چگونه مانند یک میلیونر لباس بپوشیم؟

8 راه برای پولدار به نظر رسیدن؛

millionaire

سیلوی دی گیوستو یک مشاور نوع پوشش است که باور دارد هر کسی که قصد تغییر دارد حق ندارد بگوید “من پول کافی برای تغییر کردن ندارم.” در نظر او، این فرض کاملا اشتباه است که داشتن یک ظاهر خوب با پولدار بودن برابر است. صرف‌نظر از اینکه شما چقدر درآمد دارید، به راحتی می‌توانید یک حس قدرت و اعتماد به نفس را از خود ساطع کنید که مردم آن را با ثروتمند بودن مرتبط می‌دانند. فقط کافی است بروی مسائل درست تمرکز کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ دی گیوستو یک زن موفق است که از سال 2009 تاکنون در مورد نوع پوشش افراد به آنها مشاوره می‌دهد. شرکت وی با مدیرانی که قصد بهبود ظاهر خود را دارند و متخصصانی که به دنبال بالا رفتن از سلسله مراتب شرکت خود هستند، همکاری می‌کند. او همچنین به شرکت‌هائی مثل BMW در مورد قوانین پوشش در محل کار مشورت می‌دهد.

ما از دی گیوستا پرسیدیم که چطور هر کسی می‌توانید ظاهر یک میلیونر را داشته باشد. پاسخ وی این بود که جدای از آنکه چقدر پول دارید، این کاری است که باید انجام دهید:

 1. به درستی و با توجه به قانون یک-سوم خرید کنید

هر مردی باید حداقل یک کت و شلوار مناسب داشته باشد. هر زنی نیز باید یک ژاکت خوب با یک شلوار یا مانتوی مناسب داشته باشد. دی گیوستو پیشنهاد می‌دهد که این لباس‌ها تصویر گران‌قیمت بودن داشته باشند. “هر چقدر که درآمد بیشتری داشته باشید، باید بیشتر هم بروی ظاهر خود سرمایه گذاری کنید.”‌

او توضیح می‌دهد که متخصصان می‌توانند یک “خرید زیرکانه” داشته باشند، اما نباید از کیفیت کم بگذارند. پیشنهاد او پیروی از قانون یک-سوم است. یک-سوم تعداد لباس‌های فعلی خود لباس بخرید، اما سه برابر بیشتر بروی آنها خرج کنید. پس بجای خریدن سه شلوار با قیمت متوسط، یک شلوار گران قیمت بخرید و آن را همه جا بپوشید.

 1. به تمام جزئیات توجه کنید، حتی قاب تلفن همراه خود!

دی گیوستو به یاد دارد که وقتی برای یک شرکت آلمانی کار می‌کرده است، با یک جویندۀ کار برای استخدام مصاحبه کرده بود. متقاضی ظاهر مناسبی داشته است و تمام جواب‌های درست را داده است. اما در پایان مصاحبه، گوشی آیفون خود را بیرون آورده است تا برای ملاقات بعدی برنامه‌ریزی کند. در این حین، دی گیوستو متوجه یک کلمۀ اهانت‌آمیز بروی قاب موبایل او شده است. او ناگهان شروع به شک در تمام افکار مثبت خود در مورد این متقاضی کرده بود. این فرد در نهایت استخدام شده است، اما او تقریباً یک برخورد اول عالی را با یک بی‌دقتی کوچک از اعتبار انداخته بود.

اگر که در مورد ظاهر خود جدیّت دارید، باید از این موضوع آگاه باشد که ظاهر مناسب تنها داشتن یک کت و شلوار خوب نیست. این یعنی که بفهمید میز کار شما، وسائل شما و حتی قاب گوشی هوشمندتان باید بازتابندۀ تصویر حرفه‌ای شما باشند.

