در مورد تأثیر رژیم­های غذایی بر­روی سلامت و بهبود تناسب اندام افراد بحث­­های متعددی در بین کارشناسان تغذیه و علوم پزشکی صورت گرفته است. اما نکته­ی اساسی این جا است که سرسخت ­ترین مخالف رژیم لاغری و یا چاقی نیز آن را به طور کل رد نمی­ کند، بلکه دلیل مخالفت این افراد صرفاً برنامه­های غذایی غیر­کارشناسانه و غیر­اصولی است، که سلامت شخص استفاده ­کننده را به بازی می­ گیرند. شخصی که نعمت زندگی را به دست کسانی می ­سپارد که بدون هیچ دانش و تخصصی و تنها با اعتبار کاذب اطرافیان، اقدام به ارائه­ی برنامه­ی غذایی «به اصطلاح!» حرفه­ای می­کنند، نباید هم به دنبال مشاهده تغییرات مثبت در شاخص سلامت و تناسب اندام خود باشند. این رژیم­ها عموماً با نام های مختلف و گاها عجیب، به صورت رایگان و در کنار چند نکته­ مفید سلامتی که صحت آن ­ها نیز مورد بحث است، در اختیار کاربران اینترنت قرار می ­گیرند، بدون این که ارائه ­دهندگان اندک مسئولیتی در قبال این عزیزان تقبل نمایند.

وابستگی سلامت فرد به آگاهی

مردم هر کشوری اعم از در حال توسعه و یا توسعه­یافته، به سلامت، نشاط، تندرستی و زندگی سالم احتیاج دارند. این خود دلیل پیشرفت روز افزون علوم مرتبط با سلامت جامعه مانند علوم پزشکی، علوم تغذیه و علوم تمرینات ورزشی به شمار می­رود. اگر طیف وسیعی از اقشار جامعه حتی افراد ساکن در مناطق محروم و دور ­افتاده، در مورد راهکار ­های مراقبت از سلامت و بهداشت فردی و چگونگی سالم زیستن اطلاعات کافی نداشته­ باشند، شاخصه­ی سلامت در آن کشور به سمت وضعیتی نامناسب و حتی بحرانی حرکت خواهد ­کرد. با وجود تلاش بی چشم­داشت پزشکان و متخصصین در اطلاع رسانی به هم­ وطنان خود، همواره عده­ای سود­جو نیز به چشم می ­خورند که با فریب افکار عمومی سعی در پیشبرد منافع شخصی خود دارند و ذره ای به سلامت افراد جامعه اهمیت نمی ­دهند. در این وضعیت اتفاقاتی چون سرخورده ­شدن کارشناسان مجرب، آسیب به وجهه ­ی این زمینه­ی علمی، و مهم ­تر از همه در معرض خطر قرار­ گرفتن سلامت شهروندان رخ خواهد­ داد.

تناسب اندام رویاست یا هدفی تحقق پذیر؟

برای زندگی سالم و داشتن یک روحیه­ی مثبت در انجام فعالیت ­های روزانه، تناسب اندام از پیش ­شرط­ های اساسی عنوان می­شود. درست است که اندام ایده­آل و متناسب به یک ویژگی برجسته در جامعه­ی مدرن بدل گشته­­است، اما تناسب اندام فقط به بدن ­های درشت و هیکل ­های حجیم مانند بدنسازان حرفه­ای محدود نمی شود. البته تناسب اندام در زندگی روزمره­ شلوغ و ماشینی امروز کار چندان آسانی نیز نخواهد ­بود. در حقیقت بدون استفاده از راهنمایی ­های افراد متخصص و کارشناسان علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، رسیدن به نتیجه­ی دلخواه افراد به سختی ممکن می شود. در صورتی که اضافه وزن دارید، می­ بایست با یک گروه متخصص مشورت کرده و بر­اساس توصیه­ های آن­ ها سبک زندگی خود را تغییر دهید. این تغییر شیوه­ زندگی روزمره، شامل ترک بعضی عادات غذایی و ورزش به روش اصولی و علمی می­ شود.

تغذیه سالم چگونه تعریف می­شود؟

«صحیح خوردن غذا در کنار مصرف مواد غذایی درست و سالم، آن­ هم با ترتیبی منطقی و دارای توازن.» این تعریفی ساده و جامع برای تغذیه سالم و سلامت عنوان شده است. وقتی قرار است یک برنامه­ ی غذایی خاص را دنبال کنید، منظور این نیست که صرفا از خوردن تعدادی ماده­­ ی غذایی بپرهیزید. بلکه بایستی در مصرف غذا ­ها اعتدال به خرج داده، و اصول تناسب، تنوع و تعادل را که توسط متخصص تغذیه­ ی شما در نظر گرفته شده را رعایت نمایید. دلیل نا­کارآمد بودن رژیم­ های غذایی که در اینترنت در دسترس هستند، این است که ترکیب ­بندی مواد غذایی در کنار ساعت مصرف و بر مبنای فیزیولوژی بدنی افراد به قدری متنوع است، که نمی ­توان یک نسخه ­ی واحد را برای همه تجویز نمود. بلکه نیاز است تا با بررسی دقیق و علمی ویژگی ­های شخص، برنامه­ای منحصر به فرد برای او تدوین گردد.

بدیهی است که خوراکی ­های چرب مانند فست ­فود­ها و غذا­های سرخ کردنی محدود می ­شوند، و مواد مغذی ­تر مثل میوه­ها و سبزیجات درصد بیشتری را از سبد غذایی روزانه­ی شما تصاحب خواهند ­کرد. هنر یک کارشناس علم تغذیه در طراحی برنامه­ ی دقیق و مناسب با سلایق متقاضی است، زیرا هر شخص نیاز­ها و علایق متفاوتی دارد و منحصر به فرد بودن برنامه ­ی غذایی برای وی، بیش از تضمین ­های پوچ و واهی در مورد کاهش وزن 30 درصدی تنها در یک ماه(!) اهمیت پیدا می ­کند.

فیت کلاب؛ خارج از چارچوب بیاندیش

حتما شما نیز با ما موافق هستید که تمامی مشکلات ذکر شده در حوزه­ ی سلامت، حضور یک گروه متخصص که ارتقای فرهنگ و دانش مردم را به سود آوری­ ترجیح دهد یک نیاز مبرم و اساسی است. «فیت کلاب» برند تجاری موسسه ­ی فرهنگ سازان سلامت آروان است، که با تشکیل یک تیم حرفه ­ای از کارشناسان با­تجربه و خوش­ نام علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، سعی کرده تا اعتماد از دست رفته­ ی هم ­میهنان عزیز نسبت به راهکار ­های سلامت جسم و تناسب اندام را باز یابد. از خدمات مجموعه فیت کلاب می­توان ارائه برنامه­ی غذایی شامل رژیم غذایی دقیق، اصولی و منحصر به فرد را مثال زد که کاملا متناسب با هدف تناسب ­جو طراحی می­گردد. ورزشکاران نیز قادر ­اند تا برای یک ­بار هم که شده، از برنامه ­ها­­ی تمرینات ورزشی غیر علمی و بی­ حاصل که تنها وقت­ شان را هدر می دهند دست کشیده، و تناسب اندام را اصولی و حرفه­ ای دنبال نمایند.

در فیت کلاب طراحی برنامه ­ها به صورت حضوری صورت می ­گیرد، و چنان ­چه فرد متقاضی شرایط حضور در موسسه را نداشته ­باشد، با دریافت اطلاعات کافی از وی برنامه­ی ویژه­ای توسط کارشناسان آماده شده و در قالب نسخه­ الکترونیکی ارسال می­گردد.  از طریق وبسایت فیت کلاب می توانید برنامه غذایی ویژه­ خود را دریافت کرده، و یا نوبت مراجعه­ی حضوری را به سادگی تعیین نمایید. ویژگی برتر و متمایز­کننده­ فیت کلاب نسبت به مجموعه ­های دیگر، پشتیبانی آنلاین و همیشگی کارشناسان از شماست. متخصصین فیت کلاب فرد متقاضی را پس از دریافت برنامه، چه تمرینی و چه غذایی، رها نکرده و تا رسیدن وی به نتیجه­ دلخواهش یعنی تناسب اندام، با متد علمی و بدون عوارض جانبی در کنار وی خواهند بود.