دختر رویاهای شما در مورد اوقات فراغت چه نظری دارد؟

اگر دارید ازدواج می کنید، احتمالا آینده ای پر از تصاویر عاشقانه را تصور می کنید؛ قدم زدن های طولانی در ساحل، در حالی که دست همدیگر را گرفته اید و عاشقانه بهم زل می زنید. آنچه که تصور نمی کنید آن است که 10 سال بعد هر دویتان روی مبل ولو شده اید، در حالی که 30 پوند اضافه وزن دارید. در حالی که ما ترجیح می دهیم یک آینده لاغرتر را تصور کنیم اما واقعیت کمی متفاوت است.

افزایش وزن با بالا رفتن سن ما، متداول تر می شود اما افراد متاهل ممکن است 6 تا 9 پوند بیشتر از افراد مجرد، وزن اضافه کنند؛ واقعیتی که ممکن است باعث شود بخواهید بند کفش های دویتان را ببندید و برای سوزاندن چند کالری بیشتر، شروع به دویدن کنید.

افزایش وزن ازدواج

نظریه های متعددی وجود دارد که چرا ما پس از ازدواج دچار افزایش وزن می شویم، اما همیشه تقصیر شوهرهاست یا این چیزی است که مراجعین خانم به من می گویند.

یک مطالعه که در مجله چاقی منتشر شد، دریافت که یک محیط مشترک ممکن است احتمال چاق شدن را افزایش دهد، بر هماهنگی شریک اثر بگذارد و می تواند یک هدف مهم برای مداخله چاقی باشد.

سایر دلایل ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • انگیزه کمتر برای لاغر ماندن پس از آنکه یک شریک زندگی پیدا کردیم.
 • افزایش وزن های پس از بارداری باقی می مانند و ممکن است برای هر دو والد، چندین برابر شوند.
 • غذا خوردن به دفعات بیشتر در بیرون از خانه یا پختن وعده های غذایی بزرگتر.
 • ولو شدن زیاد. زوج های متاهل معمولا بیشتر از افراد مجرد، تلویزیون تماشا می کنند.
 • برنامه های زمانی شلوغ، زمان کمتری برای فعالیت فیزیکی و پختن وعده های سالم باقی می گذارد.

مشکل دیگر آن است که افزایش وزن، اغلب به آرامی اتفاق می افتد و شما ممکن است حتی متوجه نشوید که بیشتر تلویزیون تماشا می کنید یا آنکه چندین هفته است که از دوی صبح یکشنبه تان صرف نظر کرده اید. قبل از آنکه عادات شریک زندگی تان را بپذیرید، برای برنامه ریزی آینده ای که برای هر دوی شما سالم تر است،کمی وقت بگذارید.

همچنین بخوانید: تمرینات ورزشی مخصوص قبل عروسی

از افزایش وزن پس از عروسی جلوگیری کنید!

 1. از ابتدا، عادات خوب ایجاد کنید.

همانطور که بسیاری از زوج های متاهل می توانند به شما بگویند، آنچه که شما با هم انجام می دهید، اغلب به یک عادت تبدیل می شود و یک عادت رایج شامل یک تلویزیون، یک کاناپه و ولو شدن روی آن است. اگر هر شب تلویزین تماشا کنید، احتمال زیادی دارد که چندین سال بعد نیز همین کار را انجام دهید.

برخی ایده ها برای اجتناب از این کار عبارتند از:

 • به تمرینات تان پایبند باشید. آسان است که پس از ازدواج، از مسیر درست تمرینات تان خارج شوید. به محض آنکه مستقر شدید، ورزش را در الویت قرار دهید. گذراندن زمان زیادی بدون ورزش، برگشتن به سراغ تمرینات را سخت تر می کند.
 • کارها را با هم انجام دهید. آسان است که هر شب روی مبل ولو شوید اما ایجاد عادات فعال تر، نیز به همان سادگی است. قرار بگذارید که بعد از شام با هم قدم بزنید، بازی های wii فعال انجام دهید یا سگ تان را برای بازی کردن به پارک ببرید.
 • ورزش را به بخشی از ازدواج تان تبدیل کنید. اگر هر دوی شما دوست دارید ورزش کنید، خوش شانس هستید. زوج های بسیاری با هم نزاع می کنند، چون یکی دوست دارد ورزش کند و دیگری دوست ندارد. اگر مسئله این است، سعی کنید چیزی پیدا کنید که هردویتان از آن لذت می برید؛ مانند دوچرخه سواری، گردش در طبیعت یا یک مسابقه تنیس در یک روز آفتابی. ممکن است لازم باشد یک ورزش جدید یاد بگیرید اما چه کسی می گوید زدن یک توپ سفید کوچک با یک باتون، میلیون ها بار در یک روز داغ، خسته کننده است؟ شما نه!
 • قوانین اساسی تعیین کنید. آن را به یک قانون تبدیل کنید که شما فقط می توانید در شب های خاصی از هفته یا برای مدت زمان معینی تلویزیون تماشا کنید. اگر بازی های ویدیویی یک عامل هستند، با یکدیگر تصمیم بگیرید که مقدار زمان معقول برای بازی بدون دیوانه کردن فرد دیگر چقدر است. پیدا کردن راه هایی برای لذت بردن از زمان استراحت بدون آنکه اجازه دهید کنترل امور از دستتان خارج شود، جوهره تعادل است.
 1. با سبک های غذا خوردن تان، برخورد مناسب انجام دهید.

شما ممکن است وسوسه شوید که عادات غذا خوردن سالم تان را پس از ازدواج ترک کنید یا طرف مقابل تان را مجبور کنید که عادات غذا خوردنش را به نفع مال شما ترک کند. تطبیق همیشه آسان نیست به خصوص اگر شما روش های غذایی متفاوتی داشته باشید.

اگر همسرتان قبلا یک فریزر پر از کورن داگ (سوسیس چوبی) و اسنیکر داشت، چندان خوشحال نخواهد شد که غذاهای سالم شما را مصرف کند. از سویی دیگر، اگر شما هر باری که به فریزر نگاه می کنید، آن اسنیکرها را ببینید، مقاومت در برابر آنها برایتان دشوار خواهد شد.

من با مراجعین متعددی کار کرده ام که همین مشکل را داشتند و آنها راه های مختلفی برای مذاکره در مورد آن پیدا کرده اند:

 • هر کسی برای خودش. یکی از زوج هایی که با آنها کار کردم، رویکرد “مراقبت از خود” را برای وعده های غذایی در پیش گرفته بودند، که در آن هر شخص وعده غذایی خودش را درست می کرد. در این سناریو، هر یک از شما آنچه که می خواهید را می خورید اما اگر در زمان های مختلف غذا می خورید، ممکن است در هنگام خوردن وعده های غذایی کمی احساس تنهایی کنید. یک گزینه این است که شام را با هم درست کنید، حتی اگر وعده های غذایی جداگانه درست می کنید.
 • آشپز، تصمیم گیرنده است. زوج دیگری که با آنها کار کردم، از این قانون پیروی کردند که هر کسی که وعده های غذایی را می پزد، تصمیم می گیرد چه چیزی درست کند. این روش خوبی است، در صورتی که یک آشپز سالم امور را به دست بگیرد و فردی که غذا می خورد، مایل به خوردن هر چیزی باشد. همان طور که شوهر این خانواده به من گفت “او به من می گفت چه کار کنم و من انجام می دادم. با این کار، شما راز یک ازدواج شاد را یاد می گیرید”.
 • وعده های غذایی جداگانه. یکی از زوج هایی که با آنها کار می کردم، هر شب دو وعده غذایی درست می کردند، یک وعده سالم برای خانم و یک نسخه کمتر سالم برای آقا. این، کار اضافی برای آشپز است اما برای برخی زوج ها، به خوبی جواب می دهد.
 • وعده های غذایی را با همدیگر درست کنید. هیچ چیز بیشتر از خواندن دقیق یک کتاب آشپزی و فکر کردن در مورد توضیحات آن، یک زوج را بهم پیوند نمی دهد. درست کردن وعده های غذایی با یکدیگر، به شما فرصتی برای دست بردن در آشپزی و سالم تر کردن آن می دهد. حالا می توانید بگویید “شاید بتوانیم برای سرخ کردن لوبیاها به جای یک قالب کامل کره، فقط از یک قاشق چایخوری روغن زیتون استفاده کنیم. فقط یک پیشنهاد است!”.
 • از غذا خوردن بیش از حد در بیرون از خانه اجتناب کنید. اگر هیچ یک از شما یک آشپز خوب نیست، ممکن است در نهایت اشتباه دیگری که زوج های متاهل انجام می دهند را مرتکب شوید: اغلب اوقات غذا خوردن در بیرون از خانه. یک زوج که با آنها کار می کردم، این مشکل را با رفتن به یک کلاس آشپزی با یکدیگر و درست کردن دستورات غذایی جدید در هر هفته، حل کردند.

با وجود آنکه چند راه حل پیدا می کنید، در مورد آنکه چطور می توانید شرایط را برای یکدیگر آسان تر کنید نیز صحبت نمایید. اگر او عادت به خوردن غذاهای به درد نخور دارد و شما نمی توانید آن را تحمل کنید، به او یک کابینت مجزا بدهید و توافق کنید که وقتی آن دور و بر نیستید، از غذاهای مورد علاقه اش بخورد. اگر همسرتان، شما را مجبور می کند که در هر وعده غذایی، غذاهای سالم مورد علاقه او را بخورید، قرار بگذارید که یک بار آن را امتحان خواهید کرد و اگر خوشتان نیامد، او باید یک دستورالعمل دیگر را امتحان کند.

هنگامی که ما ازدواج می کنیم، اغلب زندگی های قدیمی مان را فراموش می کنیم و تا حدی، ایجاد روال های جدیدی که شما را به هم نزدیک کند، کار خوبی است. مطمئن شدن از آنکه آن روال ها سالم هستند، می تواند دشوار باشد اما اگر به شما کمک کند از آن افزایش های وزن پس از ازدواج جلوگیری کنید، واقعا ارزشش را دارد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید