قضاوت دیگران از روی ظاهر، شخصیت و رفتار

معیارهای قضاوت دیگران در مورد ما چیست؟

قضاوت دیگران درباره ما

از همان لحظه اول که با کسی برای اولین بار دیدار می‌کنید، فورا می‌خواهید برانداز کنید که او چه‌کسی است و چه چیزی از خود ارائه می‌دهد. به همین دلیل ممکن است مراقب ویژگی‌های خاص و ثابتی مانند بی‌شیله‌پیله‌گی، مهربانی و هوش باشید.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack.org ؛ توجه داشتن به این صفات به شما کمک می‌کند ارزیابی کنید که آیا می‌خواهید این رابطه را ادامه داده و به این فرد نزدیک‌تر شوید یا نه.

چنین قضاوت‌هایی در مورد شخصیت می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهم مثل ادامه یک رابطه عاشقانه، استخدام یک نفر یا پذیرفتن یک پیشنهاد کاری مفید باشد. بر این اساس، دیگران شخصیت شما را قضاوت کرده و معلوم می‌کنند که چه کسی هستید.


  1. دست‌خط شما

براساس مطالعه‌ای، شیوه نوشتن فرد و اندازه دست‌خط او می‌تواند خبرهای موثقی درباره او به شما بدهد. طبق این تحقیق که توسط National Pen Company انجام شده معلوم شد افرادی که دست‌خط کوچکی دارند، خجالتی‌، موشکاف و دقیق و سختکوش‌اند و آنهایی که خوش‌معاشرت‌ترند، سعی می‌کنند با دست‌نوشته‌های بزرگ‌تر، جلب توجه کنند.

آنهایی که همه‌چیز را جدی می‌گیرند، هنگام نوشتن، فشار بیشتری به قلم وارد می‌کنند، درحالی‌که دست‌خط‌های سبک‌تر نشان می‌دهد نویسنده‌اش عاطفی و حساس‌تر است.

مقاله مرتبط: شخصیت شناسی از روی دست خط

  1. رنگ پوشش‌تان

براساس مقاله‌ای در Psychology Today، رنگی که اغلب در پوشش‌تان استفاده می‌کنید یا شبیهش می‌شوید، چیزهای زیادی درمورد شخصیت‌تان می‌گوید. افرادی که زیاد از مشکی استفاده می‌کنند، حساس، هنرمند و متوجه جزئیات‌اند، اما اشخاصی که عاشق قرمزند، از زندگی حداکثر بهره را می‌برند و در تلاش‌های‌شان پویشگرند.

افرادی که سبز دوست دارند وفادار و بامحبت‌اند و آنهایی که عاشق سفیدند، منظم و منطقی هستند. و کسانی که آبی رنگ مورد علاقه‌شان است، محکم‌، حساس و باملاحظه نسبت به دیگران‌اند.


  1. جویدن ناخن‌های‌تان

رفتارهای بدنی خاصی که تکرار می‌شوند می‌توانند چیزهای زیادی درباره شخصیت‌تان بگویند. چگونگی واکنش بدن‌تان به شرایط، می‌تواند نشان‌دهنده ناشکیبایی، درماندگی، خستگی و نارضایتی باشد. مثلا ناخن جویدن، براساس تحقیقات، یعنی تمایل به کمال‌گرایی و نگرانی و اغلب عصبی بودن.


اهمیت کفش در ظاهر شما

اهمیت کفش در ظاهر شما

  1. کفش‎‌های‌تان

به گفته روانشناسان، می‌توانید تنها با نگاه به کفش یک نفر،به درستی او را قضاوت کنید. سرپرست تحقیقات، اومری گیلاث از دانشگاه کانزاس می‌گوید، تنها با تخمین زدن قیمت، مدل، رنگ و نوع کفش می‌توانید تا 90 درصد، شخصیت صاحب کفش را حدس بزنید؛ مانند میزان درآمدش، وابستگی سیاسی‌اش، جنسیت‌اش و حتی سن و سالش.


  1. چشم‌های شما

چشمان شما آینه روح‌تان هستند. چشم‌ها می‌توانند چیزهای زیادی درباره فرد بگویند، به چه چیزی فکر می‌کند و چه احساسی دارد و این‌که فریب‌کار یا صادق است.

طبق مطالعات، افرادی که چشم‌های آبی دارند، نسبت به کسانی که چشم‌های تیره‌تر دارند، موافقت و سازگاری‌شان کمتر است و احتمال اعتیاد به الکل درآنها بیشتر است.

چشم‌ها از راه دیگری هم شما را فاش می‌کنند؛ ضعف در تماس چشمی پیوسته، نشان‌دهنده کمبود خود کنترلی و اراده ضعیف است.


  1. خوش‌قولی‌تان

این‌که چقدر دیر یا زود سرقرار یا به یک جلسه می‌رسید، می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی در مورد ارائه شخصیت‌تان داشته باشد.

دیر رسیدن سر یک قرار مهم یعنی یک احساس و تصور منفی در مورد خودتان ارائه می‌دهید در حالی‌که زودتر رسیدن سر قرار یعنی به وقت دیگران اهمیت می‌دهید و هم انظباط ذهنی دارید و هم باانگیزه‌اید.


  1. نحوه دست‌دادن‌تان

معلوم شده افرادی که قوی دست می‌دهند، اعتماد بنفس بیشتری از خود نشان داده و شخصیتی قوی و مطمئن از خود منعکس می‌کنند. چنین اشخاصی احتمال برون‌گرا بودن‌ و گویا بودن احساسات‌شان بیشتر بوده و احتمال خونسردی و آرامش‌شان کمتر است.

آنهایی هم که ضعیف دست می‌دهند، اعتماد بنفس کمتری داشته و همیشه آسان‌ترین راه‌ها را برای دورماندن از چالش‌ها انتخاب می‌کنند. پیشقدم شدن در دست دادن می‌تواند تفاوت میان دیرجوش بودن و صمیمی و گرم بودن را مشخص کند.


نظر خود را بیان کنید