صحبت‌هایی علیه مهران مدیری در مورد لاله صبوری

آیا این صحبت های عجیب درمورد مهران مدیری واقعیت دارد؟!!

صحبت‌هایی علیه مهران مدیری در مورد لاله صبوری

مدیر روابط عمومی مجموعه طنز ۷۷، در این ایام دست بر روی برخی جزئیات منتشرنشده این برنامه گذاشته و از دلایلی عدم حضور بازیگران برجسته و شاخص سینمای ایران در سریال های طنز مهران مدیری پرده برداشته و ادعاهایی در این خصوص انجام داده است و البته ادعاهای جالبی در خصوص برخورد مدیری با بازگیران مطرح کرده که مصداقش را هم ظلم مدیری لاله صبوری و همسرش آورده است!

.

بهروز مدرسی در یکی از مطالب وبلاگ “دلنوشته های یک کهنه سرباز” با اشاره به سریال خانگی قهوه تلخ و سابقه آشنائیش با مهران مدیری در صداوسیما، به خاطره ای از سالها پیش و یکی از برنامه های طنز مهران مدیری اشاره کرد و در بخشی از این مطلب خود مدعی شد:

در همین ابتدای کار صادقانه اعتراف می کنم بنده هیچ مشکلی با شخص آقای ” مهران مدیری ” نداشته و ندارم . در باره سریال ” قهوه تلخ ” هم معتقدم : حرکت فرهنگی جدیدی توسط تهیه کنندگان محترم این سریال آغاز شده است اما آن چه باعث نگارش این مطلب یا بهتره بگم انتقاد از شخص مدیری شد ، خواهش های متوالی او از مردم مبنی بر عدم کپی از آخرین محصول هنری اش است که با واژه هایی چون .. جان من ، من بمیرم .. تو نمیری انتظار مرام و معرفت از خریداران قهوه تلخ داشت ! و بنده با دیدن پلان های کلیشه ای در ابتدای سریال این پرسش در ذهن ام متجلی شد که ” مهران خان .. خود تو چی !؟ آیا آن چه از مردم انتظار داری ذره ای در وجودت است !؟ آیا هرگز یک جو مرام و معرفت با همکارانت داشته ای .. !؟ مردم پیشکش .. !! “ و سپس بی اختیار گذشته هنریش مثل یک فیلم سینمایی جلوی چشمانم اومد ! رفتار او با هنرمند محترم خانم ” لاله صبوری ” و همسرش در جشن سالگرد شبکه سوم سیما .. یا سایر قضایای دوران تهیه کنندگی اش و…

.

.

دورانی که در شبکه تهران کار می کردم ، از گذشته با یکی از تهیه کنندگان همکاری داشتم .. دیری نپائید که حاج آقای گروه اجتماعی به عنوان مدیر به این شبکه اومد . و مهران مدیری برای این شبکه با دوست تهیه کننده من کار می کرد …

.

.

کار تهیه و تولید مجموعه های پرمخاطب توسط گروه مدیری و تهیه کننده فوق همچنان ادامه داشت . با گسترش کار های تولیدی و ساخت سریال های متعدد ، آقای ” م . الف ” تهیه کننده پر آوازه ما دفتر کارش رو به خیابان نیاوران منتقل کرد .. یادمه یکی از سریال های آن ها با بازی خانم ” لاله صبوری ” که ایفا گر کاراکتر ” مریم ” بود اون موقع خیلی گل کرده بود . ” رضا ” شوهر خانم صبوری هم که جوانی محجوب و هنرمند بود در تیم نویسندگان گروه قرار داشت استقبال عمومی از این مجموعه تلویزیونی خیلی زیاد شده بود .

.

من هم بنا به مسئولیتی که داشتم ، اغلب روزها در دفتر حضور داشتم .. می دیدم خانم صبوری اون نشاط و روحیه لازم گذشته رو نداره .. و پشت صحنه هر روز گرفته تر به نظر می رسد .. ! اوایل فکر می کردم به خاطر مشکلات خانوادگی است .. از این رو زیاد کنجکاو نمی شدم .. تا این که یک روز آقای ” م . الف ” به من گفت .. تهیه کنندگی برنامه ویژه سالگرد شبکه سوم سیما رو به من داده اند و اگه می شه تیم خبرنگارهایت رو در اختیار من قرار بده .. خب اون موقع دختر پسر های جوان زیادی با من همکاری می کردند .. و هر جا بنده می گفتم با جان و دل می رفتند . چون مطمئن بودند بنده بد اون ها رو نمی خواهم .. طفلک بچه ها برای هر چه پر بار شدن مراسم خیلی زحمت می کشیدند . و اون همه راه دور را از مجله سروش به فرهنگسرای خاوران ( محل برگزاری مراسم ) رو طی می کردند…

.

.

جماعت انبوهی حضور یافته بودند .. به طوری که وقتی آقای ” صافی ” مدیر وقت شبکه سوم سیما برای حضور در مراسم اومد ، به زحمت جایی در بالکن برای او تهیه کردیم .. ! من هم علاوه بر سرپرستی و نظارت بر کار برو بچه های خودم ، در پشت صحنه هم حضور داشتم . مجری برنامه جواد خیابانی بود… بعد از معرفی تک تک بازیگران آن ها به پشت صحنه بر می گشتند .. قبل از پایان مراسم نوبت به اهدای جوایز رسید . گروه های تلویزیونی و برنامه سازان همراه با هنرمندان یکی یکی به روی سن دعوت می شدند و هر یک از دست مدیر شبکه جوایز خود رو به همراه یک سکه بهار آزادی دریافت می کردند .. اما وقتی نوبت به گروه مهران مدیری رسید با کمال تعجب دیدم نامی از خانم صبوری و همسرش برده نشد !

.

.

یکی دو روز بعد وقتی در لوکیشن خانم صبوری رو دیدم … بدون مقدمه دلیل عدم دریافت سکه رو پرسیدم .. ! او دلش نمی خواست حرفی در این باره بزند اما وقتی قول دادم سعی می کنم مشکل اش رو حل کنم .. گفت ” مدیری از من خوشش نمی آید ! ” ( نقل به مضمون ) با تعجب پرسیدم چرا .. !!؟؟ گفت از خودش بپرسید ! گفتم به همین دلیل شما سکه نگرفتی .. !؟ گفت این که چیزی نیست .. دستمزد من سایر بازیگران خیلی پائین تر است .. ! دیگه داشتم از تعجب شاخ در می آوردم ! گفتم پس رضا چرا .. !!؟ با خنده گفت .. او هم به اتش من می سوزد !

.

.

بهش گفتم نقش اصلی رو شما در این مجموعه بازی می کنی .. و بدون اغراق عامل اصلی استقبال مردم تو هستی .. اون وقت این جوری با تو برخورد می شه .. گفت ” واقعیت این است مدیری دوست نداره بازیگری از او جلو بزنه .. ! وقتی هم دید استقبال و تعریف مردم و روزنامه ها از من زیاد است ، با من رفتار تحقیر امیزی می کنه .. و در مراسم هم دیدی که حتی به آبدارچی مجموعه جایزه دادند الا من و شوهرم .. !

راستش رو بخواهید از این مسئله خیلی عصبی شدم .. و ازش خواستم صدایش رو در نیاورد تا بگم چه کار کنه .. فردای اون روز اولین کاری که کردم ، چک کردن لیست بازیگران و عوامل بود .. دیدم طفلک خانم صبوری خیلی به حق اش اجحاف شده .. در حالی که به فلان بازیگر خانم نقش چندم فرضآ ایکس میلیون تومن می دهد به این هنرمند چیزی زیر نیم میلیون تومان دستمزد تعلق گرفته است .. !!

.

.

چون در محیط اداره نمی شد با خیال آسوده حرف زد .. چند روز بعد خانم صبوری رو با همسرش برای صرف شام به منزلم دعوت کردم . وقتی از تفاوت دستمزد ها مطلع شدم .. از خانم صبوری پرسیدم چه مدت دیگه از قرار داد شما باقی مونده است .. فکر کنم گفت یکی دو روز دیگر باقی نمانده و باید همه تمدید قرارداد کنیم .. بهش گفتم برو در خانه یکی از اقوامت که آدرس اش رو مدیری نداره ، پنهان شو ! خلاصه این که اون شب تمام قرار مدار ها رو با خانم صبوری و همسر نویسنده اش گذاشتم . و ازآن ها خواستم به هیچ عنوان تا اطلاع ثانوی با مهران مدیری صحبت نکنند .. .

.

.

قرار گردید هر خبری شد من به او اطلاع برسونم .. با اتمام تاریخ قرار داد قدیمی ، مدیری ورقه قرارداد جدیدی رو به خانم صبوری داده و و از او می خواهد فردا که اومد آن را امضاء نماید .. ! جالب این که به خاطر استقبال دستمزد همه رو اضافه کرده بود به جز خانم صبوری و همسرش .. ! ( اخه رسم است اگر مجموعه تلویزیونی مورد استقبال قرار گیرد ، در هنگام تمدید رقم را افزایش می دهند ) خانم صبوری هم به حرف بنده گوش کرده و ابتدا در خانه خودش پنهان می شود .. موقع ضبط برنامه مدیری وقتی با غیبت بازیکن اصلی اش مواجه می شود ، به منزل او تماس می گیرد ! خانم صبوری پاسخ نمی دهد .. اون شب با تغیر دیالوگ ها نقش خانم صبوری رو از نمایش حذف می کند .. و همچنان هر از چند گاهی شماره منزل او را می گیرد …

.

.

در تماس هایی که با خانم صبوری می گرفتم .. اطلاعات رد و بدل می شد .. و او همچنان پنهان بود . مدیری که دوزاری اش افتاده بود قضیه از چه قرار است چندین بار شخصآ به در خونه اون ها رفته بود ولی چون خبری نمی شنید ، نومیدانه بر می گشت .. او به هر جا که فکرش قد می کشید تماس گرفته بود . کم کم قضیه رسانه ای شد .. و روزنامه ها با عناوین جنجالی از مریم می خواستند برگزدد .. ! دوستان اگه اون ایام رو به خاطر بیاورند .. سریال بدون خانم صبوری حسابی لطمه خورده بود ! راستش رو بخواهید از اتفاقاتی که اون روزها در این راستا افتاد ، زیاد یادم نیست .. فقط این رو یادمه که قضیه خیلی جدی از طرف حاج آقا و مسئولان تلویزیونی در حال پی گیری بود !
.

.

به همین دلیل به خانم صبوری گفتم که حالا وقت اش است همه حرف هایش رو با مدیران شبکه و گروه در میان گذاشته و از اجحاف و تحقیری که مهران مدیری در برنامه جشن شبکه سوم به سر او و همسرش آورده سخن گفته و سپس موضوع رو به اجحاف در دستمزده ها سوق دهد .. جالب این که مدیری وقتی شنید قضیه پرداخت ها و سایر مسایل رو شده است .. بار دیگر سراسیمه به منزل ان ها مراجعه کرده و حاضر شده بود با پرداخت میلیون ها نومان خسارت ، و عقد قرارداد جدید او برگردد .. ! عاقبت وقتی احساس کردم که صدای ظلم مدیری به گوش مسئولان رسیده است ، با مشورتی که با هم داشتیم ، قرار شد تمام وعده های مدیری در حضور مدیر گروه به صورت رسمی امضاء و قانونی شود … !

خانم لاله صبوری بعد از دریافت دستمزد واقعی خویش به سر کارش برگشت .. و با پایان گرفتن مجموعه مدیری دیگر او و همسرش رو دعوت نکرد .. و از افراد دیگری به عنوان چهره جدید استفاده کرد . مدت ها از این موضوع گذشته بود .. و من در شبکه تهران بودم . بعد از قضیه خانم صبوری من هم ارتباط ام رو با اون دفتر قطع کردم .. و هرگز نه من و نه خانم صبوری در جایی عنوان نکردیم که پشت قضیه مخفی شدن این هنرمند من نقش داشتم .. مهران خان مدیری همچنان با آقای ” م . ک ” همکاری می کرد .. و هر سال مجموعه های طنز جالب و مخاطب پسندی رو ارایه می دادند .. تا این که یک روز یک خبر همه رو در شبکه شوکه کرد .. !

.

.

.

خبر از این قرار بود .. مهران خان مدیری زیر پای معرف و تهیه کننده خودش رو خالی کرده .. و در ارایه طرح جدید ، خود رو به عنوان تهیه کننده به تلویزیون معرفی کرده است .. !! اون هایی که از نقش و محبت های آقای تهیه کننده نسبت به مهران مدیری اطلاع داشتند ، اصلا باورشون نمی شد که او چنین کاری رو انجام داده باشد .. اما در دنیای حرفه ای و انباشت پول و سرمایه ، مرام و معرفت اصلآ معنایی ندارد .. !!‌ مدیری با آموخته ها و امکانات بی دریغ مردی با شخصیت ، به چنان جایگاهی رسیده بود که دیگر سایه شخص دیگری رو تحمل نمی کرد …

واقعیت این است که او علاوه بر هنر درخشانی که در زمینه تهیه و تولید برنامه های پر مخاطب دارد . و هنرمند قابلی است ، شم بالایی در استفاده از شرایط حاکم بر جامعه را دارد . به عبارت صحیح تر او استاد موج سواری است !…
بنده اگر چه فاقد دانش و گرایش های سیاسی ام ، اما به این نکته خوب واقفم که مدیری استاد استفاده از امواج و جریانات سیاسی است.

.

..

.

اما نتیجه ای که می خواهم بگیرم ربطی به جریانات فوق ندارد .. بلکه می خواهم تآکید نمایم که .. این مهران خان است که خوب می داند چگونه درونمایه تولیداش رو به قضایا ربط دهد !! و یک بار این ور جوی قرار گیرد و یک بار ان سوی جو .. ! دلم به حال مردمانی می سوزد که خیلی سریع تحت تآثیر القائات و شایعات بیگانگان قرار گرفته و باورشون می شود که طرف مثلآ مخالف فلان اندیشه و شخص است .. !! خیلی دلم می خواهد سطح فرهنگی و اگاهی ملت ایران به جایی برسد که دیگر با هر شایعه‌ای تحت تآثیر قرار نگیرند .. و هر حرفی رو باور نکنند .. ! همه این داستان ها به خاطر پول است…

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

6 دیدگاه

 1. یه طرفدار لاله صبوری در

  سلام کی گفته مهران مدیری خواهر زادهی لاله هستش شما احمق ها که چیزی نمیدونید جرف نزنید لطفآ .

  من تو عمرم پاک تر از لاله صبوری ندیدم

 2. خانم لاله صبوری خواهر زاده ی آقای مدیری هستن و فکر نمیکنم کسی بیاد با خواهر زاده ی خودش اینکارارو بکنه…من اصلا کارهای ویدیویی آقای مدیری رو دوست ندارم اما راستش خیلی هم به این حرف هایی که میزنید نمیشه اعتماد کرد.

 3. ميترا در

  لطفا عقده هاي درونيتونو واسه خودتون نگه دارين
  هميشه وقتي كسي موفق ميشه اراجيف پشت سرش زياد ميسازن
  در ضمن قرار نيست يك كارگردان هميشه يك كارگردان باشه همه دوست دارن پيشرفت كنن اين حق هر انسانيه
  خوشت بياد يا نه اين سير پيشرفته اگه پيشرفت نكردي تقصير خودته كسي رو محكوم نكن……………………

 4. هادی رجایی مهر در

  من معتقدم امثال شماها باعث کاهش رشد سینما و تلویزیون ایران هستید و خواهشمندم این اراجیف را به خانواده خود بچسبانید نه مهران خان مدیری .

نظر خود را بیان کنید