جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی

10 تا از بهترین جاذبه های جزیره پنانگ:

جزیره پنانگ در مالزی یک مقصد باور نکردنی دارای معماری تاریخی و جاذبه های توریستی فراوان است.

می توانید پارک های ملی و یا معماری های باور نکردنی را در این جزیره کشف کنید. از ساختارهای استعماری تا هنر معاصر خیابانی، جزیره پنانگ یک کانون فرهنگی در آسیا به حساب می آید.

بهترین آن ها غذاهای فوق العاده مالزی و اسکله زیبای آن است.به همین دلیل است که جزیره پنانگ یک مکان فوق العاده دیدنی محسوب می شود. یک نمای کلی از جاذبه های توریستی در پنانگ:


  1. اسکله چو

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,اسکله چو-chew_jetty

با سفر به اسکله چو در زمان به عقب بروید و مالزی گذشته را ببینید. این ناحیه بیش از یک قرن قدمت دارد و اسکله مجموعه ای از خانه های چوبی در کنار آب است.

اسکله یک ردیف از تخته هایی است که مسافران می توانند سوار قایق شوند، اما مهاجران چینی که در قرن 19 در بندر بالای اسکله کار می کردند، خانه هایی دقیقاً بالای اسکله ساختند.

یکی از این خانه ها به اسم اسکله چو هنوز هم پا برجاست. خانه های اسکله با نوسازی و افزودن چیزهایی مانند برق و آب سر پا هستند. طبیعت ساخت و ساز اشاره روشنی به گذشته دارد. تور اسکله چو یک تضاد کامل با ساختمان های معاصر در پنانگ دارد.


  1. پارک ملی پنانگ

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,پارک ملی پنانگ-penang_national_park

برای دیدن طبیعت باید به طرف بکر این جزیره بروید که پارک ملی پنانگ است. این پارک دارای طیف گسترده ای از اراضی و مناظر است، بدان معنی که می توانید در جنگل پیاده روی کنید سپس بر روی ساحل آرامش بگیرید بدون این که از مرزهای پارک خارج شوید. سواحل محبوب مانند ساحل میمون و تلوک کامپی نیز در پارک واقع شده است.

پارک ملی پنانگ یکی از محبوب ترین نقاط برای پیاده روی و کمپ در جزیره است. بسیاری از این منطقه جنگل بکر است، بنابراین افراد تازه کار حتماً به همراه راهنما از پارک بازدید کنند.


  1. خو کونگسی

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,خو کونگسی-khoo_kongsi

در قرن های گذشته، جامعه Hokkien پنانگ از چند قبیله تشکیل شده بود. قبیله خو یکی از بزرگترین ها بود. مانند قبیله های دیگر، خو یک خانه قبیله ای بزرگ به نام خو کونگسی ساخت.

این ساختار هنوز هم پابرجاست با وجود این که سن آن بیش از 650 سال است. این خانه در میدان کانن در قلب قدیمی ترین بخش از شهر جرج واقع شده است.

این ساختمان دارای تاثیری واضح و روشن از چین است که نشان دهنده فرهنگ جامعه Hokkien می باشد. اگر شما به بازدید این خانه بروید، می توانید سنگ های حجاری شده مزین، اژدهای سنگ گرانیت، جزئیات طلایی و چراغ سقفی کاغذی زیبا را ببینید.

برای دوستداران تاریخ یا معماری ، خو کونگسی توقفی به یاد ماندنی در پنانگ است.


  1. باغ ادویه گرمسیری

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,باغ ادویه گرمسیری-tropical_spice_garden

یکی از جالب ترین باغ ها در پنانگ باغ ادویه گرمسیری است. این باغ دارای گیاهان محلی، ادویه جات و گیاهان دارویی است.

غذاهای مالزی به خاطر ادویه آن معروف هستند، بنابراین دیدن این باغ یک راه فوق العاده برای دیدن آن مواد مرموز به صورت طبیعی است. باغ ادویه گرمسیری یک مدرسه پخت و پز در همان محل دارد.

پس از قدم زدن در اطراف باغ، می توانید به کلاس آشپزی سر بزنید. محصولات تازه مستقیما از باغ کنده شده و به غذاهای شما افزوده میشوند تا استفاده آن ها را بیاموزید.

برای علاقه مندان به غذا، باغ ادویه گرمسیری در Batu Ferringhi جاذبه ای است که حتما باید به آن سر بزنند.


  1. Batu Ferringhi

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,

در ساحل شمالی جزیره Batu Ferringhi قرار دارد، که یکی از بزرگترین مراکز توریستی در پنانگ است. شما در امتداد خط ساحلی شنی مقدار زیادی رستوران، گزینه های شب زنده داری و محل اقامت پیدا می کنید.

