خصوصیات افراد شاد

9 کاری که افراد شاد انجام نمی‌دهند

افراد شاد

ما زمان زیادی را صرف موشکافی عادات و طرزفکر افراد شاد می‌کنیم، اما زمان کمی را برای شناختن رفتارهایی که ندارند می‌گذاریم. برای همین، دراینجا نه کاری را که شادترین افراد در دنیا قطعا انجام نمی‌دهند می آوریم.


  1. عیب‌جویی نمی‌کنند.

افراد شاد دیگران را بابت اعمال و رفتارشان نکوهش نمی‌کنند، مگر این‌که نقد و انتقاد برای خیر و سعادت آن فرد لازم و ضروری باشد. و این‌کار را با محبت و مهربانی و رعایت انجام می‌دهند. نکوهش و انتقاد از دیگران به منظور کوبیدن و خراب کردن‌شان، معمولا نشان‌دهنده بی اعتمادی به خود است. افراد شاد مراقب دیگران هستند و علاقه‌ای به آزار آنها ندارند.


  1. مقایسه نمی‌کنند.

ویژگی های افراد شاد

افراد شاد با انتخاب‌های زندگی خودشان راضی و خوشحالند. بابت چیزهایی که دارند ممنونند و سبک و شیوه زندگی خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند.


  1. شکایت نمی‌کنند.

شکایت کردن، بیشتر نشان‌دهنده تمرکز و توجه به چیزی است که ندارید تا چیزی که دارید. شما هرگز نمی‌توانید تمام چیزهایی را که آرزوی‌شان را دارید داشته باشید. افراد شاد می‌دانند که شکایت کردن، هرگز راه‌حل نیست.


  1. درگذشته زندگی نمی‌کنند.

انسان های شاد و خوشبخت

درگذشته زندگی کردن، معمولا یعنی زندگی در افسوس‌ها و حسرت‌های گذشته. اگر یادآوری گذشته چیزی غیر از آگاه شدن نسبت به آینده در برداشته باشد، اتلاف وقت است. مثبت باشید و به سختی کارکنید تا از الان آینده بهتری بسازید. از چیزی که قبلا اتفاق افتاده است چشم پوشی کنید، به دردتان نمی‌خورد.


  1. وقت را هدر نمی‌دهند.

افراد شاد، اهمیت و ارزش بودن در زمان حال را می‌دانند و بهترین بهره را از هر لحظه می‌برند.


  1. سعی نمی‌کنند دیگران را تغییر دهند.

ویژگی انسان خوشبخت و شاد

افراد شاد، دوستان و آشنایان‌شان را به‌خاطر همان کسی که هستند و موقعیتی که دارند دوست دارند، بدون نارضایتی یا ناکامی. آنها ویژگی‌های مثبت را تحسین می‌کنند.


  1. فراموش نمی‌کنند که رشد فردی‌شان الویت دارد.

آنها روی هدف‌شان، رویاهای‌شان، عادات روزمره‌شان و سلامتی‌شان متمرکز می‌شوند. با این توجه و تمرکز می‌توانند به اهداف‌شان در زندگی دست پیدا کنند.


  1. نگران قضاوت مردم نیستند.

افرادشاد واقعا اهمیتی به طرزفکر دیگران درمورد خودشان نمی‌دهند. آنها به‌خاطر دلایل موجه و حساب‌شده خودشان، هرکاری که دوست دارند و به آن نیاز دارند انجام می‌دهند؛ و تائید یا مخالفت دیگران آنها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.


  1. بیش از حد فکر نمی‌کنند.

افراد شاد می‌دانند که فکرکردن به ریزجزئیات و پیچیده‌گی‌ها، اغلب ریشه افسردگی، اضطراب و استرس است و جلوی شکوفایی‌شان را گرفته و تباه می‌نماید.


نظر خود را بیان کنید