راهنمای سفر به کامبوج

جاهای دیدنی کامبوج را بشناسید؛

سفر به کامبوج Cambodia

کامبوج یکی از بهترین مقصدها برای مسافرت است. این کشور در نگاه اول ممکن است به نظر خوب نباشد اما مملو از افراد جالبی است که من تا به حال ندیده‌ام.تاریخ غنی، غذاهای خوشمزه، خط ساحلی زیبا و شب زنده داری پر جنب و جوش همیشه در این کشور زیبا به چشم می‌خورد. کامبوج کشوری است که هنوز در حال یافتن راه خویش است . توسعه‌ی این کشور هنوز به صورت کامل انجام نگرفته است و مقامات فاسد با فروش بیشتر منابع کشور به مهاجمان خارجی مانع از رشد آن شده‌اند. اما این کشور دارای جاذبه‌های بسیار زیبایی است که می‌تواند هر فردی را برای مسافرت به آن تشویق کند.

هزینه‌های معمولی :

اقامت: هزینه‌ی اقامت در یک هتل از 17,000 تا 21,000 KHR ( واحد پول کامبوج است . هر 4005 KHR یک دلار محسوب می‌شود پس تقریبا هزینه هر شب اقامت معمولی شما در کامبوج حدود 5 دلار است). آغاز می‌شود . هزینه‌ی یک اتاق اختصاصی برای هر شب معمولا بین 20000 تا 40000 ریل است. شما می‌توانید هتل‌های آرام و راحتی را با هزینه‌ی 60000 تا 80000 KHR پیدا کنید . در این هتل‌ها معمولا تلویزیون و سایر موارد مورد نیاز وجود دارد .

غذا: غذا در کامبوج بسیار ارزان است . فروشندگان خیابانی محلی به ازای هر وعده‌ی غذایی از شما 4000 تا 8000 ریل پول دریافت می‌کنند . هزینه‌ی خوردن غذا در یک رستوران نیز چیزی بین 12000 تا 20000 KHR است .غذاهای اروپایی و غربی نیز در رستوران‌های زیبا بین 20000 تا 40000 KHR سرو می‌شود . شما می‌توانید غذاهای خوب و باکیفیتی را در رستوران Phnom Phen با قیمتی حدود 32000 تا 40000 KHR پیدا کنید .

حمل و نقل: حمل و نقل محلی در شهر بسیار ارزان بوده و تنها چند دلار است . شما می‌توانید به هر نقطه‌ای از شهر که خواستید با اتوبوس سفر کنید و هزینه‌ی آن نیز زیر 40000 ریل خواهد بود .اگر بخواهید از یک راننده‌ی شخصی استفاده کنید هزینه‌ی رفت و برگشت معمولا چیزی بین 60000 تا 80000 ریل خواهد بود .

فعالیت‌ها: تقریبا هر چیزی در این کشور یافت می‌شود . هزینه‌ی برخی از این فعالیت‌ها رایگان و برخی نیز بسیار گران قیمت است . افرادی که دوست دارند از آنگکور بازدید کنند باید هزینه‌ی ورودی را نیز که تقریبا 80000 ریل است ، محاسبه نمایند. سایر تورها ، پیاده روی‌ها و هزینه‌ی ورودی نیز بین 40000 تا 80000 ریل خواهد بود.

معابد کامبوج

نکات مهم برای صرفه جویی در هزینه :

کامبوج یکی از ارزان‌ترین کشورها در جنوب شرقی آسیا است . معمولا در این کشور هزینه‌ها آنقدر بالا نیست که شما بخواهید از نکات و ترفندهای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید . غذا، اقامت و حمل ونقل در این کشور بسیار ارزان هستند .

سعی کنید نوشیدنی‌های خود را کمتر کنید: نوشیدنی‌های مختلفی در رستوران‌های این کشور سرو می‌شود . هر نوشیدنی می‌تواند یک دلار به رسید شما اضافه کند . اصلا نیازی نیست که در این کشور روزانه بیشتر از 80000 ریل پول پرداخت کنید اما اگر نوشیدنی‌های شما بیشتر باشد مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی خواهید بود.

موارد مهم برای دیدن و انجام دادن در کامبوج :

دیدنی های کامبوج

معبد انگکور وات:

این مجتمع معبد بزرگ یکی از دلایلی است که بیشتر مردم به خاطر آن به کامبوج سفر می‌کنند . خرابه‌های معبد بسیار چشمگیر است و شما به زمان زیادی برای گشت و گذار در آن نیاز دارید . معمولا مکان‌های دیگری نیز در کامبوج برای بازدید وجود دارد اما سفر شما بدون بازدید از توم ریدر داخلی تکمیل نخواهد شد.

رودخانه‌ی تونله ساپ:

قایقرانی در این رودخانه به شما اجازه می‌دهد رابطه‌ی نزدیک زندگی کامبوجی‌ها را به این مسیر آبی بزرگ دریابید و از نزدیک مشاهده کنید . شما می‌توانید یک قایق اجاره کنید و تمامی مسیر را از ابتدا تا انتها بپیمایید .البته می‌توانید از تورهای یک روزه برای اینکار وجود دارد نیز استفاده کنید .

سیهانوکویل:

سواحل شنی سفید ، در نزدیکی جزایر خالی از سکنه ، غواصی بزرگ، غذاهای دریایی شگفت انگیز و شب زنده داری ، این مکان را در میان مسافران بسیار محبوب کرده است . این مکان محلی آرام نیست ولی می‌تواند مکان مناسبی برای بازدید از جزیره‌های نزدیک باشد که دارای مناظر زیبا و محیطی آرام هستند .

پنوم پن:

پنوم‌پن پایتخت کشور کامبوج بوده و با وجود خیابان‌های گرد و خاکی‌اش ، اتمسفری از غرب وحشی را به همراه دارد . معمولا در این شهر جاذبه‌‌ی زیادی برای بازدید وجود ندارد اما می‌توان از موقعیت‌های مختلف دیدن کرد . به خاطر تخریب دریاچه، معمولا بیشتر فعالیت‌ها به کنار رودخانه برده می‌شود .

جزیره‌ی بامبو:

جزایر بامبو در کنار سواحل سیهانوکویل قرار گرفته و محلی عالی برای بازدید چند دقیقه‌ای و سریع است . گردش در این جزیره تنها 10 دقیقه زمان نیاز دارد . در این جزیره فرهنگ محلی بسیار پر رنگ است . قبل از سفر بهتر است با فرهنگ محلی آن‌ها آشنا شوید .

کپ:

این شهر ساحلی زیبا نسخه‌ی آرام سیهانوکویل است . این مکان جای خوبی برای استراحت در کنار اقیانوس است و جو شلوغ سیهانوکویل را نیز ندارد .این شهرستان به خاطر داشتن خرچنگ فلفلی و سواحل خالی‌اش معروف است. فعالیت‌های زیادی برای انجام در آن وجود ندارد بنابراین می‌توانید در یک روز از آن دیدن کنید .

پارک ملی بوکور:

بوکور مقصدی عالی برای اشراف فرانسوی است زیرا جو حاکم در ان بسیار شبیه خرابه‌های فرانسه است .شما می‌توانید از خرابه‌های آن دیدن کنید . سفر به این منطقه نیز به صورت یک روزه بسیار خوب است .

باتم‌بنگ:

این شهر به عنوان منطقه‌ی کشاورزی شناخته شده و به خاطر معماری استعماری فرانسوی بسیار مشهور است . در این منطقه می توانید مزه‌ی واقعی زندگی کامبوجی را به خوبی حس کنید . در این شهر معبدهای بزرگ، قطار بامبو ، معماری‌های خوب نیز وجود دارد . البته این شهر توریست زیادی را نمی‌تواند به خود جلب کند.

Prasat Preah Vihear:

این معبد کوهی زیبا منبع اختلاف بین این کشور و همسایه‌اش یعنی تایلند است . تایلند ادعا می کند که این معبد کوهی متعلق به کشورش است .سفر به این منطقه اصلا کار آسانی نیست . اگر می‌خواهید به این ناحیه سفر کنید حداقل 20000 ریل را برای ورودی در نظر داشته باشید .

رطیل سرخ شده:

هنگام سفر به کامبوج می‌توانید غذایی به نام رطیل سرخ شده را امتحان کنید . این غذا در کره و سیر سرخ می‌شود .

بازدید از روستای رودخانه‌ای:

در این کشور سه رودخانه‌ی شناور وجود دارد که می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید . خانه‌های این روستاها از چوب بامبو ساخته شده و همیشه قایق‌هایی پر از افراد دست فروش در آن وجود دارد . روستای چونگ Khneas پربازدید ترین روستا در کشور است اما جمعیت و ازدحام موجود در آن می‌تواند توریست‌ها را فراری دهد .

بازدید از مزرعه‌های فلفل:

در خارج از شهرستان از کامپوت و در مسیر کپ،مزارع فلفل زیادی وجود دارد . این منطقه جنوبی کامبوج با مزارع فلفل، می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد . شما می‌توانید نحوه‌ی رشد و برداشت فلفل را به خوبی مشاهده کنید .

زمین‌های کشتار:

معمولا تاریخ کشور کامبوج پر از کشتارهای خونین است و شما نمی‌توانید کامبوج را بدون آن‌ها یاد کنید . این زمین‌های کشتار در 10 مایلی پنوم پن قرار دارد ، ممکن است تجربه‌ی خوبی برای شما به جا نگذارد .

کوه کونگ:

یک شهرستان در نزدیکی مرز تایلند در منطقه کوه Cardamomقرار گرفته است. کوه کنگ فرصت‌های بزرگی برای کوه پیمایی جنگل و استراحت در سواحل شنی سفید ارائه می‌دهد . جزایر کوه کونگ به عنوان یکی از بهترین مکان‌های ساحلی در جنوب شرقی آسیا شناخته شده است. اقامت شبانه در این منطقه ممنوع و غیر قانونی است ولی شما می‌توانید سفر یک روزه به آن‌جا داشته باشید .

کمپنگ چام:

اگرچه این شهر سومین شهر بزرگ در کامبوج است اما بیشتر افراد سفر به آن را نادیده می‌گیرند . این شهر احساس استعماری فرانسه را هنوز در خود دارد و بهترین مکان برای شناخت واقعی کامبوج است . اگرچه خود شهر دارای مکان‌های زیادی برای دیدن است ولی شما می‌توانید از خرابه‌های نوکور وات نیز دیدن کنید . یکی از جاذبه‌های این شهر نقاشی‌های دیواری است که نشان دهنده‌ی صحنه‌های شکنجه مذهبی است.


3 دیدگاه

 1. دوستدار طبیعت زیبا

  با سلام و احترام
  لطفا” میتوانید راهنمائی بفرمایید چگونه میتوان ویزای کامبوج را تهیه کرد؟ ایا در ایران سفارت کامبوج وجود دارد ؟اگر پاسخ مثبت است , میشود لطف فرموده ادرس و یا نحوه دریافت ویزا را اعلام فرمایید.
  با تشکر فراوان

 2. علی

  چی میشه گفت ؟
  کامبوج بهرین نقطه دنیا برای لذت بردنه
  دوستانی که قصد سفر خارج از کشور داره حتما کامبوج رو بزارن توی لیستشون.

 3. عاشق سفر به کامبوج

  واقعا مقاله ای عالی بود
  همه سایتا مستقیم میرن جاذبه گردشگری رو معرفی میکنن در حالی که اول باید از هزینه های سفر و شرایط خاصش اطلاع پیدا کرد
  کارتون حرف نداره

نظر خود را بیان کنید