چگونه به پول برسیم؟

چند نکته که برای داشتن درامد بالا و یک زندگی ثروتمندانه بهتر است از آنها مطلع باشید

کارشناس زمینه ی مالی، نیکول لاپین می خواهد در این مقاله بعضی روش های پول در آوردن را به شما آموزش دهد. غافلگیر شدید؟ خب پس بهتر است بدانید که این اولین و آخرین مشاوره غیر معمولی او نیست.

لاپین در توضیح کتابی که در مورد مسائل مالی نوشته و Rich Bitch نام دارد می گوید: نکاتی که در اینجا به شما خواهم گفت، پند و نصیحت های مادرتان نیست، بلکه یک برنامه ساده 12 مرحله ای است که من با استفاده از آن توانستم زندگی مالی خودم را به خوبی هدایت کنم و در نهایت کنترل همه چیز را به دست بگیرم. در طول کتاب، او به مثال ها و نمونه هایی از خود اشاره خواهد کرد که به شما نشان می دهد چگونه توانسته با تحمل سختی ها و مشتقت های فراوان و گذشتن از مسرهای پر پیچ و خم، مبلغ 5000 دلار بدهی کارت اعتباری اش را تسویه کند.

لاپین می خواهد رمز و راز امور مالی خود را به شما آموزش دهد. او می خواهد قوانین و مقررات مرسوم و عرفی را کنار بگذارد و به زنان کمک کند تا امور مالی خود را به دست گیرند. لاپین می گوید که کلمه “Bitch” در عنوان کتاب جدیدش نباید به عنوان معنای عامیانه اش در نظر گرفته شود و هدف او از به کار بردن این کلمه فقط اشاره به زنان بی باکی است که در برابر مشقت ها و مشکلات زندگی می ایستند و در نهایت به ثبات مالی و زندگی مرفهی دست می یابند.

لاپین 31 ساله، که در اخبار CNCB و CNN نیز حضور یافته و لقب معلم کسب پول نسل امروزی را به خود اختصاص داده توانسته از بحران مالی بزرگی که بسیاری از افراد را در درون خود فرو برد جان سالم به در ببرد. او می گوید در این زمینه یک سری قوانین جدید وجود دارد که باید آنها را آموخت و دیگر ثروتمند شدن، فقط یک رویا برای هر آمریکایی نیست. بلکه می تواند سرنوشت شما را رقم بزند.

لاپین می گوید، فقط کافی است برای رسیدن به چنین هدفی، یاد بگیرید که از دستان خود استفاده کنید. او به زنان می گوید که شما برای موفقیت به یک مرد و یا تحصیلات بالای دانشگاهی نیاز ندارید و یا لزوما نباید در یک خانواده ی اشراف زاده متولد شده باشید. به جای تمام این چیزها، شما فقط به یک طرح و برنامه ی دقیق نیاز دارید بنابراین در این مقاله ما شش راهنمایی از این برنامه 12 مرحله ای را برایتان عنوان خواهیم کرد:

  1. یک قدم جلو برو و قهوه ی خودت را از قهوه فروش بخر

مشاوره های سنتی ای که باعث می شوند از اینکه نمی توانید قهوه تان را خودتان درست کنید احساس حماقت و دست و پا چلفتی بودن کنید فراموش نمایید.

مطمئنا، “ماشین حساب های محاسبه هزینه ی قهوه” آنلاین به شما نشان می دهند که با خرید یک دستگاه قهوه ساز خانگی با هزینه 25 سنت در روز و کنار گذاشتن خرید قهوه ی 3.5 دلاری روزانه تان چقدر می توانید در دخل و خرج خود صرفه جویی نمایید اما لاپین می گوید که استفاده از زبان توهین، تاکتیک ترسناک و خشنی است که ممکن است خلق و خوی شما را عوض نموده و باعث شود که مسیر و راه زندگیتان را گم کرده و یا سعی کنید خودتان را فریب دهید.

رویکرد او: به عنوان فردی که مانند یک وکیل برای هر ساعت مشاوره اش هزینه دریافت می کند این است که بهتر است، فکر کنید، زیرا وقت شما ارزشمند است. اگر هر روز صبح، چندین دقیقه از وقت خود را برای درست کردن قهوه ی مورد علاقه تان تلف می کنید، ممکن است خرید قهوه ی دم شده آماده برایتان مقرون به صرفه تر باشد. پس داشتن چنین ایده ای که به شما می گوید باید خودتان را برای رسیدن به آزادی مالی سانسور کنید و از بسیاری از چیزهای مورد علاقهتان دست بکشید یک جور توهین به خودتان است.

