مجله آلامتو

پیمان نصیری

پیمان نصیری، دونده معلول کشورمان مدال طلای مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک لندن در کلاس T 20 ماده 1500 متر را برگردن آویخت و یازدهمین مدال را برای کاروان دلوار به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات دوومیدانی پارالمپیک لندن سه شنبه شب با رقابت دوندگان در کلاس T 20 ماده 1500 متر پیگیری شد. نماینده کشورمان در این رقابت که در ورزشگاه المپیک پارک شهر لندن برگزار شد، پیمان نصیری بود که با حدنصاب 3 دقیقه و 58 ثانیه و 49 ثانیه قهرمان شد و به مدال طلا دست یافت.

در این ماده “پک دانیل” از لهستان با زمان 3 دقیقه و 59 ثانیه و 45 صدم ثانیه به مدال نقره رسید و “رافائل کورک” از لهستان با حدنصاب 3 دقیقه و 59 ثانیه و 53 صدم ثانیه مدال برنز را بر گردن آویخت.

کاروان ورزش ایران تاکنون در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک به مدال های زیر دست پیدا کرده است:
مدال طلا:
جلیل باقری (پرتاب وزنه)، پیمان نصیری (دوی 1500 متر)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه)، نادر مرادی، علی حسینی و مجید فرزین (وزنه برداری)

مدال نقره:
 مهرداد کرم زاده (پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (وزنه برداری) و عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)

مدال برنز:
ساره جوانمردی (تفنگ بادی 10 متر)

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از 8 تا 18 شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید