eye

تشخیص بیماری از روی چشم کار ساده ای نیست اما یک پزشک حرفه ای میتواند نکاتی زیادی در مورد سلامت شما فقط با نگاه کردن به چشمانتان بفهمد.

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ اگر داشتن یک بینائی سالم برای شما کافی نیست، یک دلیل دیگر نیز برای معاینۀ چشمانتان نزد پزشک وجود دارد: یک سوم از سندرم‌های ژنتیکی می‌توانند بروی چشمان شما نیز تاثیر داشته باشند. بنابراین چشم‌پزشکان با یک معاینۀ ساده از چشمان شما می‌توانند بیماری‌های مختلفی در بدن شما را تشخیص دهند.

چشمان شما می‌توانند نشاندهندۀ دیابت، سوءتغذیه، صدمۀ عصبی و بسیاری مشکلات دیگر در بدنتان شوند. در اینجا چندین نشانه که چشم‌پزشکان در هنگام معاینۀ شما به دنبال آنها هستند را مطرح می‌کنیم:

عروق خونی با رنگ یا شکل غیرطبیعی می‌توانند نشاندهندۀ بیماری‌های قلبی عروقی مثل فشار خون بالا باشند. چشم‌پزشکان حتی می‌توانند جریان گلبول‌قرمز‌های در عروق شعریه رگ‌های کوچک و باریک – در چشم را ببینند.

eye1 eye2

استرس می‌تواند بر چشمان شما، مثل سایر بخش‌های بدن شما، فشار بیاورد. استرس باعث می‌شود سلول‌های پشت چشم مایعی خارج شود، گویا که یک تاول در شبکیه چشم وجود داشته باشد. در اینجا می‌توانید تصویری از این وضعیت به نظر دردناک را ببینید:

تشخیص درست بیماری از روی چشم ها

در چشم زیر، در دور مردمک یک هالۀ قهوه‌ای به وجود آمده است. این وضعیت وقتی پیش می‌آید که قسمت رنگی چشم که عنبیه نامیده می‌شود به لنز چشم شما که درون مردمک وجود دارد متصل می‌شود. این معمولا نشاندهندۀ یک التهاب در قسمت دیگری از بدن شماست.

تشخیص درست بیماری از روی چشم ها eye3

البته این تنها چند نمونه از بیماری‌هایی است که می‌توان از طریق چشم آنها را تشخیص داد. پس فراموش نکنید هر چند وقت یکبار برای معاینۀ چشمان خود به پزشک مراجعه کنید. خوشحال می‌شوید نظرات خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. من توی چشمم یک خال ایجاد شده

    دکتر رفتم گفت هیچ عارضه ای ایجاد نمیکنه
    نزدیک عنبیه هست یک لکه کوچولوی قهوه ای

    دور عنبیه ام هم یک حلقه ایجاد شده که میدونم نشونه ضعیف شدن چشمه

نظر خود را بیان کنید