چرا خودمان را دوست نداریم؟

8 یادآوری برای اینکه خود را دوست داشته باشیم!

دوست داشتن خود

آنچه قصد داریم در این مقاله به شما منتقل کنیم را می‌توان در این جمله قصار خلاصه کرد: “وظیفۀ ما جستجوی عشق نیست، بلکه تنها وظیفۀ ما جستجو و یافتن موانعی است که در درون خود بر ضد آن ساخته‌ایم.” ما این جمله را دوست داریم زیرا بی‌نهایت درست است.

اگر گارد خود را بالا نگه دارید و خودتان را دوست نداشته باشید، نمی‌توانید عشق شخص دیگری را دریافت کنید. پس بهتر است که یاد بگیریم خودمان را دوست داشته باشیم.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost؛ با این نگاه ما از مخاطبان خود خواستیم که آنچه باعث می‌شود برای خود ارزش قائل باشند را با ما در میان بگذارند. ما از آنها پرسیدیم “اگر قرار بود یک نامۀ قدردانی برای خودتان بنویسید، در آن چه می‌نوشتید؟”

همچنین بخوانید: چگونه عزت نفس داشته باشیم؟

پاسخ‌های مخاطبان در بدترین حالت الهام‌بخش بود. در ادامه، شما می‌توانید 8 تا از این نامه‌ها را به انتخاب ما بخوانید:

  1. “تو سختی زیادی کشیدی و هنوز هم محکم ایستادی. خبر خوبی است. با این وجود، انقدر به خودت سخت نگیر. هر از چند گاه گریه کردن اشکال نداره. اما خودتو توی گریه غرق نکن. کارهایی هست که باید انجام بدی و تا ابد براشون وقت نداری. تو واقعا آدم شجاعی هستی.”
  2. عشق در همۀ شکل‌ها به سراغ آدم می‌آید و همه‌جا پیدا می‌شود. فقط یاد بگیر لحظات رو برای آنچه که هستند قدر بدانی.”
  3. “خودت رو دوست داشته باش چرا که بر سختی‌ها و موانع متعددی پیروز شدی و سربلند از آنها بیرون آمدی، قوی‌تر و خوشحال‌تر از قبل.”
  4. “منِ عزیزم، سخنی که چرچیل زد را به خاطر داشته باش: اگر که در جهنم هستید، به پیشروی ادامه دهید.”
  5. “خودت را هر روز دوست داشته باش. هر روز خودت باش و تظاهر نکن. به جلو پیش برو. اورجینال، صدمه‌پذیر و ناقص باش و همیشه کامل‌ترین زندگی ممکن را بکن.”
  6. “نگران این نباش که تنها پیر شی، من کنارتم!”
  7. حرف شکسپیر را به خاطر بیار: “عاشق خود بودن به اندازۀ نادیده گرفتن خود گناه پستی نیست.”
  8. “نامید نشو. هنوز بهترین‌ها را در پیش داری. تو تصمیم درست را گرفتی و قرار است برای همین بهترین‌ها را شاهد باشی. خدا تو را بیشتر از آنکه کس دیگری بتواند دوست دارد. تو دوست داشته می‌شوی. هیچوقت این را فراموش نکن.”
همچنین بخوانید: چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟


نظر خود را بیان کنید