیا روزا در ایتالیا. ساحل لا اسپاجیا روزا در جزیره دی بودلی از مجمع الجزایر مادالنا در نزدیکی جزیره ساردنیا واقع شده است. برای حفظ اکو سیستم منحصربفرد این ساحل از سال 1999 شنا کردن و پهلو گرفتن قایق ها در آبهای آن ممنوع شده است. با این حال، دستکم از فاصله ای دورتر می توان زیبایی های این بهشت زمینی را تحسین کرد.

بهترین سواحل اروپا

6. ساحل ناواجیو در یونان. ساحل ناواجیو واقع در جزیره زاکینتوس از مجمع الجزایر ایئونین بدون شک اگر زیباترین ساحل یونان نباشد یکی از زیباترین آنها است. این ساحل ابتدا آجیوس جورجیوس نام داشت تا اینکه حدود 20 سال پیش لاشه یک کشتی غرق شده را امواج به این ساحل کشاندند. صخره های عظیمی که ساحل را احاطه کرده اند به آن جذابیتی وحشی و بکر بخشیده اند.

بهترین سواحل اروپا

7. ساحل ایراکلی در بلغارستان. ساحل ایراکلی بلغارستان یکی از نادرترین سواحل دریای سیاه است که هنوز طبیعتش محفوظ مانده و اثری از مجتمع های بزرگ اقامتی و آثار تخریب انسانی در آن دیده نمی شود. این ساحل هنوز بکر بوده و از نظر وجود جانوران و گیاهان دارای زیست بومی غنی است.

بهترین سواحل اروپا

8. ساحل بالوس در یونان. ساحل بالوس واقع در جزیره کرت یونان را می توان به یک بهشت زمینی تشبیه کرد. شنا در آبهای این ساحل یک موهبت است.

بهترین سواحل اروپا

9. سواحل کسامیل در آلبانی. سواحل کسامیل در جنوب آلبانی هنوز برای بسیاری از توریست ها ناشناخته باقی مانده است. خرده جزایری که این سواحل را احاطه کرده اند یکی از دیگری زیباتر بوده و می توان با شنا کردن به تک تک آنها سر کشید.

بهترین سواحل اروپا

10. سواحل جزیره سیلت در آلمان. جزیره سیلت جواهر دریای وادن و بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر فریز است. سواحل گسترده شنی و تپه های هلالی آن افراد زیادی را که طالب آرامش هستند به خود جلب می کند.


نظر خود را بیان کنید