 1. مناسب با شغل خود بپوشید، اما یک ویژگی متفاوت هم داشته باشید

مسلماً جدای از قوانین پوشش در شرکت شما، در هر تجارتی شما باید اصولی را در پوشش خود رعایت نمائید. دی گیوستا پیشنهاد می‌دهد که، قبل از هر چیز، نباید خیلی سخت برای متمایز کردن خود تلاش کنید. اگر که در امور مالی فعالیت دارید می‌بایست رسمی لباس بپوشید. اما اگر که در یک شرکت فناوری کار می‌کنید، می‌توانید پوشش شیک و ساده داشته باشید. یک قانون خوب این است که مشابه با پوشش مدیرتان لباس‌های خود را انتخاب کنید.

البته، دی گیوستو نمی‌خواهد ظاهر افراد را کاملا مشابه یکدیگر کند. او پیشنهاد می‌دهد که یک ویژگی متفاوت نیز داشته باشید که برای محیط کار هم مناسب باشد. برای مثال، خود او یک جفت عینک آفتابی متمایز دارد که همراه با لباس‌های رسمی کار می‌پوشد. او همچنین از مدیر زنی اسم برد که کت و شلوار تیرۀ معمول را برای محیط کار می‌پوشد، اما با یک نوار صورتی و گل‌دوزی آن را تزئین کرده است.

 1. بفهمید که پوشش غیر رسمی به معنای شلختگی نیست

به گفتۀ دی گیوستا، مشکل عادی این است که بر خلاف “رسمی” هیچوقت درست تعریف نمی‌شود. “اکثر افراد فکر می‌کنند که عادی یعنی اینکه شما اهمیت نمی‌دهید.” اما بجای این، عادی یعنی اینکه تنها چند بخش از لباس‌های تجارت شما متفاوت هستند. او به رئیس جمهور باراک اوباما اشاره کرد، کسی که تعریف وی از عادی در آوردن کت و کروات خود و بالا زدن آستین‌هایش است. شما می‌توانید یک پله جلوتر رفته و به جای شلوار کار یک جین شیک نیز بپوشید، اما بیش از حد از لباس معمول کار خود دور نشوید.

دی گیوستا می‌گوید که یکی از قوانین او برای لباس عادی این است که بتوان سریع آن را پوشید.

 1. عطر و ادکلن کمتر برابر با تاثیر بیشتر است

عطری که میزنید هیچوقت نباید آنقدر قوی باشد که حواس طرف مقابل شما را از حرفتان پرت کند.

دی گیوستا گفت “لحظه‌ای که خود شما هم بوی عطر خود را احساس می‌کنید، می‌توانید نتیجه بگیرید که بیش از حد عطر زده‌اید.” البته این حرف هر جائی هم به کار شما نخواهد آمد. در کشورهائی مثل فرانسه و ایتالیا این عادی است که هر چقدر بخواهید به خود عطر بزنید. اما باز هم ترجیح من با ظرافت عطر زدن است.

 1. هیچوقت نگذارید “ضعف” اعتماد به نفس شما را کم کند

کلید القای قدرت این است که اعتماد به نفس داشته باشید. و بدترین دشمن اعتماد به نفس یک ضعف ظاهری است که فکر شما را آزار بدهد. هیچکس به نبودِ دکمه بروی ژاکت شما توجه نمی‌کند، اما به محض آنکه در مورد آن نگرانی پیدا کنید، رفتار شما به صورت ناخودآگاه توجه دیگران را به آن سمت جلب می‌کند. بنابراین اگر یک روز با نگاه در آینه نتیجه گرفتید که دندان‌های شما به اندازۀ کافی سفید نیست، ممکن است بقیه هم شروع به موافقت با شما کنند.

مشکل هر چه که باشد، یا باید آن را قبول کنید، یا اینکه آن را تغییر دهید. زیرا اینکه با خودتان راحت نباشید بدتر از هر ضعف ظاهری دیگر است.

