sunburn-relief-remedies-bath

ترمیم پوست آفتاب سوخته با محصولات آرایشی ممکن است مقداری ناخوشایند باشد اما شاید بتوانید با یک حمام ولرم و دلچسب آفتاب سوختگی پوست را درمان کنید:

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ همان‌طور که فصل‌ها و آب‌وهوا تغییر می‌کند پوست شما نیز دچار تحول می‌گردد. ممکن است متوجه شده باشید که برنامه مراقبت پوستی فصل تابستان با فصل‌های سردتر کمی متفاوت است.

در اینجا ما با شما از دستورالعمل‌هایی حرف می‌زنیم که نه‌تنها برای گذر از تابستان به پاییز و زمستان و هوای سرد مفید هستند، بلکه پیروی از آن‌ها به شما کمک می‌کند که به هنگام آفتاب گرفتن در فصل سرما، کاری کنید که پوستتان آسیب نبیند و همیشه در وضعیت خوب خود قرار داشته باشد.

حمام رهایی از آفتاب‌سوختگی : تسکین حمام آفتاب

با استفاده از این محلول در وان حمام بهبود پوست آفتاب سوخته شما سریع‌تر پیش می رود.

  • ۵ قطره روغن نعنای خالص
  • ۵ قطره روغن بابونه معطر
  • ۵ قطره روغن اسطوخودوس اصلی
  • تکه‌های لیمو

روغن‌ها را با همدیگر ترکیب کنید. تکه‌های لیمو را درون کاسه کوچکی قرار دهید و آن را در قسمتی از وان حمام قرار دهید که به آن دسترسی داشته باشید. وان را با آب ولرم پر کنید و به داخل آن بروید. مخلوط روغن‌ها را درون وان بریزید و آب را هم بزنید که روغن با آب وان مخلوط شود.

درحالی‌که خود را خیس می‌کنید، تکه‌های لیمو را برداشته و آن‌ها را بر روی قسمت‌های آفتاب سوخته بمالید.

بله، به طور باورنکردنی می‌سوزد. اگر این سوزش را نتوانستید تحمل کنید، لیمو را در داخل وان بیندازید تا آب آن رقیق‌تر شده و مقداری از حالت اسیدی آن کاسته شود و پس از آن تکه‌های لیمو را بر روی پوست بگذارید.

اگر روغن‌های خالص ندارید می‌توانید از چای کیسه‌ای نعنا، بابونه و اسطوخودوس استفاده کنید.

سیب سبز جادویی

اگر حوصله حمام گرفتن نداشتید، راه دیگری برای درمان بخش آفتاب سوخته پوست این است که سیب سبز را خرد کرده و آن را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل در مخلوط‌کن ریخته تا به حالت پوره دربیاید. مخلوط را بر روی قسمت‌های آسیب‌دیده قرار دهید و کمی ماساژ دهید. سپس با آب سرد بشویید. سیب‌های سبز دارای خواص ضدالتهاب‌اند و برای تسکین آفتاب‌سوختگی مؤثرند.


نظر خود را بیان کنید