آموزش تزیین تخم مرغ سفره هفت سین نوروز

مدل جدید تخم مرغ رنگی برای سفره 7 سین نورزو

dye-colore-egg-1

یه گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ رنگ زدن تخم مرغ های سفره هفت سین نوروز شاید برای همه ما خاطره هایی را زنده کند که مرور آن خالی از لطف نیست اگر هنوز هم دوست دارید خودتان تخم مرغ سفره هفت سین را رنگ کنید امروز با یک ایده جدید رنگ زدن تخم مرغ با شما هستیم.

همچنین بخوانید: مدل تخم مرغ رنگی برای سفره هفت سین

با دیدن این تصاویر حتما علاقمند شده اید بدانید که چطور این کار را انجام دهید ؟ این روش علاوه بر زیبایی خیلی هم سرگرم کننده است . ابتدا گل ها و برگ هایی که دوست دارید طرح آنها را روی تخم مرغ هایتان داشته باشید را جمع آوری کنید.

dye-colore-egg-2

حالا با توجه به نوع رنگی که مد نظر دارید طبق دستور زیر عمل کنید :

 • یک کلم بنفش برای تن آبی
 • پوست پیاز قرمز برای قهوه ای زنگ خورده
 • کرن بری یا زغال اخته برای قهوه ای مات

اندازه ظرف شما بستگی به مقدار رنگی که می خواهید آماده کنید دارد مسلما اگر همه گل کلم را استفاده کنید ظرف بزرگتری نیاز دارید . ابتدا داخل قابلمه تا جایی که تخم مرغ کامل در آن غوطه ور شود آب بریزید . حالا کلم خرد شده ، پیاز و زغال اخته را در سه قابلمه جدا بریزید و بگذارید برای 30 دقیقه بجوشد ، درپوش قابلمه را بگذارید تا آب کمتر بخار شود ،سعی کنید مقدار کافی از مواد داخل آب بریزید تا خوشرنگ تر شود

dye-colore-egg-3

بگذارید تا آب به آرامی سرد شود ، آن را در یک کاسه ریخته و از صافی رد کنید. قابلمه را شسته و آب رنگی را دوباره داخل آن بریزید و بگذارید تا روی حرارت ملایم گرم بماند .

شما به مقداری تور (مثل جوراب پارازین) و یا هر توری که نازک باشد نیاز دارید ، می توانید از جوراب های کهنه استفاده کنید.

dye-colore-egg-4

تخم مرغ را داخل جوراب قرارداده و گل یا برگ را به همان حالت مورد نظرتان در تور قرار دهید و انتهای تور را محکم ببندید مطمئن شوید که گل در جای خود ثابت شده باشد .

تخم مرغ رنگی عید

تخم مرغ رنگی عید 2

تخم مرغ رنگی عید 7

تخم مرغ رنگی

تخم مرغ رنگی عید 8

وقتی تخم مرغ ها آماده شد آنها را داخل قابلمه قرارداده و به آن سرکه اضافه کنید برای قابلمه بزرگتر که در عکس می بینید ما از 4 قاشق سرکه و قابلمه کوچک تر از 3 قاشق استفاده کردیم .

تخم مرغ ها را به آرامی داخل قابلمه قرار دهید و برای 30 دقیقه بجوشانید . حرارت را خاموش کرده و در ظرف را بگذارید و اجازه دهید به مدت 3-2 ساعت بماند و یا تا زمانی که رنگ مورد نظر شما ایجاد شود .تخم مرغ ها را از ظرف خارج کرده و اجازه دهید تا به آرامی خنک شود

تخم مرغ رنگی عید 9

رنگ کردن تخم مرغ برای نوروز

تخم مرغ رنگی عید 10

حالا به آرامی و با دقت گره تور را باز کرده و گل ها و برگ ها را از تخم مرغ جدا کنید . دقت کنید که هیچ چیز اضافه ای روی آنها باقی نماند . با کمی روغن تخم مرغ ها را چرب کنید تا براق شوند ، روغن اضافی را با دستمال کاغذی بگیرید . تخم مرغ های زیبای شما برای سفره هفت سین آماده هستند

تخم مرغ رنگی عید 11


2 دیدگاه

 1. سارا

  سلام خیلی قشنگ بود. ممنون ازتون. ولی آیا تخم مرغ های پلاستیکی موجود در بازار هم برای این کار مناسبه؟

  • محسن

   سلام دوست عزیز

   بله خیلی هم مناسبه به شرطی که قیمتش از تخم مرغ طبیعی گرونتر نباشه 😀

نظر خود را بیان کنید