ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع میشه؟ علت آن چیست؟

آیا ویار بارداری جنسیت جنین را مشخص می‌کند؟

ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع میشه

اگر نگران عوارض بارداری هستید و می‌خواهید بدانید ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع میشه ادامه مطلب را دنبال کنید.

ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع میشه

می‌خواهید بدانید ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع میشه؟ زمان خاصی برای شروع ویار بارداری وجود ندارد. این وضعیت برای هر زن متفاوت است و ممکن است حتی فردی اصلا ویار نداشته باشد. اما به طور معمول، ویار بارداری همزمان با شروع حالت تهوع صبحگاهی است.

اما به طور کلی ویار بارداری معمولا از هفته پنجم شروع می‌شود. احتمالاً در سه ماهه اول بارداری شما شروع خواهد شد. ویار بارداری در سه ماهه دوم شدیدتر می‌شوند و در نهایت در سه ماهه سوم بارداری متوقف می‌شوند.

ویار حاملگی در همه اشکال وجود دارد. برخی از زنان هوس خوردن غذاهای چرب مانند چیپس دارند. برخی دیگر طی ویار بارداری هوس چیزهایی را می‌کنند که قبل از باردار شدن دوست نداشتند. سعی کنید در این دوران تا حد امکان سالم غذا بخورید. بهتر است ویارهای ناسالم را به حداقل برسانید!

اگر متوجه شدید که ویار چیزهایی را دارید که غذا نیستند، مانند خمیر دندان، زغال سنگ یا حتی خاک، با ماما یا پزشک خود صحبت کنید، زیرا می‌تواند نشانه کمبود ویتامین باشد. پزشکان می‌گویند که ویار حاملگی کمی بعد از زایمان ادامه می‌یابد، بنابراین شما برای همیشه به خوردن آن چیزهای عجیب و غریب ادامه نخواهید داد.

همچنین بخوانید: رنگی شدن چشم جنین در بارداری با تغذیه، زیتون، آب دریا و داروهای گیاهی

علت ویار بارداری چیست؟

علت ویار بارداری چیست؟

برخی تحقیقات نشان داده است که ویار بارداری ناشی از نوسانات هورمونی یا کمبودهای تغذیه‌ای است. این مسئله بر حس بویایی، چشایی و اشتهای شما تأثیر می‌گذارد و باعث میل به طعم‌ها و ترکیباتی شود که می‌تواند گاهی عجیب به نظر برسند. اگرچه هورمون‌های بارداری می‌توانند نشان دهند که بدن شما برای رشد به چه چیزی نیاز دارد (مثلاً کلسیم)، اما ویارها تمایل به انتخاب غذاهای ناسالم دارد.

ویار بارداری که در اثر تغییرات هورمونی ایجاد می شود، یک اجبار شدید برای خوردن غذاهای خاص ایجاد می‌کند. ویار حاملگی میل تقریبا غیرقابل مقاومت به خوردن غذاهای خاص را ایجاد می‌کند. اگرچه ویار یک میل روانشناختی به غذاهای خاص است، اما می‌تواند آنقدر قوی باشد که بدن زن باردار نیاز فیزیکی به آن‌ها احساس کند. ویار بارداری همچنین می‌تواند به دلیل کار اضافی بدن شما برای تولید سریع خون بسیار بیشتر رخ دهد.

کمبود مواد مغذی یکی دیگر از توضیحات منطقی ویار حاملگی است. به این ترتیب بدن مطمئن می‌شود که شما و کودکتان هر آنچه را که برای یک بارداری سالم نیاز دارید دریافت می‌کنید. ویار غذاهای خاص ممکن است راهی باشد که بدن شما به شما می‌گوید کمبودهای تغذیه‌ای شما کجاست.

به عنوان مثال، اگر ناگهان متوجه شدید که میل به غذای گوشتی دارد، ممکن است کمبود آهن داشته باشید. یکی دیگر از ویارهای رایج دیگر غذاهای شور است، که ممکن است بدن شما نشان دهد که باید آب بیشتری بنوشید، زیرا نمک به تشنگی بیشتر شما کمک می کند و به بدن کمک می کند مایعات بیشتری را حفظ کند. بنابراین، مطمئن شوید که یک رژیم غذایی متنوع پر از سبزیجات تازه، میوه ها و چربی‌های سالم می‌خورید تا مطمئن شوید که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کنید.