 1. آنگونه بپوشید که بلندتر به نظر بیایید

افراد قدرتمند همواره فضا را اشغال می‌کنند. “ما به صورت ناخوداگاه به دنبال راهبرانی هستیم که قدبلند هستند زیرا قد را به قدرت مربوط می‌دانیم.” بنابراین اگر که شما این مزیت را به صورت طبیعی ندارید، می‌توانید توهم قد را در مخاطب ایجاد کنید. زنان می‌توانند به سراغ کفش‌های پاشنه بلندی بروند که پوتینی یا بندی نباشند و مردان نیز برای قدرت بیشتر می‌توانند رنگ‌های بپوشند که قد آنها را بلندتر جلوه میدهد.

 1. برای داشتن پوست درخشان، خواب کافی داشته باشید

و سرانجام، شما باید برنامۀ خواب خود را تنظیم کنید تا یک پوست سالم و درخشان داشته باشید. پیشنهاد ما این است که طی چند روز ساعات خواب خود را مقایسه کرده و ببینید در مقابل چقدر در روز فعال بوده‌اید. وقتی که بهترین میزان خواب را مشخص کردید، تلاش کنید به صورت مستمر این برنامه را ادامه دهید. حتی آخر هفته نیز خود را مجبور کنید تا به تخت بروید و البته در یک ساعت مشخص هم بیدار شوید.


10 دیدگاه

 1. رضامحمدی

  ممنون ازاطلاعاتتون امیدوارم بروزترببینیم❤

 2. کریم زاده

  بنظر من مهم تر از همه اینه ک اول باید چیزی ک می پوشی کاملا تمیز و بدون ذره ای لکه باشه و کاملا اتو شده باشه.ینی شاید لباس تکراری بپوشی اما اگر همیشه تمیز و کاملا اتو شده باشه بازم شیک هستی.انتخاب رنگی ک بهت میاد و یه ست تر تمیز که جلف و جیغ نباشه هم ضربه آخره

 3. سوگند

  بیشتر در مورد تیپ مردها بود پس زن ها چی اونا آدم نیسن البته باید در مورد تیپ مردها بیشتر حرف بزنن چون اونا لباس پوشیدن بلد نیستن .

 4. masoomeh

  Mrc khoob o ali bood

 5. من و تو

  خوب نبود. اینکه ادم عمدا سعی کنه مثل پولدارا!!! لباس بپوشه اصلا جالب نیست بلکه آدم باید ذاتا خوش پوش باشه رعایت بعضی نکته ها هم مفیده. ولی درکل عقل آدم که نباید به چشمش باشه. من خودم خیلی شیک پوشم همه بهم میگن ولی اگه یروز هم نشد خوب بپوشم اصلا برام مهم نیست…..
  اما در کل یه توصیه: ساده پوشی همراه با اعتماد به نفس و لبخند همیشگی واقعا ادم رو جذاب میکنه همه جور قشری این جور ادمو می پسندن البته ساده پوشی هم حتما دلیل بر این نیست که شلوار پارچه ای یا مانتو رسمی بپوشی نه بلکه لباسهایی تو رنگهای نه جیغ و نه مرده بلکه در از هر رنگی ملایمترین و چشم نوازترینشو انتخاب کردن مثلا رنگ زرد انواع مختلف داره رنگ زرد جیغ که چشمو میزنه تا رنگ مایل به آجری- نارنجی تو این طیف رنگای قشنگی میشه انتخاب کرد با این حساب لازم نیست هیچ رنگی روهم حذف کنید

 6. محسن

  بعله دیگه، جمع مدیرا جمع هستش، همه هم که فقط تعریف و تمجید کردند.
  منم با اجازتون میگم خوب بود.

 7. شادی+

  سلام.عالی بود.ممنون

 8. مهشاد

  خیلی عالی بود مرسی

 9. زهرا

  عالی بود مرسی

 10. داریوش

  مرسی

نظر خود را بیان کنید