اگرچه ساحل محبوب است اما در صورت ازدحام و جمعیت زیاد کثیف می شود و وجود عروس های دریایی نیز نگرانی دیگر است. اگر شما مایل به راه رفتن به دور از جمعیت هستید، می توانید به فانوس دریایی Muka سر بزنید. از فانوس دریایی، منظره بی نظیری از سواحل دیده می شود.

بعد از یک روز خوشگذرانی در ساحل، راه خود را به اسکله تلوک Bahang کج کنید، جایی که در آن مجموعه بزرگی از رستوران غذاهای دریایی باور نکردنی وجود دارد.


  1. عمارت چئونگ Fatt تی ز

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,عمارت چئونگ Fatt تی ز

در قلب شهر جورج، پایتخت پنانگ، چئونگ Fatt تی ز قرار دارد که به عمارت آبی معروف است؛ این ساختار به پایان قرن 19 باز می گردد. این ساختمان یک عمارت سنتی چینی است که با استفاده از بهترین مواد از سراسر جهان ساخته شده است.

در آن زمان برای فردی ثروتمند ساخت یک عمارت به سبک چینی و هاکا غیر معمول بود. واضح است، چئونگ Fatt تی ز در برابر آزمون زمان ایستادگی کرده است. هنوز هم در وضعیت موجود، عمارت یک هتل و جاذبه مهم گردشگری است.

امروزه، می توانید با یک تور معماری در این عمارت توقف کنید و غذایی خوشمزه بخورید و شب را نیز آنجا بگذرانید.


  1. تپه پنانگ

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,تپه پنانگ-penang_hill

برای لذت بردن از برخی از بهترین مناظر پنانگ، به بالای تپه پنانگ بروید. می توانید از طریق راه آهن پنانگ (در عرض 5 دقیقه) به قله برسید. در بالای تپه پنانگ ، مناظر پانوراما و همچنین دمای خنک تر از شهر جرج را تجربه می کنید.

می توانید مسیر را پیاده روی کنید و به بالای تپه پنانگ برسید، اما بسیاری از مردم از راه آهن در بالا رفتن و قدم زدن در پایین آمده استفاده می کنند.


  1. معبد کک لوک سی

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,معبد کک لوک سی-kek_lok_si_temple

این معبد نظر یکی از بزرگترین معابد بودایی در تمام آسیا می باشد. معبد در ایر ایتام واقع شده است و رو به دریا می باشد در سال 1905 ساخته شده است. این معبد یک مجموعه کامل است که شامل چند سالن عبادت، صومعه، باغ و مجسمه است.

بیشترین بازدید در معبد از مجسمه کوان یین می شود. شما می توانید از یک آسانسور برای رسیدن به این نقطه منحصر به فرد استفاده کنید. مجسمه در غرفه هشت ضلعی قرار دارد. معبد یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در پنانگ است.


  1. خیابان هنر پنانگ

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,خیابان هنر پنانگ-penang_street_art

اگر چه پنانگ دارای مقدار زیادی آثار تاریخی و معابد باستانی است، اما یک صحنه هنر معاصر پر جنب و جوش نیز دارد. در شهرجورج می توانید خیابان هنر پنانگ را ببینید.

در اینجا مجموعه ای از هنرها موجود است که در یک موزه یا یک گالری وجود ندارد، اما بر روی دیوارهای شهرستان دیده می شود. این آثار توسط یک هنرمند لیتوانیایی به نام ارنست زاچارویک انجام شده است. با ورود به شهر جرج ممکن است برخی از این آثار را ببینید.

بسیاری از آثار کودکان را نشان میدهد. در خیابان ارمنی به عنوان مثال، نقاشی دیواری با عنوان: “بچه های کوچک بر روی یک دوچرخه” دیده میشود. می توانید یک نقشه تهیه کنید که شما را مستقیما به بهترین آثار برساند و یا می توانید در یک تور پیاده روی شرکت کنید و برخی از این آثار را ببینید.


  1. عمارت پراناکان پینانگ

جاهای دیدنی جزیره پنانگ مالزی,عمارت پراناکان پینانگ-pinang_peranakan_mansion

یکی از جاذبه های قلب شهر جورج عمارت پراناکان پینانگ است. پراناکان نام یک مهاجر چینی است که در حدود قرن 16 به مالزی آمده است. با گذشت زمان، این گروه فرهنگ منحصر به فرد خود را رواج دادند؛ غذاها و حتی گویش. عمارت پراناکان پینانگ پنجره ای به این جهان است.

هنگامی که آنجا را بازدید می کنید می توانید ببینید که چگونه یک خانواده ثروتمند پراناکان در یک قرن پیش زندگی می کردند.

شما این شانس را دارید تا پانل های چوبی چینی حک شده، آهنگری های اسکاتلندی و مجموعه وسیعی از آثار باستانی از سراسر جهان را ببینید. این عمارت نوعی موزه زندگی است، و یک راه فوق العاده برای کشف فرهنگ پراناکان است.

نظر خود را بیان کنید