تعبیر خواب جسد

دیدن جسد در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جسد در خواب چیست؟

تعبیر خواب جسد

دیدن  جسد در خواب، نشان‌دهنده جنبه‌ای از خودتان است که درشما مرده. یا ممکن است به این معنی باشد که مهجور و بیان‌ناپذیر هستید. خودتان را کنارگذاشته‌اید و از درون مرده‌اید.

مشاهده جسدی که به دوش می برند نیکو است چون فراغت از رنج و اندوه است و چنان چه بیمار باشیم بهبود می یابیم و اگر مدیون باشیم ادای دین می کنیم.

اگر جسد را ببینید که از جای برخاست و از شما دعوت کرد که با او همراهی کنید خوب نیست.

اگر جسدی را شیک و با لباس تمیز و خوب مشاهده کنید نیکو است و برای شما خوشحالی و مسرت می رسد ولی اگر بد لباس و ژولیده و کثیف و آشفته بود بد است چرا که شما را غمگین و رنجیده می کند و نشان آن است که در روزهای آینده به شما غم می رسد.

در نفایس الفنون تصریح شده که دیدن جسد و مرده در خواب مال حرام است.
مرحوم مجلسی نوشته اگر کسی در خواب جسد یا مرده ببیند از غائب به او خبر می رسد.
ابن سیرین معتقد است که اگر کسی ببیند جسدی می برند خداوند او را بر تعداد افرادی که به دنبال جنازه روان هستند و او را تشییع می کنند امارت و فرمان روائی می دهد.
از امام صادق _ ع _ روایت است که دیدن جسد در خواب خوب است زیرا برای بیننده خواب بزرگی و مال و عزت و جاه می آورد.

تعبیر خواب «جسد» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جسد» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

30 دیدگاه

 1. اربابی در

  m.a

  سلام
  من خواب دیدم صاحبان مرده ای خاکسپاری مرده خویش را با کفن به پسرم سپردند اما پسرم به جای اینکه مرده را بخواباند و دفن کند مرده را ایستاده دفن کرد و من نگران و مضطرب بودم. تا اینکه یک بار دیگر به اتفاق پسرم به قبرستان رفتیم. و اینبار جسد را خوابانده و به خاک سپردیم ومن بعد از اینکار حس خوبی داشتم و احساس آرامش میکردم. لطفا بفرمایید تعبیر خوابم چیست .

  نظر شما در انتظار تایید مدیریت است

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته امام صادق اینگونه است که دیدن جسد در خواب خوب است زیرا برای بیننده خواب بزرگی و مال و عزت و جاه می آورد.و اینکه شما احساس آرامش و راحتی را در خواب تجربه کرده لید بسیار نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. خواب دیدم به برادرم زنگ زدم که برویم نوار قلبی برداریم بعد دیدم توی یک حیاط بزرگ هستم تعداد افرادی رو میبینم بهشون میگم من نمردم بعضیها میگن تو نمردی بعضیها میگن تو مردی یکی روسری پرت میکنه به یکی تنه میزنم باهاش برخورد میکنم یک نفر از فامیل های مرده رو میبینم داشت میخندید .بعد از یک راه پله ساختمون که فرش قرمز بود بالا میرفتم .فرد دیگری با قد کوتاه چشمانی سبز که شبیه زنان بود همراه من میامد و مادرم با چادر و اشفته بدون جوراب جلوتر از ما از پله ها بالا میرفت .وارد یک اطاق بزرگ شدیم چند کودک و نوزاد که کفن شده بودند روی زمین بودند .انطرف اتاق زنان دور من نشسته بودند ومن تنها سرم را میدیدم بدنم زیر پتو بود سرم را با عبای مرده پوشانده بودند نزدیکتر امدم دیدم خدومم کمی جوانتر .دهانم باز بود فکر کردم تصادف کرده ام از خواب بلند شدم و ترسیده بودم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   به تعبیر معبران اسلامی تعبیر خواب شما به این شکل است که شما عمر دوباره یافته اید و دیدن جنازه به معنی روح شما است که آن را به وسیله پاسخ ندادن به آنها کشته اید و در تعبیر دیور ام نشان بر خیر است و اینکه تصادف نشان بر خوبی ندارد و به معنی گرفتاری است و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. من خواب دیدم نیمرخ صورت مادر فوت شده ام از داخل سوراخی که روی مزارش ایجاد شده بود .خیلی تمیز وتازه پیدا بود و من و برادرم سعی در بیر.ن اوردن ان و دفنش در جای دیگری را داشتیم
  لطفا جواب مرا بدهید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب شما حاکی از آن است که شما برای مادرتان دلتنگ هستید و در وجح دوم جایگاه مادرتان نیک است و اینکه شما و برادرتان احتمالا به امری دست خواهید زد که نیک نیست پس هوشیار باشید که خودتان را گرفتار نکنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. سلام
  خواب دیدم موجودی انسان نما و سیاه‌ پوش خانواده ام را اذیت میکند و تعقیب میکند و باعث از بین رفتن ارامش و چند بار ب او حمله کردم و درگیر شده ایم و مانند اینکه لو تمام زندگی من را ب کنترل داشت ولی او فرار کد در اخر او همسرم را مجبور کرد خودش را بکشد و سپس جسد اورا ب من نشان داد و بعد روح همسرم امد و گریه میکرد تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر وجود جن بوده است و بر این صورت است که شما با فتنه خانوادگی روبرو خواهید شد و این که در خانوادتان فردی وجود داد که مدام همسرتان را با زخم زبان می آزارد و برای اینکه مشکل بزرگتری پیش نیاید با او قطع ارتباط خواهید کرد.که این برای شما نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. خواب دیدم که : من بالا سر قبر مادربزرگم نشستم و دارم با گربه ازش معذرت خواهی می کنم ک چرا چوب درخت انار براش نیاوردم بذاریم رو کفن اش
  در ضمن : مرده کفن شده داخل قبر بود کفن خیلی تمیز بود و مادربزرگم ب تازگی فوت کردن
  شب قبل از دفن ام خاله ام بهم گفت که ی شاخه انار بیار ولی من یادم رفت موقعی که می خواستیم بریم سرد خانه جنازه رو تحویل بگیریم ی شاخه از درخت چه های (شبیه انار بود) اطراف کندم بردم ولی چون کسی ازم نخواست منم ندادم بذارن داخل قبر
  میشه لطفاً جواب برام ایمیل کنین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   خواب شما نشان از احساسی است که نسبت به عمل ناقصتان دارد و نمی‌تواند تعبیر بدی داشته باشد و اینکه برای مادربزرگتان خیراتی هدیه بفرمایید تا روحشان و دل شما هم آرامش بگیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. سلام . من خواب دیدم که برادر بزرگم مرده ک جسدش در حالیکه پوشیدس توی یکی از اتاقهای خونه گذاشته ولی خودشو میدیدم که خیلی عادی رفت امد میکرد ک بعدش جسدش رو برداشت و سوار ماشینش شد که بره خاک کنه خودشو خیلی پشت سرش گریه کردیم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان برموضوعی دارد که برای برادرتان پیش خواهد امد و او خود ان مشکل را بر طرف خواهد کرد و خانواده شما از حل شدن این موضوع خوشحال خواهند شد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. من خواب دیدم خودم وکسی که دوسش دارم همزمان باهم مرده بودیم درکنار هم، توروخدااا جواب بدید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و اینکه بر این تعبیر است که شما و ان فرد عمر طولانی و با بکت خواهید داشت. و نگرانی به دل راه ندهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. سلام من چنند خواب متوالی دیدم که تو هرخواب چندین جنازه بود مثلا پدربزرگم توبغلم جون داد با ی ظاهر خوب و لبخند ولی بعدش من از شدت گریه و خودزنی توی خواب بیدارشدم خواب بعدی توی مراسم شادی بود که اتاقی ک همه دورهم شاد بودن بار دیگ ک وارد اتاق شدم دیدم ی جنازه وسط اتاقه بقیه هم دورش جمع شدن
  و بین این خوابا خیلیا توی خواب مردن و من همش جنازه میدیدم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن خواب جسد در اولین صورت نشان‌دهنده جنبه‌ای از خودتان است که درشما مرده. یا ممکن است به این معنی باشد که مهجور و بیان‌ناپذیر هستید. خودتان را کنارگذاشته‌اید و از درون مرده‌اید. و اینکه به گفته مرحوم مجلسی به این تعبیر است که برای شما از غائب خبری میرسد که انشالله نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. سلام
  من خواب دیدم سالها پیش یکی از دوستام جسدی رو در حیاط خانه مت دفن کرده بود حالا من اون خونه رو فروختم به کسی
  و ناراحت و پشیمان بودم از اینکه چرا اجازه دادم اون شخص اینکارو بکنه یعتی بیاد و جسد رو تو حیاط خونم دفن کنخ
  میترسیدم مالک جدید خونه رو بکوبه و جسد و پیدا کنه و پای منم گیر باشه…لطفا تعبیرشو بفرمایید ممنون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما دو حالت وجود دارد.
   اول انکه نشانه ای از ترس درونی شما به ان دوستتان است و اعمالی که انجام میدهد و این که شما از این رابطه برای اینده ی خود می ترسید و این دلیلی برای خواب شما باشد و دوم انکه در خواب های ما جسد اگر تعبیر داشته باشد نشان از حقایق یا چیزهایی هستند که در درون خود می کشیم و اینمیتواند به این موضوع اشاره داشته باشد که شما در درون خود چیزی را از بین برده اید که به ان دوستتان هم ممکن است مربوط باشد و از فاش شدن آن ممکن است خوشتان نیاید و به همین دلیل این خواب را دیده اید.
   سربلندو پیروز باشید.

