مجله آلامتو

بحران سوریه در حالی دیروز وارد چهارمین سال خود شد که جنایات گروه‌های تحت حمایت مالی، نظامی و دیپلماتیک کشورهای حاشیه خلیج فارس و غرب هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. جنایات برخی از این گروه‌ها به حدی گسترده است که حتی آژانس‌های اطلاعاتی غربی هم از این وضعیت ابراز نگرانی کرده و نسبت به تبعات ادامه این روند هشدار داده‌اند. با این حال رسانه‌های غربی همچنان به سکوت در برابر این جنایات و سانسور آنچه که در سوریه در جریان است، ادامه می‌دهند.

با این وجود، تاکنون گزارش‌ها و تصاویر متعددی از سوی رسانه‌های مستقل از جنایات این گروه‌ها منتشر شده است. در همین راستا در این گزارش به معرفی یکی از خشن‌ترین اعضای گروه موسوم به «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) می‌پردازیم.

این فرد که به «ابو عبدالرحمن العراقی» معروف است به همراه دیگر اعضای داعش در مناطق مختلف سوریه و عراق حضور یافته و دست به جنایات متعددی زده و بعد از هر عملیات، با افتخار تصاویر اقدامات غیرانسانی خود را در اینترنت منتشر کرده است.

در اغلب عملیات‌های تروریستی که این فرد در آن حاضر است، شخص دیگر هم ملقب به «ابومحمد الامریکی» وی را همراهی می‌کند. با توجه به لقب انتخاب‌شده برای این فرد، به نظر می‌رسد وی ملیت آمریکایی داشته باشد. گفته می‌شود «ابومحمد الامریکی» پیش از این عضو «جبهه‌النصره» دیگر گروه تروریستی فعال در سوریه بوده، اما اخیرا به «داعش» پیوسته است.

«ابو عبدالرحمن العراقی» در تازه‌ترین اقدام خود در جریان تصرف یکی از مقرهای «جبهه‌النصره» در شمال سوریه، دستکم 3 عضو این گروه و 2 نفر از اعضای گروه تروریستی «احرار الشام» را سر بریده است.

«داعش»، «جبهه‌النصره» و «احرار الشام» هرچند تفکراتی مشابه هم دارند، اما از منابع متفاوتی حمایت مالی می‌شوند و به همین جهت در چند ماه اخیر با یکدیگر درگیر شده‌ و تلاش می‌کنند تا گروه‌های رقیب را نابود کنند.

اقدامات «ابو عبدالرحمن العراقی» تنها به حمله به گروه‌های رقیب محدود نیست و دست او به خون بسیاری از شهروندان سوری آلوده است. او و «ابومحمد الامریکی» از جمله کسانی هستند که در جریان حمله وحشیانه به شهر «اعزاز» استان حلب سوریه «ابو عمر الشیشانی» (چچنی) را همراهی کرده و دست به جنایات متعددی زدند. در جریان حمله به این شهر که مدتی تحت کنترل ارتش آزاد بود، بسیاری از مردان شهر از جمله گروهی از کردها سر بریده شدند.

«عمر الشیشانی» با نام اصلی «ترخان برتشفلی» یکی از اصلی‌ترین سرکردگان گروه داعش است که سال‌ها در چچن فعالیت‌ کرده است. وی اوایل سال 2013 وارد سوریه شد و نیروهای تحت امر وی تاکنون دست به جنایات متعددی زده‌اند.

اشغال روستای «باشکوی» و منطقه «دیر حافر» در حلب و کشتار صورت گرفته در آن‌ها از دیگر عملیات‌هایی است که «ابو عبدالرحمن العراقی» و شریک آمریکایی‌اش در آن ایفای نقش کرده‌اند.

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به اقدامات «ابو عبدالرحمن العراقی»، «ابومحمد الامریکی» و نیروهای تحت امر «عمر الشیشانی» را مرور می‌کنیم.

 

جلاد داعش
تازه‌ترین تصویر منتشر شده از «ابو عبدالرحمن العراقی»، احتمالا در حلب

 

گفته می‌شود سرهای بریده‌شده متعلق به 3 نیروی «جبهه‌النصره» و 2 عضو «احرار الشام» است

جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» و شریکش «ابومحمد الامریکی»

 

جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» و شریکش «ابومحمد الامریکی» در حمله به روستای «باشکوی»

 

جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» و شریکش «ابومحمد الامریکی»

 

جلاد داعش
 

جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
گفته می‌شود «ابومحمد الامریکی» پیش از این عضو «جبهه‌النصره» بوده است

 

جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» و شریکش «ابومحمد الامریکی» در حمله به شهر «اعزاز»

 

جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» و شریکش «ابومحمد الامریکی» در حمله به شهر «اعزاز»

 

جلاد داعش
«ابومحمد الامریکی» در شهر «اعزاز»

 

جلاد داعش
«ابومحمد الامریکی» در شهر «اعزاز» همراه با «ابو عمر الشیشانی»

 

جنایت داعش به سرکردگی شیشانی در «اعزاز»

 

جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی» در منطقه «دیر حافر» استان حلب

 

جلاد داعش
جلاد داعش
«ابو عبد الرحمن العراقی»

 

جلاد داعش
جلاد داعش
جلاد داعش
 

جلاد داعش

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید