ایده تزیین سفره هفت سین با جام

ایده تزیین سفره هفت سین با جام می‌تواند بر زیبایی و جذابیت آن بیفزاید. اگر علاقمند به یادگیری آن هستید، این پست را دنبال کنید.

ایده تزیین سفره هفت سین با جام + آموزش تزیین جام هفت سین

روش های مختلفی برای تزیین سفره هفت سین وجود دارد. شما می‌توانید اجزای هفت سین را در ظروفی بلوری، سفالی، چوبی، چینی و … بریزید. یکی از ظروف زیبا به این منظور جام های شیشه ای است. در این پست بهترین ایده تزیین سفره هفت سین با جام و آموزش تزیین جام هفت سین را گردآوری و  ارائه می‌کنیم.

همچنین بخوانید: سفره هفت سین امسال چه رنگی است؟ رنگ ترند هفت سین

آموزش تزیین جام سفره هفت سین با رنگ

رنگ آمیزی یک روش محبوب برای تزئین جام های شیشه ای هفت سین است زیرا آماده سازی آن ارزان و آسان است. برای رنگ کردن ظروف شیشه ای، از موارد زیر استفاده کنید:

رنگ اکریلیک – تزئین جام هفت سین با اکریلیک رایج است. از این نوع رنگ تقریباً بر روی هر نوع ظروف شیشه ای استفاده کنید. به سرعت خشک می شود و به راحتی تمیز می شود.

رنگ شیشه ای رنگی – بسیاری این تکنیک را به دلیل اثر منحصر به فرد آن ترجیح می دهند. به جای طراحی مات مانند اکریلیک، می توانید رنگ های شفاف تر استفاده کنید  که ظاهری مجلل تر ایجاد کنید.

نحوه تزیین جام هفت سین با نقاشی

نقاشی روی شیشه آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. تنها چیزی که نیاز دارید چند وسیله است و یک اثر هنری زیبا خواهید داشت.

1. از رنگ مناسب برای شیشه مانند رنگ های تزئینی غیر سمی یا اکریلیک استفاده کنید.

2. نقاشی روی شیشه می‌تواند مشکل باشد، اما می‌توانید با استفاده از قلم‌های اندازه مناسب برای طرح خود، کار را آسان‌تر کنید.

3. هنگام نقاشی روی شیشه، باید اطمینان حاصل کنید که ضربات یکنواخت را اعمال می کنید. ضربه های قلم مو که خیلی سنگین یا خیلی ضخیم هستند ممکن است باعث چکه شدن رنگ شوند.

4. همچنین ممکن است بخواهید از یک قلم مو با موهای نرم یا مصنوعی استفاده کنید. این نوع برس ها ضربه های ناخواسته را به حداقل می رساند.

5. احتمالاً باید چند لایه رنگ بزنید تا یک روکش محکم داشته باشید.

همچنین بخوانید: ایده ساخت هفت سین دست ساز خانگی زیبا و شیک با وسایل ساده

آموزش تزیین جام سفره هفت سین با رنگ

ایده تزیین جام هفت سین با اکلیل

ایده تزیین جام هفت سین با اکلیل

تزیین جام هفت سین با نقاشی

تزیین جام هفت سین با نقاشی

نقاشی جام برای سفره هفت سین

جام هفت سین

آموزش تزیین جام هفت سین با دکوپاژ

دکوپاژ فرآیند چسباندن طرحی از پیش چاپ شده روی شیشه است. اگر می‌خواهید طرح یکسانی را روی چند ظرف هفت سین بچسبانید، این تکنیک گزینه خوبی است زیرا سریعتر از رنگ آمیزی یا طراحی هر لیوان از ابتدا است. همچنین برای تزئین جام های هفت سین نوروز ایده آل است! دکوپاژ می‌تواند بافت و عمقی ایجاد کند که سایر تکنیک‌ها نمی‌توانند. پارچه، دستمال کاغذی و دستمال کاغذی گزینه‌های خوبی به عنوان مواد تزئینی هستند.

برای پارچه، قسمتی از مواد را برش دهید، سپس از رنگ پارچه برای رنگ آمیزی طرح روی پارچه استفاده کنید. وقتی رنگ خشک شد، پارچه را دور لیوان شراب بپیچید. متناوبا، از پارچه تنها به عنوان بخشی از طرح بزرگتر استفاده کنید.

می توانید تزئینات، مهره ها، بدلیجات یا تزئینات دیگر را به طرح خود اضافه کنید.

همچنین بخوانید: ایده و آموزش تزیین سفره هفت سین با کنف و گونی ساده، زیبا و مجلسی

آموزش تزیین جام هفت سین با دکوپاژ

تزیین هفت سین با دکوپاژ جام

تزیین هفت سین با دکوپاژ جام

ایده جام هفت سین 1403

ایده جام هفت سین 1403

ایده تزیین جام سفره هفت سین با گل مصنوعی، روبان و تور

یکی دیگر از روش های تزیین جام های سفره هفت سین استفاده از اجزایی مثل تور، روبان و گلهای مصنوعی کوچک است که جلوه ای بهاری و شیک به سفره هفت سین شما می دهد. شما می توانید متناسب با رنگ سال، این مواد اولیه را تهیه کرده و روی جام های خود بچسبانید.

همچنین بخوانید: ایده تزیین سفره هفت سین با شیشه استوانه ای

ایده تزیین جام سفره هفت سین با گل مصنوعی، روبان و تور 

ایده تزیین جام هفت سین با تور و روبان

ایده تزیین جام هفت سین با تور و روبان

ایده تزیین هفت سین با تور

ایده تزیین هفت سین با تور

تزیین جام هفت با روبان و گل

تزیین جام هفت با روبان و گل

جام با تور برای هفت سین

تزیین جام با تور و مروارید

آموزش تزیین جام هفت سین با سنگ جواهر مصنوعی

یک راه آسان و سرگرم کننده برای تزیین جام هفت سین، استفاده از سنگ‌ها و جواهرات مصنوعی است. ساخت آنها بسیار ارزان و ساخت آنها بسیار ساده است. این شاهکارهای زیبا نقطه برجسته سفره هفت سین شما خواهد بود.

جام های ارزان قیمت را می ‌توانید از هر فروشگاه لوازم خانگی تهیه کنید. به این منظور دکمه ها، مهره ها، جواهرات لباس یا هر چیز مورد علاقه را پیدا کنید و با استفاده از چسب شیشه، آنها را به پایه لیوان بچسبانید. قبل از اینکه سنگ‌های تزیینی را جام های خود بچسبانید، پایه لیوان را با سرکه یا الکل پاک کنید تا بقایای آن پاک شود. این کمک می کند تا همه چیز راحت‌تر وصل شود. برای بهترین نتیجه، دستورالعمل های چسب شیشه را دنبال کنید.

این لیوان های تزیین شده را نمی توان در ماشین ظرفشویی قرار داد و فقط قسمت بالایی لیوان که نوشیدنی را در خود جای می دهد و با دست شسته می شود. این کار باعث می شود که مهره ها محکم بمانند و از بین  می‌روند.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت سفره هفت سین با چوب بستنی و چوب کبریت ساده و کم خرج

تزیین جام هفت سین با سنگ جواهر مصنوعی

جام شیشه ای هفت سین

ایده تزیین سفره هفت سین با جام

حالا که با انواع روش های تزیین جام برای سفره هفت سین آشنا شدیم، بهتر است چند نمونه از ایده تزیین سفره هفت سین با جام را ببینیم تا بتوانیم خلاقیت بیشتری هنگام آماده سازی سفره نوروزی خود پیاده کنید:

ایده تزیین سفره هفت سین با جام 

تزیین سفره هفت سین با جام شیشه ای

تزیین سفره هفت سین با جام شیشه ای

تزیین هفت سین با جام

تزیین هفت سین با جام 

تزیین جام سفره هفت سین

تزیین جام سفره هفت سین

جام سفره هفت سین

جام سفره هفت سین

جام هفت سین

تزیین جام برای هفت سین

نحوه تزیین جام هفت سین

هفت سین ایرانی

سخن آخر

در این پست مجموعه ای جذاب از ایده تزیین سفره هفت سین با جام و آموزش تزیین جام هفت سین را گردآوی کردیم که می توانید از آنها الهام گرفته و در سفره هفت سین خود پیاده کنید. امیدواریم مورد پسند واقع شده باشد.


نظر خود را بیان کنید