علت تنفر از غذا در بارداری چیست؟

ویار حاملگی گاهی اوقات با تنفر از غذا همراه است که منجر به حالت تهوع و/یا ناراحتی معده می شود. یکی از شایع‌ترین موارد تنفر زنان باردار به غذا در واکنش به دیدن یا بوی گوشت پخته یا خام است.

جای تعجب نیست که چنین موارد تنفر از غذا در بارداری بر اساس غریزه بقا باشد. گوشت می‌تواند حاوی باکتری های خطرناکی باشد که ممکن است به مادر یا کودک آسیب برساند. سایر ویار بارداری می‌توانند علت عمیق‌تری داشته باشند.

همچنین بخوانید: ورم پا در بارداری نشانه چیست و برای کاهش و درمان آن چه کنیم؟

علت تنفر از غذا در بارداری

چه زمانی باید در مورد ویار بارداری خود به پزشک مراجعه کنید؟

برخی از ویارها می‌تواند خطرناک باشد و نشانه آن است که باید به پزشک مراجعه کنید. اگر میل شدید به خوردن خاک، صابون یا سایر اقلام غیرخوراکی در دوران بارداری دارید، ممکن است پیکا، یک بیماری بالقوه سمی داشته باشید.

آیا ویار غذاهای آماده مضر است؟

حتی اگر برای هر وعده‌ی غذایی فقط سیب‌زمینی سرخ کرده می‌خواهید، حتماً به تعداد غذاهایی که می‌خورید توجه کنید. اکثر پزشکان می گویند که گهگاه تسلیم شدن به ویار پر نمک، پرچرب و کربوهیدرات زیاد مشکل بزرگی نیست، به خصوص اگر این میل برای مدت کوتاهی طول بکشد. اما توجه داشته باشید: رژیم غذایی ثابت از غذاهای ناسالم که سرشار از چربی، قند یا مواد شیمیایی هستند می‌تواند منجر به افزایش وزن بیش از حد، دیابت بارداری یا سایر مشکلاتی شود که می‌تواند بعد از تولد کودک شما طول بکشد.

ویار بارداری دختر و پسر کی شروع می‌شود؟

مطالعات علمی در این زمینه صورت نگرفته است اما مشاهدات تجربی نشان دهنده ویار حاملگی شدید در سه ماهه اول بارداری برای مادرانی است که جنین دختر داشتند. داشتن ویار در اواخر سه ماه اول بارداری هم به مادرانی نسبت داده شده که جنین پسر داشتند. اما این مشاهدات پشتوانه علمی و آماری قابل توجهی ندارد.

همچنین بخوانید: بی خوابی در بارداری نشانه چیست و چه عوارضی دارد؟ درمان آن چیست؟

ویار بارداری از هفته چندم شروع میشه

آیا ویار بارداری جنسیت جنین را مشخص می‌کند؟

در صورت باردار بودن پسر ، شما هوس خوردن غذاهای شور و خوش طعم مانند ترشی و چیپس سیب زمینی را دارید. با باردار بودن دختر، ویار شیرینی و شکلات خواهید داشت. در حقیقت، هیچ مطالعه قطعی بر روی میل به غذا به عنوان پیش بینی کننده دقیق جنسیت انجام نشده است. همانطور که گفتیم این هوس ها احتمالاً بیشتر به تغییر نیازهای تغذیه ای شما مربوط می شود.

اگرچه ممکن است این همان چیزی باشد که مادربزرگتان به شما گفته است، اما تحقیقات چه می گوید؟ هیچ تحقیق قابل اعتمادی در مورد ارتباط بالقوه بین هوس غذایی و پیش بینی جنسیت وجود نداشته است. این بدان معنا نیست که هوس‌های شما بی‌معنی است، اما اگر می‌خواهید جنسیت کودکتان را بدانید، احتمالاً بهتر است برای سونوگرافی که ۹۹ تا ۱۰۰٪ بعد از هفته شانزدهم دقیق است، رزرو کنید.

سخن آخر

در این مقاله به شما گفتیم ویار بارداری کی و از هفته چندم شروع می‌شود، علت ویار و به امکان تشخیص جنسیت جنین بر اساس ویار حاملگی پرداختیم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید