تعبیر خواب نخود

دیدن نخود در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن نخود در خواب چیست؟

دیدن نخود در خواب چه تعبیری دارد

معبران نوشته اند که نخود چه خشک باشد و چه تر، نشان غم و اندوه است و اگر با گوشت پخته خورده شود بهتر است.

خالد اصفهانی:

دیدن نخود تر و خشک در خواببه معنای غم است. اگر خواب بیند که نخود به گوشت پخته مى‏خورید غم کمتر بود.

آنلی بیتون میگوید:

خوردن نخود در خواب ، به معنای کسب ثروت و تندرستی است. دیدن نخودهای خیس خوردن در خواب ، نشانه دست زدن به کارهایی موفقیت آمیز است.

اگر در خواب ببینید در زمینی نخود می کارید، به معنای آن است که برای رسیدن به آرزوهای خود مقدماتی ، می چینید و زمینه ای فراهم می آورید که باعث خواهد شد به تمامی آرزوهای خود دست یابید.

دیدن نخودهای خشک شده در خواب نشانه آن است که بیش از توان خود کار خواهید کرد. خوردن نخودهای خشک شده ، نشانه آن است که بعد از موفقیت بسیار در زندگی کاهش ثروت شما راو رنج خواهد داد.

جمع آوری نخود در خواب، علامت آن است که نقشه هایتان به ثمر خواهد و از دست رنج خود، بهره خواهید برد.

دیدن نخودهای انبار شده در خواب ، علامت آن است که امیدهای درخشان شما مدت کوتاهی دست خوش ، بلاتکلیفی خواهد شد ، ولی سرانجام شانس به شما رو می آورد و از سردرگمی نجات پیدا می کنید.

یوسف نبی علیه السلام درباره تعبیر خواب نخود گوید:

دیدن ماش برنج و نخود و حبوبات دیگر ملال بود.

☺ تعبیر خواب «نخود» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «نخود» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

18 دیدگاه

 1. مبینا

  سلام . خواب دیدم دوپلاستیک نخود بود فکرمیکردم هردونخودچی برشته است یک مشت نخود به دوکودک دادم اعتراض کردن که نخود سفته. دیدم نخود خام دادم به بچه ها یکی از کودکان به نظرم بچه برادرم بود که تازه پدرش فوت شده.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نخودچی ممکن است استعاره ای از شیرینی باشد و خیر اما در تعبیر خواب نخود خیر نیست و ممکن است به معنای آن باشد که در اینده ممکن است از طریق شما به کسی شری برسد که نباید این گونه باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. کریمی

  خواب دیدم توی یه جمع به همه گوشت و نخود میدادن ولی به من نمیدادن تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نخود به خیر نیامده است اما در این خواب برای ایشان به این صورت است که باید بدانید که تعبیر خواب گوشت به خیر است و از این رو نمی توان تعبیر دقیق کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. آسیه

  خواب دیدم دوستم کلی نخود پخته برام اورده و خواهرش گفت برای اینکه خواهرم خونه شو عوض کنه گفتن خوبه که یه آبی بریزیم منظورش توی این خواب درست کردن نذری بود و نخود پخته بودن بحدی پخته بود که سفیدشده بودن و وارفته بودن تعبیرش چی میشه انگار من نمیخواستم ازشون بردارم و مردد بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نخود گرفتن از کسی به خیر نیامده است و از این رو ممکن است نشان از غم باشد و باید بسیار دقت کنید و حتما هم صدقه بدهد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. پروانه

  برام خواب دیدن که داشتم نخود پخته جمع میکردم همه جا پر از نخود پخته بوده حتی روی من ریخته بوده و من داشتم یکی یکی جمع میکردم نخودهای پخته رو

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب جمع کردن نخود ممکن است به این معنا باشد که بیننده ی خواب در واقعیت و به میل خود کاری انجام دهد که سبب ایراد برای زندگی ایشان شود و از این رو اولین کاری که باید بکنید اصلاح رفتار انتخابهایتان است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مریم مرادی

  در خواب دیدم که مادر شوهرم که سید بود و فوت شده است یه مقداری نخود خام در پارچه بهم داد و گفت بده به برادرت حتی اسم برادرم رو هم گفت لطفا تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گرفتن چیز از مرده به خیر امده است اما در تعبیر خواب نخود خیر نیست و حتما صدقه بدهید که اگر خدای ناکرده مشکلی باشد رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 6. اسماعیل

  سلام
  خواب دیدم تو یه مهمونی که ربطی ب من نداره ی لقمه نخود ابگوشت ب من دادند .و منم شروع ب خوردنش کردم لطفا تعبیرش رو بگیدممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در خواب شما وجه مشخصه خواب نخود بوده است این خواب برای شما خیر نیست و ممکن است به این معنا باشد که در اینده غمی به شما رسد اما اگر صرف دیدن غذا بوده است که نخود هم در ان باشد بر اساس تعابیر می تواند برای شما نوید رسیدن خیری باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. نادیا

  خواب دیدم مامان بزرگم که فوت شده بهم نخود داد و بهم گفت کمکم کن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب برای ایشان خیر نیست و از این رو حتما برای ایشان خیراتی دهید که انشالله ایشان را از این غم برهاند.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. سنا

  سلام من خواب دیدم خونه پدربزرگم هستیم وشوهر خالم به عنوان نذری نخود پخته شده اورده بود.تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خیر نیست و نشان از ان دارد که ممکن است برای ایشان خدای ناکرده غم و اندوهی رسد. اما باید بدانید که تمامی این تعابیر بر اساس تعابیر خواب است و ممکن است صحت و سقم آن اثبات نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 9. فاطمه

  سلام. خواب دیدم زن عموم اومده خونمون و با خوشحالی یک پلاستیک نخود برامون آورده. ممثل اینکه مهمون ما باشند. یک حالت اینطوری. و زن داییم هم یک عالمه گوشت قرمز آورده.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما می تواند به این شکل باشد که نخوددر خواب نشان از غم است و این موضوع ممکن است به این صورت باشد که از جانب ایشان غمی رسد اما دیدن گوشت در خواب نشان از خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید