مجله آلامتو

قیمت جهانی طلا با ادامه روند کاهشی خود در معاملات روز چهارشنبه به کانال ۱۵۰۰ دلاری سقوط کرد.

 

 

 

در حالی که ظهر روز گذشته هر اونس طلا در برابر ۱۶۳۶ دلار در بازار نیویورک معامله می‌شد این رقم امروز به ۱۵۹۰ دلار رسیده است که بدین ترتیب قیمت این فلز گرانب‌ها از روز گذشته تاکنون ۴۶ دلار در هر اونس کاهش داشته است.

اکنون قیمت طلا به پایین‌ترین رقم طی چهار ماه گذشته رسیده است. پیروزی دو حزب مخالف سیاست‌های ریاضت اقتصادی در منطقه یورو و در دو کشور فرانسه و یونان مهم‌ترین علت سقوط قیمت طلا طی روزهای اخیر بوده است.

این در حالی است که دولت‌های جدید در فرانسه و یونان هنوز سر کار نیامده‌اند. کار‌شناسان انتظار دارند در صورت پایبندی این احزاب به وعده‌های انتخاباتی خود قیمت طلا بیش از پیش کاهش یابد. به ویژه خروج احتمالی یونان از منطقه یورو می‌تواند بازار طلا را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

یک کار‌شناس اقتصادی در این رابطه به رویترز گفت: اوضاع سختی بر اروپا حاکم است. آنچه در اینجا در حال روی دادن است آن است که سرمایه داران هرچیزی را که ریسک داشته باشد می‌فروشند.

در عین حال در بازارهای آسیایی تقاضا برای طلا افزایش یافته است و سرمایه داران این منطقه برای بهره برداری از افت شدید قیمت طلا طی روزهای اخیر اقدام به خرید این فلز کرده‌اند.

کار‌شناسان قیمت بعدی برای طلا را ۱۵۸۰ دلار در هر اونس پیش بینی می‌کنند.

ارزش یورو در برابر دلار نیز از روز گذشته حدود یک سنت کاهش داشته است و در حال حاضر هر یورو در برابر ۱. ۲۹۷۵ دلار معامله می‌شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید