مجله آلامتو

بزرگترین خرچنگ جهان! (+عکس)

دانش > طبیعت – خرچنگ ها انواع بسیار متنوعی دارند، اما یکی از گونه های بسیار عجیب و غول پیکر آن با نام کرب-زیلا که در مجموع به اندازه ۳٫۶ متر می رسد، توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است.

کربزیلا (crabzilla) یک خرچنگ عنکبوتی غول پیکر ژاپنی است که عرض آن با احتساب پاهایش به ۳٫۶ متر می رسد. قرار است این خرچنگ زندگی خود را در مرکز حیات دریایی شونینگن در هلند آغاز کند.

این جانور دریایی ترسناک که در این تصاویر مشاهده می کنید، بیش از ۱۳٫۵ کیلوگرم وزن دارد و با داشتن ۴۰ سال سن یکی از بزرگ ترین نمونه های این نوع خرچنگ است که تاکنون صید شده است.
خرچنگ عنکبوتی ژاپنی (Macrocheira kaempferi) به طور غیر قابل باوری بزرگ و غول پیکر است. اما در اصل اندازه بزرگ این جانور به خاطر پاهای بسیار بلندش است که جلوه ترسناکی هم به آن می دهد. در افسانه ها گفته می شود این خرچنگ از بدن غرق شده دریانوردان تغذیه می کند، اما در واقعیت آن ها از هر چیزی که در آب پیدا کنند تغذیه می کنند.

این کربزیلا که تصاویرش را مشاهده میکنید، در سال ۲۰۰۹ در اقیانوس آرام صید شد و بزرگ ترین خرچنگ دریایی است که تا کنون در اروپا به نمایش گذاشته شده است.

بزرگترین خرچنگ جهان! (+عکس)

 

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید