10 موزه برتر در رم

با موزه های رم آشنا شوید؛

پایتخت ایتالیا یکی از تجربیات جذاب فرهنگی است. شما می‌توانید سری به کولوسئوم بزنید و خانه‌ها و خیابان‌های بی نظیر آن را از نزدیک تماشا کنید. اگر قصد دارید سفری به این شهر تاریخی داشته باشید مطمئن شوید که بازدید از این موزه‌ها را فراموش نخواهید کرد.

  1. موزه تمدن رم:

موزه تمدن رم-Museum-of-Roman-Civilization

رم مدرن ممکن است مکان‌های زیادی در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد اما اگر می‌خواهید حس واقعی زندگی را در این شهر پیدا کنید باید به گذشته برگردید. در موزه تمدن رم می‌توانید نحوه زندگی رومی‌های قدیمی را به خوبی درک کنید. در این موزه همچنین کپی‌هایی از مصنوعات معروف رومی وجود دارد که به بازدید کننده اجازه می‌دهد نگاهی عمیق‌تر به زندگی در زمان امپراطوری‌های رومی بیندازد. موزه تمدن رم به عنوان Museo della Civilta Romana نیز شناخته شده و در جنوب شهر و در یک منطقه به نام EUR واقع شده است. این منطقه دارای کاخ‌ها و ساختمان‌های زیبا و جالبی از سال های 1930 و 1940 است.

  1. موزه ملی اتروسک(National Etruscan Museum):

موزه ملی اتروسک-National-Etruscan-Museum

در ناحیه‌ای به نام ویگنا وچیا در رم، ویلای بسیار زیبای Guilia واقع شده است که در قرن شانزدهم ساخته شده و محل مسکونی پاپ ژولیوس سوم بوده است. شما نمی‌توانید بازدید از این ناحیه را از دست بدهید. امروزه، این مکان به عنوان موزه اتروسک شناخته شده است. در این موزه بزرگترین مجموعه از هنر اتروسکی نگهداری می‌شود و بازدید از آن برای افرادی که علاقه‌مند هنر و تاریخ هستند توصیه می‌شود. یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که در این موزه نگهداری می‌شود، مجسمه عروس و داماد است. این مجسمه بیش از 2600 سال قدمت دارد.

  1. موزه MAXXI:

موزه MAXXI

شواهدی از سکونت انسان‌ها در 14000 سال قبل وجود دارد اما این بدان معنا نیست که این شهر فرهنگ غنی از گذشته ندارد. موزه MAXXI از قرن بیست و یکم، برای نشان دادن بهترین هنر رومی‌ها به بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موزه توسط معمار مشهور زاها حدید طراحی شده و ساختار معاصر آن ارزش بازدید را دارد. در این موزه می‌توانید نمایشگاه‌هایی در مورد معماری، نقاشی، مجسمه و نیز کتابخانه و کافه را مشاهده کنید.

  1. ویلای فارنسینا:

ویلای فارنسینا-Villa-Farnesina

در سال 1506 ، یک ویلای رنسانس در منطقه Trastevere رم ساخته شد. این ویلا در اصل متعلق به فردی از سیه نا بوده است اما در اواخر قرن شانزدهم توسط خانواده فارنس خریداری شد. از آن زمان به بعد این ویلا به ویلای فارنسینا تغییر نام داد. اگرچه طراحی U شکل این ویلا بسیار منحصر به فرد و دیدنی است اما دلیل اصلی برای بازدید از آن به خاطر هنرهایی است که در داخل آن به نمایش گذاشته شده است.دیوارهای برخی از اتاق خواب‌ها با نقاشی‌های دیواری رافائل تزیین شده است. شما می‌توانید نقاشی‌های روغنی زیبایی را در سالن آن مشاهده کنید. بیشتر اتاق‌های ویلا از جمله ایوان سرپوشیده مشهور، برای بازدید عموم باز است.

  1. پالازو دوریا پمفیلج:

پالازو دوریا پمفیلج-Palazzo-Doria-Pamphilj

پالازو دوریا یک کاخ شخصی در رم است و قدمت آن به قرن پانزدهم بر می‌گردد. بازدید از این کاخ یک راه عالی برای نگاه اجمالی به قلب اشرافی شهر است. باور کنید یا خیر، این کاخ و گالری‌های هنری موجود در آن هنوز در اختیار بخش خصوصی است که از آن به عنوان اقامت‌گاه شخصی خود استفاده می‌کنند اما برای بازدید از داخل آن می‌توانید بلیط تهیه کنید. بیش از 500 نقاشی همچون آثار کاراواجو، ولاسکز و تیسین و نیز مجسمه‌های برنینی در این مکان قرار دارد.

  1. موزه ملی روم:

موزه ملی روم-National-Roman-Museum

اگر می‌خواهید در تاریخ ، میراث و فرهنگ غنی رومی‌ها فرو بروید، بازدید از موزه ملی روم را از دست ندهید. این موزه ملی تمامی مجموعه‌های خود را در یک مکان نگهداری نمی‌کند. در عوض، نمایشگاه‌های آن در مقاصد مختلفی از شهر واقع شده است. شما می‌توانید صنایع دستی و جواهرات زیبا را در موزه Palazzo Massimo alle Terme مشاهده کنید و مجسمه‌های چشم نواز و چشمگیر را در داخل موزه Palazzo Altemps تحسین کنید.

  1. قلعه سنت آنجلو:

قلعه سنت آنجلو-Castel-Sant'Angelo

یکی از موزه‌هایی که در رم مشهور است و بازدید از آن نباید فراموش شود ، قلعه سنت آنجلو است. این قلعه قدمتی در حدود 1900 سال دارد. این مکان در اصل به عنوان آرامگاهی برای امپراطور هادریان ساخته شد و در طول قرون وسطی تغییرات زیادی در آن ایجاد گردید. امروزه قلعه سنت آنجلو میزبان موزه ملی سنت آنجلو است که مجموعه‌های عظیمی از نقاشی‌های دوران رنسانس و قطعات نادر سلاح‌های قرون وسطی در آن نگهداری می‌شود.

  1. موزه کاپیتولین:

موزه کاپیتولین-Capitoline-Museums

موزه کاپیتولین در ناحیه خارجی کولوسئوم واقع شده و می‌توانید با بازدید از آن بهترین صنایع و آثار رومی‌ها و یونانی‌ها را کاوش کنید. این موزه در یک ساختار متعلق به قرن هفدهم واقع شده که طراحی آن توسط میکل آنژ صورت گرفته است. در این موزه می‌توانید کارهای هنری ومجسمه عظیم از امپراتور مارکوس اورلیوس سوار بر اسب( که از برنز ساخته شده است) را از نزدیک ببینید. البته یکی از مشهورترین اثار در این موزه مجسمه رومولوس و ریموس است. قسمتی از موزه نیز ساختمانی است که در کنار موزه اصلی قرار دارد و میزبان آثار هنری اضافی از یونانی‌ها و رومی‌هاست.

  1. گالریا بورگزه:

گالریا بورگزه-galleria_borghese

شاید بتوان گفت یکی از مجموعه‌های هنری چشمگیر در شهر رم، در ویلای بورگزه در منطقه کمپو مارزیو واقع شده است. اسکیپیونه بورگزه یکی از علاقه مندان هنر بود که مجموعه عظیمی از هنر ایتالیایی و کارهای اروپایی‌ها را جمع آوری کرده است. زمانی که در گالریا بورگزه هستید می‌توانید 20 اتاق هنری همچون مجسمه‌های ساخته شده توسط برنینی را مشاهده کنید. بر روی دیوارهای آن می‌توانید نقاشی‌های تیتان، کاراواجو و روبنس را از نزدیک ببینید. بر خلاف بیشتر موزه‌های هنری بزرگ در رم، کاوش این گالری زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

  1. موزه واتیکان:

موزه واتیکان-Vatican-Museums

زمانی که از واتیکان بازدید می‌کنید، گارد سوئیس و کلیسای سنت پیتر بیشتر از هر چیزی به چشم می‌خورد. با اینحال باید مطمئن شوید که بازدید از موزه واتیکان در رم را از دست نمی‌دهید زیرا این مکان میزبان مجموعه بسیار شگفت انگیزی از هنرهای مذهبی است. بخشی از موزه کلیسای سیستین است که به خاطر سقف نقاشی شده توسط میکل آنژ مشهور شده است. این موزه به گونه ای مرتب شده است که بازدید کنندگان تنها می‌توانند در یک جهت حرکت کنند. مطمئن شوید که بازدید از پله مارپیچی یا اتاق‌های رافائل را از دست نمی‌دهید.شما می‌توانید به تنهایی بازدید لذت بخشی داشته باشید البته استفاده از راهنمایی‌های تور نیز گزینه خوبی است.


نظر خود را بیان کنید