شخصیت شگفت‌انگیزی که موفق‌ترتان می‌کند | میان گرایی

چه شخصیتی در محل کار، موفق‌ترین است؟

میانگرا بودن ambiverts

اگر دارید درمورد “درونگرا ” بودن یا “برونگرا ” بودن فکر می‌کنید، در اشتباهید. براساس تحقیقات گسترده، پاسخ این پرسش “میان‌گرایی” است.

به گزارش آلامتو به نقل از بیزینس اینسایدر ؛ مقاله‌ای جدید در وال استریت ژورنال، ایده‌هایی جدید درمورد میان‌گرایی را به‌طور روشن بیان می‌کند. درونگراها از زمانی که به اندیشه و تامل در خلوت و آرامش می‌پردازند انرژی می‌گیرند، و برونگراها از فعل و انفعالات با دیگران، درحالی‌که میان‌گراها انعطاف‌پذیرترند.

روانشناسان می‌گویند بیشتر افراد میان‌گرا هستند، یعنی رفتارهای هر دوشخصیت را از خود بروز می‌دهند.

بِث بیوئلو، موسس The Introvert Entrepreneur، برخی از ویژگی‌های میان‌گراها را اینگونه خلاصه می‌کند:

  • آنها درتنهایی و در موقعیت‌های اجتماعی به یک اندازه احساس راحتی می‌کنند.
  • آنها نه بیش از حد بیانگرند و نه زیاد تودار و محتاط.
  • آنها می‌دانند چه زمانی گوش دهند و چه زمانی حرف بزنند.

میان‌گراها بسته به شرایطی که درآن هستند و افرادی که با آنها سروکار دارند، می‌توانند برگوشه‌گیری یا اجتماعی بودن‌شان غلبه کنند. این انعطاف‌پذیری در محل کار به نفع‌شان تمام می‌شود. یک تحقیق معروف و فراگیر در سال 2013 نشان داد درمیان نمایندگی‌های مراکز تماس برون مرزی، میان‌گراها موفق‌ترین فروشنده‌ها بوده‌اند. دریک تست شخصیتی، آنهایی که امتیازشان دقیقا بین برونگرایی و درون‌گرایی بود، درمقایسه با متوسط 138دلار در تمام گروه‌ها، 208دلار کسب کرده بودند.

درست مثل این است که این افراد دو زبانه‌اند، آنها طیف گسترده‌تری از مهارت‌ها را دارا هستند و با طیف بیشتری از اشخاض می‌توانند ارتباط برقرار کنند، درست مانند کسی که می‌تواند به انگلیسی و اسپانیایی صحبت کند. بیوئلو به میان‌گراها توصیه می‌کند بسته به موقعیت‌ها، درونگرایی و برونگرایی‌شان را فعال یا غیرفعال کنند.

شاید تنها دانستن این که شخصیت‌شان سازش‌پذیراست، به آنها توانایی موفقیت بیشتر در محل کارشان را بدهد. بسته به شرایط و موقعیت، آنها قادرند محتاطانه‌تر یا خوش‌برخوردتر وبازتر رفتار کنند؛ به‌جای این که باور داشته باشند محدود به رفتارهای مشخصی هستند.


1 دیدگاه

  1. محبوبه

    عاااالی …
    واقعا لذت بردم
    بسیااار جالب بود

نظر خود را بیان کنید