 10. علی کمالی در

  سلام.دیشب خواب دیدم با یکی از دوستان صمیمیم در یک جای سرسبز تقریبا مثل یک پارک در حال غسل دادن میت هستیم و دوستم داشت این کار رو بمن آموزش میداد وتعداد زیادی میت رو باهم غسل دادیم..خیلی نگرانم کرده این خواب ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر بدی ندارد و این خواب معنی بر این دارد که شما اولا روحتان از ناپاکی ها پاک خواهد شد و اینکهمیت دیدن در خواب نشان بر خیری است که به شما خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. هانیه در

  سوزاندن جنازه هایی در تابوت چه تعبیری داره؟
  البته من نمیسوزاندم کسان دیگر این کار رو میکردن و من احساس نا خوشایندی داشتم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و اینکه محتمل است شما برای مدتی فشار مالی را تحمل کنید که زود گذر است و حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. هانیه در

  سلام خواب دیدم که جنازه ها ییی در تابوت را میسوزانند و من احساس ناخوشایندی داشتم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که در تعبیر خواب امده است که به این معنا میتواند باشد در درون خود علی رغم میل باطنی خود چیزهایی را از بین برده اید که مربوط به گذشته ی شماست و این خود دلیل ان است که این خواب را به این صورت دیده اید و باید در ذهن خود به دنبال ان بگردید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. خواب دیدم خواهر زاده ام را آوردن در خانه من دفن کنند گفتند چرا اینجا در حین قرار دادن در قبر افتاد و سرش ضربه خورد آوردنش بیرون و دوباره مرا بس کردند ودر قبر قرار س دادند ناگهان بلند شده دست و پای خود را با آب شست تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب ممکن است به این صورت تعبیر شود که شما نسبت به ایشان دینی دارید که باید ان را حتی با عدم تمایل خودتان ان را انجام دهید تا به نتیجه مطلوبی برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سلام
  خواب دیدم درمنزلی غریبه باتعدادی ازافراد فامیل جمع بودیم و هنگام خواب من و مادر بزرگم کنار جسد مردی که نمیشناختیم خوابیدم کفن داشت ولی سفید رنگ نبود وروی دهانش باز بود
  و حرف زد و صاحبخانه بابت کفن خونی و جسد عذرخواهی میکرد اما من خون نمیدیدم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن جسد در خواب، نشان‌دهنده جنبه‌ای از خودتان است که درشما مرده. یا ممکن است به این معنی باشد که مهجور و بیان‌ناپذیر هستید. خودتان را کنارگذاشته‌اید و از درون مرده‌اید.از امام صادق _ ع _ روایت است که دیدن جسد در خواب خوب است زیرا برای بیننده خواب بزرگی و مال و عزت و جاه می آورد.و اینکه شما در حال انجام کاری هستید که بیهوده است و احتمال بر این میرود که پشیمانی برای شما به همراه بیاورد و بابت ناراحتی از ان موضوع از شخصی عذر خواهی خواهید کرد .
   سربلند و پیروز باشید .

 15. سلام
  من بعد از نماز صبح خوابیدم. نزدیکای طلوع آفتاب این خوابو دیدم.
  خواب دیدم شب هست و با تعدادی آدم وایسادیم داریم به آسمون نگاه میکنیم. یک دفعه میبینم یه جنازه ظاهرا بدون لباس داره از اون طرف آسمون میاد سمت ما (انگار که پرتش کرده باشن). بعد همین جور که میاد میفهمم داره سمت من میاد بیافته. (با سرعت خیلی زیاد).

  بر میگردم که فرار کنم اگه افتاد رو زمین و متلاشی شد خونش به من نپاشه ولی فقط در حدی جا به جا شدم که پشت پام انگار افتاد. پیش خودم حس کردم شاید خونش به پشت لباسام پاشیده. بعد همه اطرافیان زن و مرد صدای جیغ و ترس و داد بلند میشه.
  یکی از زن ها با صدای بلند و ترس و حالت هشداری به من میگه آقا پاتون خونی شده. نگاه کردم دیدم خون اون جنازه به کف کفشم رسیده و رد پام روی زمین هست.
  نگران هستم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   بر اساس گفته ی امام صادق (ع) دیدن جسد در خواب بد نیست اما در این خواب جسد نشانه ای از درون شماست و ان چیزیکه در درون خودتان کشته اید و بدانید که شما در درون خود احتمالا خاصیت و یا خصلتی را از بین برده اید و این سبب ان شده است که شما این خواب را ببینید و بدانید که این امر ممکن است در اینده سبب ایذت شما شود.
   پس سعی کنید به جای انکه موضوع را کاملا پاک کنید درصدد حل ان برایید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید