طرز تهیه پنیر پیتزای خانگی

پنیر پیتزا یکی از پر طرفدارترین و مشهور ترین انواع پنیر ها در سراسر دنیا است که بسیار پرکاربرد می باشد و از آن برای تهیه بسیاری از غذا ها به خصوص غذاهای فست فودی استفاده می کنند. شما می توانید این پنیر جذاب و هوس انگیز را در منزل تنها با 3 قلم ماده اولیه بسیار ساده ای که در منزل هر شخص موجود است با هزینه بسیار پایین تر از نمونه های بازاری تهیه کنید و از آن برای انواع غذا ها استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار خانگی و ساده با شیر و سرکه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پنیر پیتزا خانگی

  • شیر خام محلی 2 کیلو
  • سرکه سفید 10 تا 12 ق غذا خوری
  • نمک 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی نرم، لطیف و فوری بدون شیر و ماست

طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار خانگی با شیر و سرکه

مرحله اول: آماده سازی شیر

ابتدا شیر را داخل قابلمه ای بریزید و سپس آن را روی حرارت کم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا شیر گرم شود و بعد گرمای آن را با نوک انگشت دست تست کنید به این صورت که کمی نوک انگشت خود را داخل شیر فرو ببرید به طوری که داغی آن دست شما را به هیچ عنوان نسوزاند. دقت داشته باشید به هیچ عنوان نباید شیر شما بجوشد همین که داغ شود کافی است.

مرحله دوم: اضافه کردن سرکه

در این مرحله که شیر کمی داغ شد سرکه را به صورت کم کم و قاشق قاشق به شیر اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن سرکه به شیر آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و این کار را تا جایی ادامه دهید تا شیر بریده بریده شود و دلمه دلمه بزند سپس بریده های شیر را از داخل آب پنیر جدا کنید و آن ها را جمع کنید و سپس داخل آبکش بریزید و خوب آن را داخل آبکش فشار دهید تا آب از پنیر جدا شود.

مرحله سوم: اضافه کردن نمک به آب پنیر

به آب پنیری که داخل قابلمه باقی مانده است نمک را اضافه کنید و خوب هم بزنید و سپس حرارت زیر آن را روشن کنید و زمان دهید تا آب پنیر شروع به جوشیدن کند. در این حین نیز داخل ظرف جداگانه دیگری مقداری آب به همراه چند قالب یخ بریزید و کنار بگذارید. بعد از جوشیده شدن آب پنیر، پنیر را به مدت 20 ثانیه داخل ترکیب آب پنیر و نمک که در حال جوشیدن است قرار دهید و بعد آن را از قابلمه خارج کنید و حسابی آب آن را با دست بگیرید و آن را فشار دهید و بعد از آبگیری آن را داخل ظرف آب و یخ قرار دهید و به آن 20 ثانیه دیگر زمان دهید. بعد از گذشت 20 ثانیه پنیر را از ظرف آب و یخ هم خارج کنید و مجدد آب آن را خوب با دست فشار دهید و بگیرید و این کار را تقریباً 4 الی 5 بار دیگر نیز تکرار کنید و هر بار به همین شکل ابتدا پنیر را 20 ثانیه داخل آب پنیر در حال جوش قرار دهید و آب آن را بگیرید و مجدد 20 ثانیه دیگر داخل ظرف آب یخ قرار دهید و بعد آبگیری کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی پنیر پیتزا خانگی

بعد از گذشت این 4 الی 5 مرحله ای که گفته شد کیسه تمیز و خشکی را برداشته و سپس پنیری که تهیه کرده اید را داخل کیسه قرار دهید بعد آن را گره بزنید و سپس پنیر را به مدت 7 الی 8 ساعتی داخل فریزر قرار دهید تا پنیر خودش را بگیرد و سفت شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر آن را از فریزر خارج کنید و 15 دقیقه به آن در دمای آشپزخانه فرصت دهید تا کمی یخ آن باز شود و بعد آن را رنده کنید و بعد از آن هم پنیر پیتزا خوشمزه و کش دار و خانگی شما آماده است می توانید آن را داخل کیسه بسته بندی کنید و بعد از آن داخل فریزر نگه داری کنید و در صورت لزوم آن را برداشته و استفاده کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر

طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی


نکات کلیدی در تهیه پنیر پیتزا خانگی ساده و حرفه ای

  1. بعد از تهیه کردن پنیر پیتزا خانگی حتماً آن را داخل کیسه بسته بندی کنید و داخل فریزر نگه داری کنید.
  2. هر باری که پنیر را داخل ترکیب آب جوش و یا ترکیب آب و یخ قرار می دهید خوب آن را آبگیری کنید تا حد ممکن آب داخل پنیر باقی نماند.
  3. برای تهیه این پنیر حتماً باید از شیر محلی و پر چرب استفاده کنید و شیرهای پاستوریزه نیز برای تهیه این پنیر پیتزا مناسب نمی باشند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزای رژیمی خوشمزه بدون پنیر با مرغ و سبزیجات بدون خمیر

♨ نکات مهم «طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار خانگی و ساده با شیر و سرکه»

بعد از تهیه کردن پنیر پیتزا خانگی حتماً آن را داخل کیسه بسته بندی کنید و داخل فریزر نگه داری کنید.


نظر خود را بیان کنید