مجله آلامتو

سه گانه «سیاه وسفید»، «پناهنده» و «بازگشت» به تهیه کنندگی و کارگردانی حجت الاسلام محمدتقی انصاری با موضوع بعثت پیامبر آماده نمایش می شود.

 

 

«حجت الاسلام محمدتقی انصاری» تهیه کننده و کارگردان گفت: سه گانه «سیاه و سفید»، «پناهنده» و «بازگشت» سه فیلم تلویزیونی است که هر سه در زمان بعثت پیامبر می گذرد و داستان ها علاوه بر آن که مجزا است اما به گونه ای به هم مرتبط است.

وی در ادامه گفت: در هر سه فیلم توالی و ترتیب خاصی لحاظ شده است و ارتباط موضوعی با یکدیگر دارد، در عین حال مستقل هستند و می تواند در زمان های متفاوت پخش شود اما اگر هر سه به ترتیب و پشت سر هم پخش شود مخاطب به مفاهیم بهتری از فیلم ها دست خواهد یافت.

انصاری درباره لوکیشن های فیلم ها گفت: بخشی از کار در شهرک مختار و در احمدآباد مستوفی تصویربرداری شد، بخش دیگری از کار نیز که نیاز به رمل و کوه های عربستان داشتیم در خور و بیابانک تصویربرداری شد. در بخش های خور و بیابانک بیشتر فضا های چادر و خیمه گاه را تصویربرداری کردیم.

تهیه کننده «راه بهشت» به تولید روند ساخت فیلم ها اشاره کرد و گفت: از اواخر اسفندماه سال گذشته درگیر ساخت پروژه شدیم و تولید حدود پنج ماه تصویربرداری به طول انجامید و در نهایت ۱۰ تیرماه تصویربرداری به اتمام رسید. در حال حاضر نیز توسط حسین مرشد شیرازی و زیر نظر خودم تدوین کار در حال انجام است تا پس از آن جلوه های ویژه بصری آن انجام شود.

بنا بر این گزارش، «سیاه و سفید» توسط ابراهیم علی برزی و «پناهنده» توسط سمانه مقدم نوشته شده و بازنویسی نهایی توسط حجت الاسلام محمد تقی انصاری صورت گرفته است.

تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از:

تهیه کننده و کارگردان: حجت الاسلام محمد تقی انصاری/ مدیر تصویربرداری: حمید رحیم زاده/ صدابردار: مهرداد دادگری/ طراح گریم: حسین اردستانی/ طراح صحنه و لباس: فرانک حمزه ای / دستیار اول و برنامه ریز: حسین مرشد شیرازی/ مدیرتولید: محمد مصری پور

حسن جوهرچی (ابوسفیان)، حسین توشه (ابوجهل)، سارا منجزی، زری عماد، اصغر نیکخواه، حسن اسدی، عزیز هنرآموز، علی مجلسی و… به ایفای نقش می پردازد.

فیلم ها به سفارش شبکه سحر تهیه و تولید شده است

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید