مجله آلامتو

داستانی از خوش‌بین بودن و زندگی شاد

چگونه مثبت اندیشی می‌تواند زندگی را به کام شما کند؟
(امتیازی ثبت نشده است)

optimist

چگونه مثبت اندیشی میتواند زندگی هر فردی را دگرگون کند؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ در این مقاله یک مسئله روانشناسی را در قالب داستان برایتان بازگو میکنیم. داستان شخصی که با چالش های خوش بینی مافوق طبیعی خود روبرو شده است.

سالی همیشه نیمه پر لیوان را می دید. دنیا برایش هیجان انگیز بود، انسان ها شگفت انگیز بودند و طبیعت همیشه او را متحیر می کرد. بنابراین دانشگاه او را به عنوان مامور دانشگاه (شخصی که از دانشگاه بازدید می کند و به دانشجویان آینده نگر پاداش مسافرت می دهد.) انتخاب کرد.

نشاط سالی باعث شد که دوستان زیاد و ازدواج موفقی داشته باشد. او همیشه شاد بود و نیازی به دارو و الکل نداشت و با افتخار اعتراف می کرد که ”من خیلی خوشبختم”

وقتی سالی دچار بیماری سرطان سینه مرحله ۲ شد با خود عهد بست که این بیماری را شکست خواهد داد. با لامپکتومی، پرتو درمانی و شیمی درمانی برای ۵ سال هیچ نشانه ای از سرطان در او مشاهده نشد و وضعیت روحی شادی داشت.

اما دوباره سرطان عود کرد و وارد مرحله ۳ شد. مرحله ای که نیازمند شیمی درمانی های شدیدتر همراه با تهوع و خستگی مفرط است. با وجود تمام این نشانه ها او هنوز هم خوشحال و خوش بین بود. پس از ۶ ماه دوره درمانی دوباره مثل همیشه با روحیه بالا به زندگی بازگشت.

پس از ۱۸ ماه بیماری او با شدت بیشتری عود کرد و این در حالی بود که پزشک او این حقیقت را که معالجات آزمایشی ممکن است نتیجه تضمین شده ای نداشته باشند برای او بیان کرده بود. سالی تصمیم گرفت از دوره های درمانی چشم پوشی کند و به نکات مثبت توجه کند. ” به زندگی ادامه می دهم، به سرگرمی هایم می پردازم و زمانی که سرگرمی نباشد به خواب طولانی می روم.” این دقیقا همان چیزی بود که سالی انجام داد.

در مراسم خاکسپاری او جمعیت زیادی شرکت کرده بودند. جمعیتی که سالی روشنایی را به زندگی تاریک آن ها آورده بود.

خوش بینی ندای ذهن شما به شرایط موجود است. همه ما می دانیم که هیچ چیز در دنیا کامل نیست پس می توانیم با تمرکز بر نکات مثبت زندگی و خوش بین بودن به آن ها نابسامانی ها را تیره و تار کنیم.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید