طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی

کمپوت گیلاس یکی از انواع کمپوت های پر طرفدار و خوشمزه ای است که باب میل اکثر سلیقه ها بوده و کاربرد های فراوانی دارد. شما می توانید از این کمپوت دلچسب هم به عنوان یک میان وعده مقوی و سالم و هم به عنوان تزیین برای روی انواع دسر ها و کیک ها و… استفاده کنید. این کمپوت لذیذ و دلچسب علاوه بر طعم و مزه بسیار خوبی که دارد برای درمان انواع سرماخوردگی ها نیز مفید بوده و شما می توانید از آن در دوران مریضی نیز برای پایین بردن تب و بالا بردن سلامت بدن استفاده کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی فوری و عالی در شیشه با ماندگاری بالا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کمپوت گیلاس خانگی

  • آب 3 لیوان پر
  • گیلاس 700 گرم
  • گلاب 2 ق غذا خوری
  • شکر 6 ق غذا خوری سر پر
  • شیشه برای نگه داری کمپوت به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کمپوت هلو خانگی سریع بدون هسته با شیشه به چند روش

طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی فوری در شیشه

مرحله اول: آماده سازی گیلاس ها

ابتدا میوه های گیلاس را با آب سرد خوب بشویید و چمبه های تمامی آن ها را جدا کنید و سپس مدتی زمان دهید تا رطوبت روی گیلاس ها خشک شوند و بعد ظرف هایی را که برای تهیه این کمپوت خوشمزه در نظر دارید را برداشته و سپس گیلاس ها را داخل شیشه قرار دهید.

مرحله دوم: آماده سازی شربت

برای تهیه شربت این کمپوت نیاز است آب را داخل ظرفی بجوشانید و سپس آن را کنار بگذارید و زمان دهید تا آب جوش خنک شود. دقت داشته باشید میزان آب بعد جوشیدن ممکن است کمتر شود بنابراین بهتر است قبل از جوشیدن میزان آب را کمی بیشتر در نظر بگیرید تا بعد از جوشیدن و خنک شدن میزان آب کاملاً 3 لیوان سر پر باقی بماند. بعد از خنک شدن آب آن را داخل ظرفی جدا بریزید و سپس به آن شکر را اضافه کنید و خوب شکر را داخل آب هم بزنید تا به طور کامل شکر داخل آب حل شود. بعد از حل شدن شکر داخل آب مقداری از شربتی که تهیه کرده اید را به داخل ظرف های شیشه ای که برای نگه داری کمپوت در نظر داشتید روی گیلاس ها بریزید و در آخر نیز به آن ها گلاب را نیز اضافه کنید و سپس درب شیشه ها را خیلی محکم ببندید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی کمپوت گیلاس

قابلمه بزرگی را برداشته و سپس داخل آن مقداری آب بریزید به طوری که اگر شیشه ها را داخل آن قرار دهید تا نرسیده به درب شیشه ها آب قرار بگیرد و سپس حرارت زیر قابلمه را روشن کنید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و از بعد از جوشیدن آب به کمپود ها حداقل 15 دقیقه داخل آب جوش زمان دهید تا کمپود ها آماده شوند و بعد برای پلمپ شدن درب کمپود ها نیز لازم است تا بعد از گذشت زمان مورد نظر آن ها را از قابلمه خارج کنید و به صورت سر و ته آن ها را روی سطح میز قرار دهید تا خنک شوند و بعد از خنک شدن آن ها نیز کمپوت های گیلاس خوشمزه شما آماده سرو هستند می توانید آن ها را میل کنید و از خوردن آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کمپوت گلابی خانگی ساده با ماندگاری بالا داخل شیشه

طرز تهیه کمپوت گیلاس فوری

 


نکات کلیدی در تهیه کمپوت گیلاس خانگی با ماندگاری بالا

  1. شیشه هایی که برای نگه داری این کمپوت دلچسب و خوشمزه در نظر دارید باید خشک و تمیز باشند و به هیچ عنوان بوی چیز دیگری را ندهند تا کمپوت های شما هنگام نگه داری خراب نشوند.
  2. میزان شکری که برای تهیه این کمپوت استفاده می کنید سلیقه ای بوده و در صورت تمایل می توانید میزان آن را کمتر و یا بیشتر کنید.
  3. بعد از آماده سازی نهایی کمپوت ها بهتر است که آن ها را در طول این مدت داخل یخچال نگه داری کنید اما داخل کابینت هم می توان از این کمپوت نگه داری کرد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی بدون هسته در شیشه مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی فوری و عالی در شیشه با ماندگاری بالا»

شیشه هایی که برای نگه داری این کمپوت دلچسب و خوشمزه در نظر دارید باید خشک و تمیز باشند و به هیچ عنوان بوی چیز دیگری را ندهند تا کمپوت های شما هنگام نگه داری خراب نشوند.


نظر خود را بیان کنید