مجله آلامتو
news
اعضای باند سارقان حرفه ای که با استفاده از شاکلید خودروهای مدل بالا را سرقت می کردند، در عملیات ضربتی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، سرهنگ «گل صباحي» رئيس پليس آگاهي استان البرز با اعلام اين خبر گفت: همزمان با افزايش سرقت خودرو به ويژه سرقت خودروهاي مدل بالا در مناطقي از شهر تهران، غرب استان تهران و کرج و با توجه به حساسيت موضوع و احتمال اينکه اين سرقت ها از سوي اعضاي يک باند حرفه اي سارقان خودرو صورت گرفته باشد، شناسايي سارقان در دستور کار اداره اطلاعات جنايي پليس آگاهي اين استان قرار گرفت.

وی در خصوص نحوه شناسايي سارقان گفت: به دليل افزايش وقوع سرقت خودروهاي مدل بالا که ساعات وقوع سرقت آنها و محل هاي سرقت داراي نقاط مشترکي بود احتمال اينکه سرقتهاي مورد نظر از سوی اعضاي باند سارقان حرفه اي صورت مي پذيرد قوت بيشتري گرفت. ماموران در ادامه با کنترل مجرمان سابقه دار که از زندان آزاد شده بودند و انجام کارهاي اطلاعاتي در چندين ماه آدرس يک يک آنها را شناسايي و در يک عمليات هماهنگ و ضربتي که با حضور شش اکيپ از ماموران اداره مبارزه با سرقت و اطلاعات جنايي پليس آگاهي صورت گرفت تعداد 5 نفر از اعضاي اصلي باند ظرف مدت 12 ساعت اوليه دستگير و در محل اختفاء متهمان مقاديري وسايل، لوازم و تجهيزات مسروقه کشف شد.

رئيس پليس آگاهي استان البرز ادامه داد: متهمان در بازجويي ها در ابتدا از بيان حقيقت طفره رفتند، اما پس از مواجه با دلايل و مدارک مستند لب به اعتراف گشوده و به سرقت 20 فقره خودروي مدل بالا در سطح شهرستان کرج و حومه اعتراف کردند. سارقان حرفه اي دستگير شده با استفاده از اتومبيل هاي مسروقه و در ساعات اوليه شب با پرسه زدن در نقاط خلوت شهر با استفاده از شاه کليد مبادرت به سرقت خودروهاي مدل بالا مي کردند و خودرو را پس از سرقت به باغي در ملارد منتقل و از آنجا پس از جابجايي پلاک در داخل باغ تحويل مالخران مي دادند.

گل صباحی خاطر نشان کرد، پس از دستگيري سارقان مورد نظر مشخص شد که تمامي مالخران و خريداران خودروهاي سرقتی در استان هاي غربي مي باشند بنابراين گروهی از ماموران پليس آگاهي با داشتن نيابت قضايي به شهرستان هاي غربي اعزام و طي چندين عمليات پليسي موفق به دستگيري 7 نفر مالخر و کشف 23 دستگاه خودرو سند نمره شدند

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید