فواید زندگی مجردی

9 فایده شگفت انگیز مجرد بودن

فواید زندگی مجردی

بله درست است که در رابطه بودن با کسی که دوستش داریم تجربه فوق العاده ای است، اما بسیاری از افراد از بودن در رابطه به هر دلیلی راضی نیستند. باید بگوییم که مجرد بودن هم دنیای خودش را دارد و حتی می تواند فوایدی هم داشته باشد. در این مطلب از مجله آلامتو به فواید مجردی می پردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


  1. شما می توانید بر اساس میل و نظر خودتان سفر کنید

فکر می کنید اگر یک روز از خواب بیدار شوید و دوست داشته باشید کوله پشتی تان را بردارید و تصمیم بگیرید که به یک سفر پرچالش و هیجان انگیز بروید، پارتنر شما چه نظری داشته باشد؟ احتمال دارد مخالفت کند، درست است؟

افراد مجرد، بدون هیچ محدودیتی و در کمال آزادی سفر می کنند. اگر اهل سفر و گشت و گذار هستید و یک شبه تصمیم می گیرید که فردا سفرتان را شروع کنید، مجردی می تواند برای شما دوران خوب و مطلوبی باشد.


  1. می توانید بدون ترس با همه گرم بگیرید

بیایید با هم روراست باشیم، همه افراد چه مجرد و چه متاهل گاهی با افراد دیگر گرم می گیرند و شروع به صحبت می کنند. این کار در صورتی که شما متعهد به یک رابطه و فرد باشید، کار ناخوشایندی خواهد بود که پارتنرتان را ناراحت خواهد کرد.

در صورتی که دوست دارید با افراد مختلف گرم بگیرید و حرف بزنید و در ارتباط باشید، مجرد بودن برای شما بهتر خواهد بود.


  1. شما می‌توانید روی خودتان کار کنید

در یک نظرسنجی توسط محققان بریتانیایی، 62 درصد از پاسخ دهندگان گفته بودند که پس از شروع رابطه، 14 کیلوگرم یا بیشتر وزن اضافه کردند.

به نظر می رسد این افزایش وزن نتیجه مستقیم فعالیت های مربوط به زمان ملاقات با پارتنرشان باشد. وقتی از آنها خواسته شد تا فعالیت اصلی خود را انتخاب کنند، 30 درصد از پاسخ دهندگان “تماشای تلویزیون” و 20 درصد از آنها “غذا خوردن در بیرون” را انتخاب کردند.

اگر دوست دارید بر روی بهبود ذهن و بدن خود تمرکز کنید، دوران مجردی می‌تواند شما را به این هدف برساند.


  1. می‌‌توانید زمان زیادی را ذخیره کنید

رد و بدل کردن پیام های عاشقانه سرگرم کننده است، اما آیا می توانید تصور کنید که یک زوج به طور معمول چقدر زمان صرف ارتباط تلفنی می کنند؟

بسیاری از افراد بدون ارتباط مداوم مضطرب می شوند، بنابراین این پیام ها و تماس های تلفنی ممکن است چندین ساعت از روز آنها را بگیرد. البته، شما می توانید شریکی را انتخاب کنید که مستقل تر است، اما یافتن چنین موجودی می تواند کار دشواری باشد.

اگر ترجیح می دهید روی زمان خود به شیوه ای پربارتر سرمایه گذاری کنید، شاید مجردی برای شما مناسب تر باشد.


  1. می توانید در آرامش و سکوت بخوابید

واقعا چه کسی هست که دلش نوازش های عاشقانه و بیدار شدن کنار کسی که دوستش دارد را نخواهد؟ بله. این یک قسمت بسیار مهم و زیبا از یک رابطه عاشقانه است.

با همه این تفاسیر بیایید قبول کنیم که خوابیدن تمام وقت کنار فردی دیگر سخت است، مخصوصاً اگر خروپف کند! اگر شما هم روی خوابتان ساس هستید و ترجیح می دهید تنها بخوابید، این یکی دیگر از محاسن زندگی مجردی است.


  1. می توانید بیشتر به خود متکی باشید

آیا تا به حالبرایتان اتفاق افتاده که از کسی که دوستش داشته اید، جدا شوید و از نظر احساسی به هم ریخته باشید و نتوانید هفته ها یا ماه ها بعد از آن کار کنید؟

عشق نیرویی آشفته است که می تواند هم زیبا و هم مخرب باشد. احساسات پرشور را نمی توان و نباید ساکت کرد. اما هرگز اجازه ندهید شخصی به موضوع واحد افکار شما تبدیل شود، زیرا فقط روابط کمی هستند که پایدار می مانند.

زندگی مجردی جایی است که شما به خودتان متکی هستید و تحت تاثیر احساساتتان نسبت به شخص دیگری قرار ندارید.


  1. می توانید با دوستانتان در ارتباط باشید

“نگران نباش؛ ما با هم در تماس خواهیم ماند!” اگر دوستانی دارید که ازدواج کرده اند و یا بچه داشته اند، این دیالوگ آشنایی برای شماست. چند نفر از آنها واقعا به قول خود عمل کردند؟ شرط می بندم که زیاد نیست.

این نباید تعجب آور باشد زیرا این تصمیمات مهم زندگی مستلزم گرفته شدن وقت آزاد و آزادی شخصی است. به سختی می توانید زمانی را پیدا کنید که بتوانید کارهای زیادی را در رابطه با همسر و فرزند خود انجام دهید. اگر آمادگی چنین تعهدی را ندارید، شاید مجردی برای شما مناسب باشد.


  1. مجبور به ماندن در شرایطی که نمی خواهید نمی شوید

تقریباً 50٪ از ازدواج ها در آمریکا با شکست روبرو شده است. البته در کمال تعجب برخی از افرادی که با هم ازدواج کرده اند هم به دلایلی مانند اعتقادات مذهبی، دلایل مالییا به خاطر فرزندانشان با هم می مانند.

اگر 100٪ مطمئن نیستید که از یک شریک زندگی چه انتظاری دارید، پس مجردی ممکن است برای شما بهتر باشد.


  1. شما می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید

همانطور که اگر یک گل به آن آب ندهید پژمرده می شود، یک رابطه هم بدون مراقبت و توجه مناسب دچار مشکل می شود.

آیا دوستی دارید که از میزان نیاز همسرش شکایت کند؟ این شکایت بسته به زمینه قابل توجیه است، اما اکثر مردم به سادگی مدت زمان لازم برای حفظ یک رابطه سالم را دست کم می گیرند.

هیچ چیز “عجیبی” در مورد خواسته دیگران برای وقت گذراندن با شما وجود ندارد. اگر آمادگی لازم را برای در نظر گرفتن نیازهای شخص دیگر ندارید، مجردی برای شما مناسب تر است.


نظر خود را بیان کنید