طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی

لواشک زردآلو یکی از انواع لواشک های بسیار هوس انگیز و خوشمزه ای است که به دلیل آن که این میوه لذیذ و پرطرفدار در فصل تابستان وارد بازار می شود شما می توانید آن را در این فصل به راحتی در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. همچنین می توانید این لواشک محبوب و پرطرفدار را با زردآلو های رسیده و بسیار نرمی که دیگر خورده نمی شوند هم تهیه و میل کنید. اگر شما به طعم و مزه ملس علاقه مند باشید لواشک زرد آلو بی شک به دلیل طعم و مزه این میوه یک پیشنهاد عالی برای شما محسوب می شود. تهیه لواشک زردآلو در منزل باعث می شود تا شما با خیال راحت آن را میل کنید و در اختیار  کودکان خود قرار دهید زیرا که از بهداشتی بودن آن کاملاً آگاهی دارید و مطمئن هستید. امروز در آلامتو طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی ملس و خوشمزه با سرکه بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه لواشک زردآلو خانگی

  • زردآلو بدون هسته 600 گرم
  • سرکه 1 ق چای خوری
  • آب 1 لیوان
  • نمک نصف ق چای خوری
  • شکر 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه لواشک گوجه سبز رسیده خانگی عالی با آفتاب و بدون فر

طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی ملس با سرکه بدون فر

مرحله اول: آماده سازی زردآلو ها

ابتدا تمامی زردآلو ها را با آب سرد بشویید و سپس آن ها را از وسط برش دهید و هسته آن ها را بیرون آورید و دور بریزید و سپس قابلمه ای را برداشته و داخل آن زردآلو های بدون هسته را به همراه آب و نمک و سرکه بریزید و کمی آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و سپس قابلمه را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا در این مدت زردآلو ها با حرارت کم و ملایم پخته و نرم شوند و آب زردآلو ها نیز مقداری کشیده و جمع شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن شکر و میکس کردن مواد

در انتهای کار که تمامی مواد با یکدیگر کاملاً ترکیب شدند و آب لواشک نیز کشیده شد نوبت اضافه کردن شکر به مواد است پس آن را نیز به مواد اضافه کنید و مجدد مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً شکر با مواد ترکیب شود و بعد قابلمه را از روی حرارت برداشته مواد را داخل میکسر بریزید و خوب آن ها را میکس و پوره کنید تا کاملاً یکدست و آماده شوند. دقت داشته باشید در این مرحله بعد از میکس و پوره کردن مواد می توانید مقداری کمی از مایه لواشک را بچشید و سپس به آن مجدد مقداری نمک و سرکه در صورت تمایل اضافه کنید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی لواشک زردآلو

بعد از آن که مایه لواشک شما کاملاً ترکیب و یکدست شد سینی فلزی و تمیز و خشکی را برداشته و سپس کف آن را سلفون بکشید و بعد مایه لواشکی که تهیه کرده اید را برداشته و آن را روی سلفون بریزید و خوب آن را صاف کنید به طوری که ضخامت لواشک در همه جای سینی یکسان و یک اندازه باشد. دقت داشته باشید که بهتر است ضخامت لواشک شما نه خیلی ضخیم باشد و نه خیلی نازک تا لواشک خیلی خوب و راحت خشک شود. بعد از آماده سازی لواشک سینی را داخل حیاط و رو به روی نور آفتاب قرار دهید و به آن چند روز زمان دهید تا به طور کامل خشک و آماده شود و بعد از خشک شدن آن را یک مرتبه برگردانید و به طرف دیگر آن نیز مجدد مقداری زمان دهید تا آن طرف هم کاملاً خشک و آماده شود و بعد از آن هم لواشک زردآلو خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه لواشک آلو ترش و شیرین خانگی و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه لواشک زردآلو در خانه


نکات کلیدی در تهیه لواشک زردآلو در خانه با آفتاب

  1. در صورت تمایل می توانید شکر را به طور کامل از این دستور حذف کنید و یا در صورتی که این لواشک را با طعم و مزه شیرن تری دوست دارید می توانید میزان شکر آن را بیشتر کنید.
  2. می توانید هسته های زردآلو را دور نریزید و بعداً همه آن ها را بشکنید و داخل آن ها را نیز به طور جدا میل کنید.
  3. میزان سرکه و نمک نیز اختیاری بوده و می توانید در صورت دلخواه مقدار آن را بیشتر کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ملس با آفتاب مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی ملس و خوشمزه با سرکه بدون فر»

در صورت تمایل می توانید شکر را به طور کامل از این دستور حذف کنید و یا در صورتی که این لواشک را با طعم و مزه شیرن تری دوست دارید می توانید میزان شکر آن را بیشتر کنید.


نظر خود را بیان کنید