بن ساوندرز و تارکا لرپینیر

با گذشت یک قرن از سفر ناتمام رفت و برگشت کاپیتان «رابرت فالکن اسکات» به قطب جنوب، اکنون دو مرد نخستین افراد در تاریخ لقب گرفته‌اند که مسیر 2896 کیلومتری وی را تکمیل کرده‌اند.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، سفر اسکات و گروهش یکی از شجاعانه‌ترین سفرهای قطبی جهان لقب گرفته که پنج مرد در آن جان باختند.

بن ساوندرز 36 ساله از انگلستان و تارکا لرپینیر 32 ساله از فرانسه و بازیکن اسبق تیم راگبی WASPS لندن، سفر حماسی اسکات در Terra Nova را تکمیل کردند.

این دو نفر 2896 کیلومتر را در عرض چشم‌انداز غیرقابل‌زیست قاره قطب جنوب پیمودند تا رکورد طولانی‌ترین مسافرت پیاده جهان را به نام خود ثبت کنند. این سفر به طور کلی 105 روز به طول انجامید و محدودیت‌های قدرت ذهنی و جسمانی را از میان برداشت.

هر دوی این افراد سورتمه‌هایی با 200 کیلوگرم تجهیزات را به دنبال خود می‌کشیدند و به طور متوسط، روزانه 27 کیلومتر را در دمای منفی 46 درجه سانتی‌گراد می‌پیمودند. گفته می‌شود، تمامی این مسیر معادل 69 دو ماراتون به صورت رفت و برگشت است.

ساوندرز گفت: در تمامی طول این سفر استقامت، سرسختی و نیروی کاپیتان اسکات و تیم همراهش را می‌ستودیم.

اسکات و مردانش پس از طی مسافتی طولانی در 17 ژانویه سال 1912 به قطب جنوب رسیدند و دریافتند تیمی از کاوشگران نروژی به رهبری روئال آمونسن زودتر به این مکان رسیده بود. در راه بازگشت اسکات و گروهش بر اثر خستگی، گرسنگی و سرمای شدید جان باختند.

در حالی که این اشخاص دارای تجهیزات ابتدایی بودند، کاوشگران مدرن مجهز به لپ‌تاپ‌هایی بودند که ارتباط وای‌فای را برقرار می‌کردند و این دو شخص در مورد سفرشان پیغام‌هایی را ارسال می‌کردند.

British-explorer1 British-explorer2

CaptainRobertFalconScott
Captain Robert Falcon Scott, 1868 to 1912. British Royal Navy officer and Antarctic explorer

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید