مجله آلامتو
سید علیرضا سجادپور میزان تعلیق موسسه توزیع‌ کننده فیلم‌سینمایی « گشت‌ارشاد » را حدود سه ماه پیش‌بینی کرد.
معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی در گفت‌ و گویی ، درباره تعلیق موسسه تصویرگستر پاسارگاد اظهار کرد: این مساله موضوع تازه‌ای نیست و همان زمان که بحث پخش نسخه غیرقانونی « گشت ارشاد » مطرح شد، در خصوص برخورد هم صحبت شد و این موضوع در جلسه کمیته فرهنگی مجلس هم مطرح شده بود.
وی افزود: در حال حاضر این موضوع به خاطر پخش « نارنجی‌پوش » توسط این موسسه دوباره مطرح شد که باید توجه داشت تعلیق در حال قطعی‌شدن است و طبق قوانین تا قطعی نشود اجرا نخواهد شد و نباید قراردادهای قبلی موسسه آسیب ببیند، چرا که امکان جابجایی توسط صاحب اثر مشکل است.
سجاد‌پور درباره میزان این تعلیق اظهار کرد: اتحادیه ویدئو رسانه در جریان این موضوع قرار دارد و چون بار اول است برخورد محدودتری صورت خواهد گرفت و فکر می‌کنم مجوز این موسسه حدود سه ماه لغو و فعالیت‌هایش متوقف شود.
طی هفته‌ گذشته، سوال ملی حمید رسایی نماینده مردم تهران از حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد علت اعطای مجوز پروانه نمایش خانگی فیلم « گشت ارشاد » نیز در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
بنا بر این گزارش، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم نسبت به اکران خانگی فیلم سینمایی « گشت ارشاد » ابراز نارضایتی کردند.
اواسط شهریور ماه همزمان با پخش خانگی « گشت ارشاد »، قائم مقام دفتر ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه‌ای از وقوع پاره‌ای تخلفات در تهیه بسته نهایی فیلم سینمایی « گشت ارشاد » و انتشار و تکثیر آن خبر داد.
اما مدیرعامل موسسه « تصویر گستر پاسارگاد » تاکید دارد بر اینکه هیچ تخلفی در عرضه نسخه نمایش خانگی « گشت ارشاد » صورت نگرفته است و همچنان در آن مقطع جواد شمقدری اعلام کرد به ایسنا که تخلف انجام شده و در حال بررسی است.
سعید سهیلی کارگردان « گشت ارشاد » هم در همان مقطع طی گفتگویی با بیان اینکه تخلفی صورت نگرفته است اعلام کرد: من این خواسته را دارم که وزارت ارشاد بررسی‌های تکمیلی را انجام دهد و در صورت تبرئه شدن فیلم با کسانی که این تهمت را وارد کرده‌اند برخورد شود.
وی مطرح کرد: من فکر می‌کنم اگر هم اشکالی ایجاد شده باشد به مشکلات درون‌سازمانی وزارت ارشاد و اختلافات بین مسئولان قدیم و جدید ارشاد مربوط می‌شود و گویا فیلم ما قربانی جنگ قدرت شده است.
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید