عوارض استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری محصولی بهداشتی برای بهبود کیفیت رابطه جنسی است. ممکن است پیش از استفاده در مورد عوارض استفاده از اسپری تاخیری کنجکاو شوید. در این مقاله به شرح این موضوع پرداختیم.

عوارض استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری یک راه حل آسان و فوری برای زود انزالی است که بسیاری از مردان را آزار می دهد.  با استفاده از بهترین اسپری تاخیری در هند، مردان می توانند به راحتی بر انزال زودرس غلبه کنند و رابطه بهتری را تجربه کنند. هنگامیکه اسپری‌های تاخیری به درستی طبق دستورالعمل استفاده می شوند، محصول ایمن و موثر عمل می‌کند. با وجود موثر بودن استفاده از اسپری تاخیری، ممکن است با عوارض استفاده از اسپری تاخیر مواحع شوید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

همچنین بخوانید: 4 گیاه دارویی برای افزایش میل جنسی

عوارض استفاده از اسپری تاخیری در مردان

  1. همیشه باید برای رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید

از آنجایی که اسپری تاخیری باید درست قبل از رابطه جنسی استفاده شود، باید همیشه برای رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید.

  1. عوارض استفاده از اسپری تاخیری در مردان با کاهش لذت

ویژگی اصلی ترکیب شیمیایی اسپری تاخیری، حساسیت زدایی از آلت تناسلی مرد است، و این گاهی باعث می‌شود فرد با کاهش لذت هنگام رابطه جنسی مواجه شود.

  1. اسپری تاخیری گاهی باعث بی‌حسی اندام‌های شریک جنسی می‌شود

در حین داشتن رابطه جنسی (دخول) یا رابطه دهانی، ممکن است اثر حساسیت زدایی به همسر شما منتقل شود که منجر به کاهش لذت جنسی برای هر دو شود.

  1. ممکن است بر نعوظ شما تأثیر بگذارد

برخی از اسپری‌های تاخیری خیلی قوی هستند یا وقتی بیش از حد مجاز استفاده می‌کنید، احتمال کاهش حس در آلت تناسلی وجود دارد. در نتیجه، بر نعوظ تأثیر می گذارد.

  1. اسپری تاخیری راه حل دائمی نیست

اسپری طولانی مدت راه حلی برای انزال زودرس نیست. هر زمانیکه برای رابطه جنسی برنامه ریزی می‌کند باید به خرید اسپری تاخیری برای مردان ادامه دهد.

همچنین بخوانید: انواع مشکلات جنسی زناشویی+ راه درمان آنها

عوارض استفاده از اسپری تاخیری برای زنان

عوارض استفاده از اسپری تاخیری برای زنان تا زمانیکه دستورالعمل‌ها را دنبال کنید محسوس نخواهد بود. باید قبل از شروع مقاربت مدت زمان توصیه شده (بین 5 تا 15 دقیقه) را منتظر بمانید، در نتیجه به هیچ وجه بر شریک زندگی شما تأثیر نمی‌گذارد. وقتی لیدوکائین یا بنزوکائین موجود در این محصولات جذب پوست می‌شود، نمی‌تواند به فرد یا سطح دیگری منتقل شود.

اما اگر پیش از زمان توصیه اقدام به نزدیکی یا رابطه دهانی کنید ممکن است باعث بی‌حسی در زنان نیز شود. حتما قبل از رابطه دهانی آلت تناسلی خود را پاک کنید تا اسپری تاخیری اوج تاثیر نامطلوبی بر همسرتان نداشته باشد.

به منظور کاهش عوارض استفاده از اسپری تاخیری برای زنان، اگر محصول را با انگشتان خود مالش می دهید، دست‌های خود را بشویید تا از انتقال محصول به شریک زندگی یا سایر قسمت‌های بدن خود جلوگیری کنید. به علاوه محصولات تشکیل دهنده این محصولات می‌تواند پوست واژن را دچار سوزش و التهاب کند.

عوارض استفاده از اسپری تاخیری در بارداری

بخاطر عوارض استفاده از اسپری تاخیری در بارداری باید در این مورد با احتیاط عمل شود. استفاده از اسپری تاخیری برای زوجی که در تلاش برای باردار شدن هستند توصیه نمی شود. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اسپری تاخیری می‌تواند روی بقاء و کیفیت اسپرم تاثیر منفی بگذارد.

همچنین اگر همسرتان باردار است از اسپری تاخیری اوج استفاده نکنید زیرا ترکیبات اسپری تاخیری از جمله لیدوکائین و بنزوکائین در دوران بارداری بی خطر نیستند. این مواد می‌تواند از طریق بدن زن جذب شده و توسط خون به جنین منتقل شوند.

عوارض استفاده از اسپری تاخیری بر روی بیضه

نکته مهمی که باید هنگام استفاده از اسپری تاخیری در نظر بگیرید عدم اسپری آن روی بیضه‌ها است. این ایده که اسپری کردن روی بیضه منجر به تاخیر در انزال می‌شود، صحیح نیست. از عوارض استفاده از اسپری تاخیری بر روی بیضه ایجاد اختلال در عملکرد اندام جنسی آقایان است. همچنین به دلیل حساسیت و نازک بودن پوست این ناحیه ممکن است موجب سوزش و التهاب پوستی شود.

همچنین بخوانید: عوارض پماد زایلاپی روی پوست برای اپیلاسیون، زنان باردار و برای تاخیری

عوارض استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین

عوارض استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین

استفاده از دوز توصیه شده روی بسته بندی محصول فاقد عوارض جانبی یا همراه با عوارض کمی است. با این وجود عوارض استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین در مصرف نادرست عبارتست از:

  • تجربه بی حسی موقت که می‌تواند حفظ نعوظ را با مشکل مواجه و دخول را سخت کند.
  • بی حس بیش از حد در نتیجه استعمال بیش از حد لیدوکائین روی اندام و ایجاد بی‌میلی جنسی
  • ایجاد حساسیت، کهیر، خارش و سوزش
  • بروز عوارض سیستمیگ از جمله گیجی، افت فشار خون، ضعف تنفسی و تشنج

عوارض استفاده از اسپری تاخیری تاریخ گذشته

یکی از اشتباهات جدی در مورد این محصولات، استفاده از اسپری تاخیری تاریخ گذشته است. بهتر است حداکثر یک ماه تا یک هفته پیش از تاریخ انقضای محصول، از اسپری تاخیری مصرف کنید. از عوارض استعمال اسپری تاخیری تاریخ گذشته می‌تواند بروز حساسیت پوستی شدید، التهاب و قرمزی و خارش ناراحت کننده را نام برد.

سخن آخر

چنانچه در استفاده از اسپری تاخیری مراقبت مناسبی انجام شود، به هیچ وجه دچار عوارض استفاده از اسپری تاخیری نخواهید شد. شما می‌توانید با کمی تحقیق بهترین مورد را پیدا کنید که مناسب شماست. از حداقل تعداد اسپری شروع کنید و تا دوز مناسب برای خود را کشف کنید. استفاده بیش از حد یا خیلی کم از محصول ممکن است به شما نتیجه دلخواه ندهد. چنانچه تجربه‌ای در استفاده از اسپری تاخیری و عوارض آن دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید