چگونه عشوه گری کنیم؟

7 روش طنازی کردن (عشوه گری کردن)

راه های عشوه گری و طنازی

تلاش برای عشوه گری و لاس زدن می‌ تواند احساسی ناخوشایند و پیچیده باشد. منطقی است که تلاش کنیم این کار را به روش درست انجام دهیم، و حتی گاهی اوقات ممکن است هر کاری که می‌ توانید را انجام دهید، باز هم جواب ندهد. ممکن است این فرآیند مانند یک مارپیچ بسیار پیچیده و بدون هیچ راه‌ حل مشخصی باشد!

اما لاس زدن، درست مانند هر نوع دیگر تعامل اجتماعی، ریشه در روانشناسی و علم دارد. این به این معنی است که اقدامات ویژه ‌ای وجود دارند که شما می ‌توانید انجام دهید که تضمین موفقیت آمیزتری را در رفتار طنازی به شما بدهد.

در قسمت زیر به 7 روش طنازی با توجه به علم می پردازیم.

 1. ارتباط چشمی

ارتباط چشمی مسلما یکی از مهم ‌ترین بخش‌ های هر تعامل موفق از جمله لاس زدن است. از ابتدا، این نوع ارتباط شروع به ایجاد یک سطح اعتماد بین شما و فردی که دارید با او صحبت می ‌کنید، می کند.

عمل حفظ تماس چشمی به ایجاد حس صمیمیت نیز کمک می‌ کند. مطالعات نشان داده ‌اند که انجام این کار تاثیر مثبتی بر تجربه پیوند بین دو نفردارد و حتی می‌ تواند احساسات پرشور را بین دو نفر ایجاد کند.

مهم تر از آن اینکه، ارتباط چشمی باعث می ‌شود که شما با اعتماد به نفس بیشتری به نظر برسید. این کار پیامی را ارسال می‌ کند مبنی بر اینکه شما از خودتان مطمئن هستید. به علاوه ، وقتی کسی که دوستش دارید را می بینید چشم هایتان گشاد می شوند و جذاب ‌تر به نظر می رسید. بنابراین عملا چشم هایتان از طرف شما عشوه گری را شروع می کنند.

البته ارتباط چشمی بیش از اندازه هم می ‌تواند دلسرد کننده باشد، پس باید این ارتباط را متعادل حفظ کنید. همچنین ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل اضطراب و عصبانیت باشید که ارتباط چشمی را کمی چالش برانگیز می ‌سازد.

 • در هر دو مورد، سعی کنید آهسته شروع کنید!
 • از روی قصد ارتباط چشمی برقرار کنید، سپس کمی دور تر را نگاه کرده و بعد دوباره به او نگاه کنید.
 • تا زمانی که به آن عادت کنید و حرکت طبیعی شود، این کار را تکرار کنید.
 • باید بین دو تا چهار ثانیه تماس چشمی برقرار کنید، ترجیحا نه بیشتر، و نه کمتر.
 1. نشان دادن علاقه واقعی

دلیل اینکه ما دو گوش و یک دهان داریم این است که باید بیشتر از اینکه حرف بزنیم، به حرف های دیگران گوش بدهیم. این روش خوبی برای طی کردن تمام زندگی ما است. اما برای لاس زدن و عشوه گری هم به همان اندازه مهم است. یکی از مهم ‌ترین بخش‌ های دلبری کردن شناختن طرف مقابل است و بهترین راه برای انجام این کار، از طریق بحث و گفتگوی هدفمند است.

اگر واقعا خواهان این مکالمه و گفتگو هستید، راه اصلی برای رسیدن به آن، ابراز علاقه حقیقی و صادقانه به فردی که دوستش دارید است. شما باید واقعا نسبت به این که این فرد و شناختن او، کنجکاو باشید و بخواهید که گوش دهید و بیشتر بدانید.

از پرسیدن سوال نترسید، گوش دهید و پاسخ‌ ها را بسنجید و حتی بیشتر هم سوال کنید. این نشان می ‌دهد که شما درگیر آن چیزی هستید که فرد دیگر باید بگوید، و طرف مقابل نیز از این علاقه شما قدردانی می ‌کنند.

اگر حرف زدن با او برایتان خسته کننده است ، هیچ کدام از حرف هایش برایتان جذاب نیست و در مورد چیزهایی که دوست دارید صحبت نمی کنید، هیچ اجباری برای ادامه این گفتگو وجود ندارد. کسی را پیدا کنید که کاملا دچارش شوید و تماما چشم و گوش هایتان را بگیرد.

 1. لمس

لمس ساده است، اما معنای خیلی زیادی را منتقل می ‌کند. این ارتباط با جذب شدن و ابراز تمایل به طرف مقابل ارتباط دارد. در کمال تعجب، این کار می ‌تواند ضربان قلب فرد دیگر و حتی خود شما را افزایش دهد و همیشه این پیغام را به طرف مقابل می ‌رساند که چیزی بیش از عشق افلاطونی در حال رخ دادن است!

اگر پیش از این فکر می‌ کنید که طرف مقابل به سمت شما جذب شده‌، در واقع لمس کردن او می ‌تواند این احساسات را به نوبه خود افزایش دهد، بنابراین حرکت خوبی است. در اینجا چند نمونه تماس فیزیکی دلفریبانه وجود دارد:

 • وقتی شما با او شوخی می‌ کنید و یا زمانی که او با شما شوخی می کند، بازویش را دوستانه لمس کنید.
 • زمانی که به دیدارش رفته اید و او را می بینید و یا زمانی که می‌ خواهید با او خداحافظی کنید او را بغل کنید.
 • اگر در محیط مناسبی برای این اتفاق هستید، با هم برقصید.
 • اگر کسی است که پیش از این او را می شناختید، دستتان را دور شانه اش بیندازید و یا سرتان را بر روی شانه اش بگذارید.
 • اگر کسی است که پیش از این او را می شناختید دستش را در دستتان نگه دارید و یا دستانش را لمس کنید.
 • تماس فیزیکی را تقویت کنید تا طرف مقابل بداند که او هم می ‌توانند شما را لمس کند.

البته، همه افراد با لمس فیزیکی موافق نیستند. این کار می ‌تواند برخی افراد را ناراحت کند، بنابراین به زبان بدن فرد مقابل توجه داشته باشید. اگر فرد دور از شما می نشیند، عقب می‌ رود، یا به طور کلی ناراحت به نظر می ‌رسد، تماس فیزیکی را متوقف کرده و به روش‌ های بی شمار دیگر پایبند باشید.

همچنین بخوانید: زبان بدن زنان
 1. شوخی کنید

شوخ طبعی چیزی است که بیشتر افراد با آن موافق هستند و افراد شوخ طبع نیز طرفداران زیادی دارند. به همین خاطر است که شوخ طبعی به عنوان یک ویژگی جذاب در نظر گرفته می شود. اگر خیلی عصبانی باشد شوخی کردن خیلی سخت می شود.

شاید شما تمایلی به شوخی زیاد نداشته باشید. برای این کار مجبور نیستید حتما به جوک های خیلی خنده دار و چیزهای پیش‌ پا افتاده و بی‌ ارزش و یا داستان ‌های خنده‌ دار و عجیب و غریب متوسل شوید. شما می‌ توانید حس شوخ‌ طبعی خود را به روش‌ های دیگر نیز نشان دهید. گاهی فقط کافیست نشان دهید که از داشتن یک خنده خوب نمی ترسید.

 • زمانی که عشوه گری و طنازی کارساز است از شوخی استفاده کنید، با این کار هم شما و هم طرف مقابل می توانید آرامش تان را حفظ کنید.
 • این باعث کاهش نگرانی فردی که با آن صحبت می‌ کنید می‌ شود و افکار مثبت او را افزایش می ‌دهد.
 • حتی می‌تواند سرعت رشد یک رابطه را نیز افزایش دهد.

ساده‌ترین راه برای سرگرم کننده بودن و شوخی کردن از طریق تجربه شخصی خودتان است. داستان‌ های احمقانه و یا مضحکی را از زندگی خود بگویید، و بیشتر روی جذاب بودن آن تمرکز کنید. لبخند زدن را فراموش نکنید.

چگونه عشوه گری کنیم؟

چگونه عشوه گری کنیم؟

 1. از او تعریف کنید

تعریف کردن عالی است. این کار باعث می‌ شود که فرد احساس خوبی داشته باشد. تعریف و تحسین از فرد باعث می شود که شما احساس خوبی برای نشاندن لبخند روی لب های او داشته باشید. البته، ترفند این است که تعریفی را انتخاب کنید که واقعی است و واقعا به آن ایمان دارید. برای دوست داشته شدن به کسی دروغ نگویید و ازکسی تعریف و تمجید الکی نکنید.

چند نمونه از تعریفات را در قسمت زیر آورده ایم:

 • من واقعا تحت ‌تاثیر این موضوع هستم که تو چطور این کار را انجام دادی.
 • مهربان بودن تو با آن پیشخدمت عصبی چقدر دوست داشتنی است.
 • من حرف های تو را در مورد عشقت به برنامه نویسی شنیدم، تو واقعا مثل یک متخصص حرف می ‌زنی!

شما مجبور نیستید که خودتان را تحت فشار زیادی قرار دهید تا منحصر به فرد باشید، اما اگر می ‌توانید چیزی جالب ‌تر از اینکه “خیلی عالی به نظر می ‌رسی،” یا “من لباست را دوست دارم” را به عنوان تعریف مطرح کنید.

تعریف از افراد شروع کننده یک مکالمه مثبت و یا یخ شکن مکالمه است. نقاط قوت و تعریف های واقعی را به فرد مقابل گوشزد کنید، چرا که این کار تاثیر بسیار بزرگی بر روی افراد می گذارد.

 1. سرگرمی داشته باشید

خیلی وقت‌ ها ما آنقدر درگیر تلاش برای دلبری کردن و جالب به نظر رسیدن هستیم که فراموش می ‌کنیم با آن خوش باشیم. عشوه گری و لاس زدن به معنی یک رابطه فوق العاده جدی نیست. هدف این نیست که آینده خود را با یک عشق حقیقی برای همیشه محکم کنید. هدف کاملا ساده و مشخص است، لذت بردن.

اگر روی تلاش برای “موفقیت” تمرکز کنید شما تمام وقت با اضطراب بیش از حد تجزیه و تحلیل همه چیز را انجام می دهید، که این اصلا خوب نیست.

 • به دنبال یک گفتگوی خوب و مثبت باشید
 • تفکر مثبت را تمرین کنید.
 • بخندید و از زمان خود لذت ببرید.

زمانی که شما برای تفریح طنازی می کنید و لاس می زنید، امتیاز نگرفتن در آخر کار نباید باعث شود که احساس کنید شکست خوردید. شما فقط باید از یک روز یا شب لذت ببرید بدون اینکه بیش از حد نگران آن چیزی باشید که بعد از آن اتفاق می افتد.

به علاوه، لاس زدن سرگرم کننده است! بازیگوش است، شوخ طبع است، و جلب توجه کسی به شما می ‌تواند حس خوبی داشته باشد. حالا بر روی همین لحظه تمرکز کن، نه آینده.

 1. خودت باش

این کلیشه است، اما بهترین راه برای لاس زدن این است که خودتان باشید. گاهی اوقات، مردم سعی می‌کنند خود را بهتر از آنچه که واقعا هستند نشان دهند و یا به منظور جالب تر به نظر رسیدن مبالغه می کنند. این ایده خوبی نیست، به خصوص اگر بعدا بخواهید زمان بیشتری را با این شخص سپری کنید.

تظاهر به کسی که نیستید در مقابل فردی که با او در ارتباط هستید غیرمنصفانه است.

در مورد آن فکر کنید – شما یک فرد عالی با ویژگی ‌های مثبت هستید. چه چیزی از این دوست داشتنی نیست؟

 • سعی کنید با افرادی که ملاقات می ‌کنید صادق باشید.
 • شروع هر رابطه به این صورت و با تظاهر به فردی که نیستید مسلما پایان خوبی ندارد.

نظر شما در مورد عشوه گری چیست؟ آیا راه دیگری را سراغ دارید که واقعاً مفید باشد؟


نظر خود را بیان کنید