او در ادامه سخنانش می گوید که من امیدوارم مردم افکار مالی متعارف را کنار بگذارند. او می گوید ابتدا به خودتان فکر کنید و بر روی خودتان سرمایه گذاری نمایید زیرا بیشترین سود را پس از انجام این کار به دست خواهید آورد. انجام چنین کاری در تمام مراحل برنامه کاری می تواند شما را گام به گام به سوی موفقیت پیش برده و انگیزه تان را در رسیدن به هدف افزایش دهد تا جایی که بتوانید مبلغی را در رابطه با همین قهوه لاته صرفه جویی کنید.

البته این موضوع فقط در مورد قهوه نیست، پس سعی کنید اصل یک رو متناسب با سبک زندگی خودتان شخصی سازی کنید.

  1. از خودتان بخواهید که پیشرفت کنید و سپس آن را به دست آورید.

لاپین در کتاب خود می گوید با مراجعه به وب سایت هایی مانند Salary.com و Payscale.com ببینید که افرادی با تجربیات شما چه کاری انجام می دهند و سپس مشغول کسب درآمد شوید و مدام از خود بخواهید که پیشرفت کنید. همواره با یاداوری نمونه های کلیدی و مهمی مانند اینکه چگونه با عملکرد عالی خود، به شرکتی که در آن کار می کردید کمک نمودید به خودتان روحیه بدهید.

زمان بندی کلید حل مشکلات است، بنابراین او پیشنهاد می کند که پس از یک بررسی جامع و کامل، درخواست هایتان افزایش خواهد یافت پس برای اینکه هیچ کدام از مشتریان خود را از دست ندهید زمان بندی داشته باشید.

  1. اهداف خود را بنویسید و آنها را به چیزهایی تبدیل کنید که در مسیر پیشرفت به شما روحیه دهند

برای زندگی ای که می خواهید داشته باشید تلاش کنید و ایمان داشته باشید که به آن دست خواهید یافت. مدام با تکرار برخی کلمات و گفتار در ذهنتان به خودتان یاداور شوید که هدفتان در زندگی چیست.

مطالعات نشان می دهند که زنانی، که می توانند داستان ها و تخیلات روشنی را در ذهن خود بسازند و از لحاظ ذهنی آنها را درک کرده و بپذیرند، شانس بیشتری برای دست یافتن به این اهداف دارند. پس برای خودتان سه لیست تهیه کنید: یکی برای خانواده، یکی دیگر برای امور مالی و دیگری برای سرگرمی.

هدف خود را برای سال جاری، در آینده ای نزدیک ( بین سه تا پنج سال اینده) و در سال های دورتر (بین هفت تا ده سال اینده) تعیین نمایید. به عنوان مثال: لیست سرگرمی فعلی لاپین شامل یک بار در هفته رفتن به بار با دوستان صمیمی اش است. او در 5 سال آینده، امیدوار است که بتواند مبلمان جدیدی بخرد و به یک آپارتمان بزرگ تر اسباب کشی کند و در سال 10 آتی، لاپین می خواهد به یک تعطیلات کاملا مهیج و با کلاس برود. بنابراین سعی کنید داستان ها و تخیلات خاص خودتان را داشته باشید و با صحبت کردن در مورد اهداف خود با صدای بلند ، تمرکز بر روی آنها را برای خود ساده کرده و امیدوار باشید که می توانید به آنها دست یابید.

این کار را به یکی از عادت های هر روزه تان تبدیل کنید و به خاطر داشته باشید که داشتن چنین طرز تفکری اصلا عجیب و غریب نیست. لاپین در رابطه با موفقیت می گوید که این موضوع اصلا ربطی به بی ارزش دانستن خودتان و یا خریدن نان کهنه و بیات ندارد.

شما می توانید از تعریف ها و تمجید های کوچک لذت ببرید و هنوز هم اهداف مالی خود را در ذهن داشته باشید، اما اولین قدم این است که هرگز اهداف خود را فراموش نکنید.

در حالی که بعضی از مردم فکر می کنند که اهداف بسیار شگفت انگیز و جالبی در ذهنشان دارند، زمانی که قلم و کاغذ بر می دارند تا آنها را یادداشت کنند واقعا شگفت زده می شوند چرا که چیزی به ذهنشان نمی آید.

  1. در موقع پرداخت صورت حساب ها و خرید، همه چیز را محاسبه کنید و چانه بزنید، و با درست کردن شبکه اجتماعی خود پول بیشتری به دست آورید

لاپین چانه زدن را دوست دارد و یک بار توانست چیزی در حدود 70 درصد تخفیف بگیرد. او می گوید که فروشگاه های عمومی معمولا چیزی در حدود 10 تا 15 درصد برای نقص در پارچه یا دیگر نقص های جزئی تخفیف می دهند. لاپین عادت دارد با شرکت های برق و تلفن هم چانه بزند. هنگامی که شما به خاطر داشته باشید که همه چیز قابل چانه زدن است و در نهایت پول بیشتری برایتان خواهد ماند، نه تنها احساس قدرت بیشتری خواهید داشت، بلکه واقعا خرید کردن و پرداخت قبض ها برایتان سرگرم کننده می شود زیرا می خواهید ببینید که چقدر می توانید تخفیف بگیرید

  1. همه چیز را در دفترچه ی یادداشت کوچک خود ثبت کنید

یک دفترچه ی کوچک برای یادداشت همه چیز داشته باشید. بله، درست است که شما می توانید کارهای لذت بخشی انجام دهید که باعث خوشحالی تان شود، اما هنوز هم باید اهداف کوچک و درشت خود را دنبال کنید و آنها را بنویسید. اگر بتوانید در طول روز هزینه های مصرفی خود را در سطح پایینی نگاه دارید می توانید پس انداز بیشتری داشته باشید و از پول بیشتری که برایتان باقی می ماند لذت ببرید.

  1. خلاص شدن از شر پرداخت 5000 دلاری که با کارت اعتباری خرج کرده اید

وقتی که، لاپین برای اولین بار متوجه شد که 5 هزار دلار با استفاده از کارت اعتباری اش خرج نموده و حالا باید آن را پرداخت کند شوکه شده بود. او دو سال تمام، بیشتر درامد کار خود را به پرداخت این پول تخصیص داد که چیزی در حدود ماهی، 208 دلار (تقریبا 7 دلار در روز) بود. او حسابش را طوری تنظیم نموده بود که هر ماه به صورت اتوماتیک 208 دلار از آن برداشت می شد. او در این خصوص می گوید چون من هرگز این 208 دلار را ندیدم پس اینطور تصور می کردم که هرگز آن را به دست نیاورده ام.

لاپین می گوید: “من سعی کردم در سراسر بخش های کتاب خود به چیزهایی اعتراف کنم تا به دیگر زنان نشان دهم که آنها در زندگی و کارهایی که می کنند تنها نیستند.” حتی یک بار او در مصاحبه با یکی از شبکه های خبری گفت: زمانی واقعا هیچ سر رشته ای در این چیزها نداشتم. در واقع هرگز در مورد امور مالی شخصی در مدرسه چیزی نیآموخته بودم و دوست نداشتم که در مورد این چیزها با دوستان و همکارانم صحبت کنم. بنابراین چیزهایی را که امروز با شما در میان می گذارم فقط در مدرسه ی زندگی و از طریق تحمل مشقت ها و سختی ها آموخته ام و فکر می کنم که این مدرسه بهترین مدرسه برای هر انسانی است.

لاپین امیدوار است تا بتواند زنان دیگر را تحت تأثیر قرار دهد تا آنها بتوانند برای رسیدن به امنیت مالی و عملی نمودن آرزوی خود پول در بیاورند. در طول راه، آنها باید پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرند تا انگیزه بیشتری برای ماندن در مسیر و طی کردن آن داشته باشند. لاپین این چیزها را به خوبی می داند زیرا او در زندگی اش سختی های زیادی را تحمل نموده و زمانی که می توانست چیزهای گران قیمتی بخرد از آن ها چشم پوشی نمود.

حالا بگویید انگیزه شما چیست؟ لاپین می گوید: انگیزه ی شما می تواند داشتن یک خانه باشد حتی اگر این خانه به اندازه ی یک آووکادو کوچک باشد. او می گوید زمانی که به آرزویتان دست یافتید، هرگز مبارزه برای رسیدن به آرزوهای بزرگتر و قدردانی از خود را فراموش نکنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید