امروزه جهان در دنیای مد و زیبایی غرق شده‌ است و همه مردم به خصوص خانوما و دختران باید ، پا به پای مد و زیبایی حرکت کنند و این اصلا کار سختی نیست و حتی با رعایت نکات ساده هم می‌توان شیک و خوش‌تیپ دیده شد. خانم‌ها با رعایت اصول خوش‌تیپی و باکلاسی ، اعتماد به نفسشان نیز افزایش می‌یابد. در دنیای مد و زیبایی ، انتخاب لباس بر اساس سن ، متاهل و مجرد بودن صورت می‌گیرد.

باید در انتخاب لباس ، زیور آلات ، کیف ، کفش و … زنانه و دخترانه دقت کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از نظر همه شما یک خانم باکلاس و خوش‌تیپ باشید. همچنین باید لباس انتخابی شما با اندام شما تطابق داشته باشد یعنی با توجه به فرم بدنتان لباس بپوشید.

در این مطلب به نقل قول از مجله صورتی‌ها ، نکاتی ساده و کاربردی در مورد خوش‌تیپ شدن و استایل مناسب بانوان و دختران ایران زمین ، بیان شده است که با رعایت آن‌ها خوش‎تیپ و باکلاس دیده می‌شوید.

استفاده از کیف‌دستی خوش دست

یک کیف دستی خوش بنیه ، همیشه باعث باکلاس دیده شما می‌شود پس یک کیف دستی با کیفیت ارزش پول دادن را دارد ، با توجه به هزینه‌ای که می‌خواهید بکنید به دنبال کیفی با طراحی کلاسیک و رنگی خنثی باشید. همین که کیف رویایی خود را خریداری کردید ، آن را با براق کننده‌های چرم همیشه درخشان نگه دارید. اگر می‌خواهید کیفتان همیشه در بهترین شکل خود بماند هر بار خواستید کنارش بگذارید و استفاده نکنید آن را با کاغذ و یا هر چیز دیگر پر نمایید.

یک عطر تازه بزنید

یک خانم باکلاس همیشه باید عطر خوشی داشته باشد و هیچ لباسی بدون یک عطر خوش بو کامل نمی‌شود. عطری را پیدا کنید که از آن لذت ببرید و روی پوست خود بزنید ( هرگز به لباس یا موی خود عطر نزنید ) عطر را روی ساعد یا پشت گردن خود اسپری کنید تا ماندگاریش بیشتر باشد. حتی می‌توانید عطر را پشت زانوها و یا بین ران‌ها نیز بزنید تا بیشتر بویش بماند. قبل از اینکه عطر را روی پوست اسپری کنید با مرطوب کننده یا روغن بادام چرب کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

زیورآلات سنگین استفاده کنید

یه خانوم باکلاس برای این که صاحب استایل باشه باید از زیورآلات استفاده کند.زیورآلات حتی اگر هم ارزان قیمت باشند اگر با فکر و هوشمندانه خریداری شوند می‌توانند به خوبی استایلتان را تقویت کنند. می‌توانید زیور آلاتی بخرید که حالتی کریستال با سنگ‌های پلاستیکی دارد، به جای زیور آلات درخشان و گران از زیور آلات تیره استفاده کنید. به علاوه زیورآلات فلزی انتخاب کنید که به جای سبک و شل بودن سفت و سنگین باشند. برای داشتن ظاهری کلاسیک ساعتی با بند فلزی یا چرم اضافه کنید.

از یک کت کلاسیک استفاده کنید

کت‌هایی که ظاهرشان خوب باشد برای یک داشتن استایل شیک کافی هستند. به دنبال کتی باکیفیت باشید که بتوانید برای مدتی طولانی از آن استفاده کنید. کت‌هایی که کمربند دارند ، کت چرم مشکی ، کت جین ، آبی تیره ، کرمی این‌ها مدل‌هایی هستند که هرگز از مد نمی‌افتند. وقتی چنین کت‌هایی داشته باشید هیچ موقع نگران این نخواهید بود که چه لباسی بپوشید.

به جزئیات دقت کنید و اهمیت دهید

یه خانوم باکلاس برای خوش‌تیپ دیده شدن به جزئیات هم باید اهمیت بدهید. اگر جایی از لباس نخ اضافی دارد یا در رفتگی هست ، حتما آن را برطرف کنید. برای برطرف کردن دانه‌های نخی روی ژاکت یا پلیور ، از تیغ استفاده نمایید و مانند اصلاح صورت روی آن بکشید. حواستان را جمع کنید که هیچ وقت لباسی نپوشید که رویش لکه و سوراخ باشد و یا دکمه‌اش افتاده باشد که این یک خطر بزرگ برای تیپ و سلیقه به حساب می‌آید.

لباس را به یک خیاط بسپارید

یک خیاط خوب می‌تواند یک لباس معمولی را با کمی تغییرات تبدیل به لباسی فوق‌العاده زیبا و جالب کند. حتی اگر خودتان خیاطی بلد باشید می‌توانید با کمی تغییرات در طول و عرض لباس‌ها آن‌ها را برای خود تنظیم کنید طوری که بهتر روی تنتان جلوه کنند و فیت دیده شوید. بهتر است در انتخاب لباس مجلسی دقت شود تا متناسب با اندام شما باشد.

از بخارشوی استفاده کنید

بخار شوی را راحت‌تر می‌توان استفاده کرد و عملکردش از اتو سریع‌تر است. برای این که لباس‌هایتان همیشه بدون چروک بماند ، به محض اینکه از خشک‌کن بیرون آمد آویزان یا تایشان کنید و یک شب قبل از این که آن لباس را بپوشید بخار بدهید ، از ترفند آب گرم در حمام استفاده نکنید روش بی فایده‌ای است.

از رنگ‌های خاکی بپرهیزید

بیشتر رنگ‌های خاکی کسل‌کننده و کهنه به نظر می‌رسند. برای این که ظاهری لوکس داشته باشید بهتر است از رنگ‌هایی که شبیه به سنگ‌های قیمتی است و یا رنگ‌های خمیری استفاده نمایید.

آرایش ساده و ناخن‌های طبیعی

وقتی می‌خواهید آرایش کنید فکر نکنید سرخ کردن گونه‌ها ، استفاده بیش از حد از ریمل و بزرگ کردن لب‌ها روش مناسبی است. اگر می‌خواهید ظاهری شیک و باوقار داشته باشید آرایش باید کاملا ساده باشد ، موها رنگی براق داشته باشد ، و ناخن‌ها را نیز فراموش نکنید بهتر است ناخن‌ها را تا حد ممکن طبیعی نگه دارید و فقط یک لاک خوش رنگ بزنید ، کافی است.

ست کیف و کفش

ست کیف و کفش نشانه یک استایل خوب و عالی است. از آن جا که کفش را هر روز به پا می‌کنید و دائما در حال برخورد با پیاده رو است ، پس باید همیشه آن را در بهترین شکل خود نگه دارید. بیشتر کفش‌ها را می‌توانید با کمی مایع شوینده و آب گرم تمیز کنید. برای از بین بردن سائیدگی کفش‌های چرم از وازلین استفاده نمایید.

یک منبع خوب و باکیفیت در حوزه بانوان و دختران :

https://Suratiha.com