تعبیر خواب آتش گرفتن خانه

دیدن آتش گرفتن خانه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن آتش گرفتن خانه در خواب چیست؟

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه

اگر به دنبال تعبیر خواب آتش گرفتن خانه هستید، در اینجا نکات مهمی را که در تعبیر این خواب از ابن سیرین، مطیعی و حضرت یوسف ذکر شد، آورده شده است.

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه را می توان به چند چیز معنا کرد که با توجه به سیر خواب متفاوت است، در ادامه مهمترین چیزهایی را که در تعبیر این خواب آمده است، یادآوری می کنیم:

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه و خاموش شدن آن، ممکن است بیانگر اختلاف بین اهل خانه باشد و این بینش ممکن است به معیشت افراد خانواده نیز اشاره داشته باشد.

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه و سپس خاکستر در خواب را می توان به اختلافات و مشکلاتی که بین اعضای خانواده پیش می آید تعبیر کرد.

دیدن خانه ای در حال سوختن بدون آتش در خواب ممکن است بیانگر اشتباه بیننده در اعمال خود باشد و این دیدن نشانه نیاز بیننده به اصلاح اعمال خود تلقی می شود.

اگر زن متاهل در خواب ببیند که خانه اش بدون آتش می سوزد، ممکن است نشان دهنده ادامه مشکلات با شوهرش باشد.

اگر دختر مجردی در خواب ببیند که خانه‌اش بدون آتش می‌سوزد، ممکن است با معشوقش مشکلی پیش بیاید، اما این اختلافات حل می‌شود و دختر بر آنها فائق می‌آید.

تعبیر خواب آتش سوزی خانه اگر ببیند که خانه‌اش بدون آتش می‌سوزد، می‌تواند به‌عنوان هشداری از سوی دوستان بدی که او را همراهی می‌کنند، تعبیر شود.

 

تعبیر خواب کامل


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه حضرت یوسف

حضرت یوسف تعبیر خواب آتش گرفتن خانه را بیانگر مشکلاتی می‌داند که در زندگی فرد پیش می‌آید.

همچنین این خواب بیانگر آن است که بیننده خواب گناهان زیادی مرتکب شده و باید از آن توبه کند.


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه ابن سیرین

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه ابن سیرین با توجه به تفاوت خواب و سیر آن شامل چند نشانه و اشارات است.

با توجه به آنچه ابن سیرین ذکر کرده است، دیدن آتش سوزان در خانه ممکن است بیانگر گناه، ضرر، حبس و عذابی باشد که بیننده در معرض آن قرار می گیرد.

تعبیر خواب آتش سوزی خانه ممکن است به معنای وقوع فاجعه در محل آتش سوزی باشد.

هر که در خواب ببیند خانه خود را با آتشی که جرقه و شعله و صدا دارد می سوزاند، نشان دهنده فتنه ای است که در زندگی برایش پیش می آید و در حد سوختن است.

اگر انسان در خواب آتشی در خانه‌اش ببیند و خاموش شود و دوباره بادهایی بیاید که آتش را در خانه‌اش شعله‌ور کند، نشان‌دهنده دزدی است که می‌توانند وارد خانه او شوند و آن را بدزدند.


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی تعبیر خواب آتش گرفتن خانه را اگر بیننده خواب ببیند که در آتش سوزی می‌افتد اما نمی‌سوزد بیانگر مورد ظلم واقع شدن از طرف شخص دیگر می‌داند.

همچنین در تفسیر دیگر آن را بیانگر موفقیت‌های بزرگ می‌داند.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دعوا

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه خود


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه خود

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه خود و خاموش کردن آن، نمادی از وجود موانع و بحران هایی است که ممکن است بیننده خواب با آنها مواجه شود، اما در مدت کوتاهی می تواند بر آنها غلبه کند و از اثرات منفی آنها در زندگی خود خلاص شود، به ویژه اگر آتش در دید آرام و بدون دود است.

اگر در تعبیر خواب اینکه خانه شما در آتش می‌سوزد، شما یا هرکسی که در آن خانه زندگی می‌کند می‌تواند ضرر بزرگی در تجارت شما ایجاد کند. همچنین نشانه آن است که سلامت یکی از اعضای خانواده ممکن است بدتر شود.


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پدری

در تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پدری اگر کسی نتوانست آتشی را که در خانه رخ داده است خاموش کند، این خواب نشان دهنده مشکلاتی است که بین اعضای خانواده رخ می دهد که قابل حل نیست. اطفاء حریق در خانه بیانگر میزان پایبندی بیننده خواب به وظایف و مسئولیت های خود و اشتیاق او برای حل هر گونه اختلافی است که بین او و هر یک از اعضای خانواده اش پیش می آید.


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه همسایه یا دیگران

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه همسایه یا دیگران در تفسیر آسان نیست، زیرا ائمه بزرگوار در تفسیر آن اختلاف نظر داشتند، زیرا پیام ها و نشانه های زیادی را شامل می شود که ممکن است بسته به وقایع روز، در محتوای خود برای بیننده خوب یا بد باشد. خواب و در برخی موارد خواب اصلاً مربوط به بیننده نیست، بلکه مربوط به اعمال و اتفاقات همسایگان است.

ابن سیرین بر این باور است که آتش سوزی در خانه همسایه دلیل بر اعمال مذموم و حرام آنهاست که منجر به بروز بلا و مصیبت در زندگی آنها شده است.


تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پدربزرگ یا مادربزرگ

تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پدربزرگ یا مادربزرگ متوفی در خواب بیانگر فتنه است و فروریختن خانه پدربزرگ مرده در خواب ممکن است بیانگر فروریختن پایه های خانواده بزرگ باشد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب جن

سخن آخر

در این مقاله به تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پرداختیم. تعبیر این خواب بسته به اینکه بیننده خواب چه کسی باشد متفاوت که در اینجا به نمونه‌هایی از آن اشاره کردیک، از جمله تعبیر خواب آتش گرفتن خانه پدری، تعبیر خواب آتش گرفتن خانه خود و … امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد.

☺ تعبیر خواب «آتش گرفتن خانه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «آتش گرفتن خانه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


20 دیدگاه

 1. سارا

  سلام وقتتون به خیر
  من خواب دیدم که تو یه فضایی بودم که حس میکردم خونمه
  دور قاب پنجره های خونه آتش گرفته بود ولی آتش با شعله های آروم و کم بود و یک آقای جوانی با یک وسیله ای داشت این آتش را خاموش میکرد و من وقتی این صحنه رو داشتم میدیدم کمی ناراحت بودم ولی اصلا نترسیده بودم و خیلی ریلکس روی مبل نشستم و نگاه میکردم.
  میخواستم این خوابمو تعبیر کنید لطفا ،ممنون

 2. آمنه نوروزی

  سلام من شب اول ی که منزل خواهرم بودم خواب دیدم که اتاقی که ما در اونجا خوابیده بودیم آتش گرفته دور تا دور اتاق آتش بود و من و همسرم هم داخلش بودیم بعد من داد زدم و از خواب بیدار شدم تعبیرش لطفا بگید ممنونم

 3. نسرین فضلی

  سلام من خواب دیدم که توی حیاط خونه هستیم یک دفعه از عقب ساختمان دود بلند شد ، ما مهمان داشتیم و مهمان گفت که داره خونه شوهرت میسوزه ، من آتیش ندیدم انا دود داشت بالا می رفت ، لطفا تعبیر آن را بگویید ،ن ، ف از تهران / ممنون

 4. درسا تیموری

  با عرض سلام و خسته نباشید
  جونم براتون بگه که بنده خواب دیدم که خودم و مادرم تو خونه بودیم و از من خواست چای درست کنم. بعد از دم کردن چایی کنارش نشستم بعد از چند دقیقه که رفتم ببینم آب جوش اومده یا نه متوجه شدم دو گوشه از خونه به طرز فجیحی داره میسوزه که خیلی هم نورانی بود، خودم با پارچه ای که دستم رسید تقلا کردم که آتیش رو خاموش کنم ولی موفق نشدم و هر چقدر تلاش کردم مادرم رو صدا بزنم هیچ صدایی از گلوم خارج نمیشد و این بیشتر منو میترسوند و آخرش هم با ترس بیدار شدم و متوجه شدم دقیقا همون لحظه اذان صبح رو گفتن. اینو هم اضافه کنم که خونه ی مادری بود که تو خواب دیدم. من چند وقت دیگه خودم قراره ازدواج کنم.
  خیلی ممنون میشم تعبیر خواب منو بگید.
  با تشکر

 5. قلب ۱۳۳

  سلام من خواب دیدم خانه خاله ام آتش گرفته ولی وسایل خانه پدری من داخلش هست که من همه رو داخل حیاط بردم فقط یکی از اتاق ها سوخت و بعد هم خاموش شد بعدم آب همه جا جاری شد اما وسایل ما رو آب نگرفت می‌خوام ببینم تعبیرش چی هست

 6. ایماه

  سلام وقتتون بخیر
  من مادرم خواب دیدن که خونمون اتیش گرفته و داره خودشو میزنه و جیغ میزنه و هی میگه زنگ بزنید به اتش نشانی …
  و باترس ازخواب بیدارشدن ..
  تعبیر خوابشون چیه؟؟
  ممنون میشم بگید .

 7. الهه

  سلام و خسته نباشید
  من خواب دیدم خانه مان آتش گرفته ولی من تمام اثاثيه هایم رو جمع کردم و دارم اثاث کشی میکنم البته بنده مستاجر هستم و خانه ای که در آتش میسوخت همان خانه ی مستاجری بود

 8. فاطمه

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم خونه مادربزرگم آتیش گرفته و ما فک کردیم دختردایی کوچیکم داخل خونست و من آتیشو خاموش کردم و فهمیدیم ک داخل خونه نبوده و سالم بود و درضمن وسایل خونه نسوخته بود و همه چیز سالم بود
  میشه لطفا تعبیرشو بهم بگید

 9. رضا

  سلام وقت بخیر من خواب دیدم که خانه پدریم آتیش گرفته. (من خودم تو راه بودم) با ماشین رسیدم دم خونه دیدم که همه اعضای خانوادم اونجا هستن و تا رسیدم دیدم آتیش خاموش شده البته یه برادرم که تازه به رحمت خدا رفته بینشون بود ممنون میشم تعبیر خوابو بگید.

 10. محمد بهرامی

  سلام من خواب دیدم ک خونم داره میسوزه ولی من با اب اون اتیش رو خاموش کردم و اتش کامل خاموش شد

 11. میترا

  سلام
  توی کوچه بامادرم راه میرفتم که یهو همه خونه ها آتیش گرفتن انگار که قیامت بود از همه خونه ها آتیش بیرون میومد وتاچند ثانیه بعد خاموش شد

 12. D

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم خانه مان آتش می‌گیرد ولی آتش خاموش می‌شود و کسی آسیب نمی‌بیند اما خانه فرو میریزد
  اگه امکانش هست تعبیرش رو بگید سپاسگزارم

 13. محسن

  سلام من خواب دیدم که فقط اتاق من اتش گرفته بود به داخل اتاق رفتم و از برادرم درخواست کمک کردم اما او کاری نکرد خودم سعی کردم ان را خاموش کنم در اخر هم خاموش شد درضمن در اتاق گرمای اتش را حس نمیکردم

 14. فرحناز

  سلام خواب دیدم در یک خانه دیگه هستیم من و مادرم و خواهرام اونجا خیاطی میکنیم یهو ماشین خیاطی شروع میکنه به صدا دادن همه از خانه بیرون میشیم من یادم میاد گوشیم جا گذاشتم دوباره میدوم طرف خانه وقتی داخل میشم نیم خانه آتش گرفته با شعله های کم و نزدیک گوشیم شده ک زود گوشی رو میگیرم و خیلی گرمی هم کردم میام بیرون احساس میکنم پاهام یکم سوخته بیرون میبینم ک هیچی نشده بعد خاموش شدن آتش خواهرم از داخل یک نفر سوخته رو میکشه معلوم نیست کیه نفر زنده هست انگار همسایه هست چون تمام خواهرم زنده است لطفا تعبیرش بگید

 15. عارف

  سلام من در خواب دیدم که مقدار کمی آتش در خانه افتاده است و من نتوانستم آن را خاموش کنم اما خانه آتش نگرفته بود و فقط تکه آتش روشن بود و خاموش نمیشد، ضمنا آن منزلی که در خواب دیدم خانه خودم نبود و اصلا نمیدانم کجا بودم
  لطفا درصورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید
  باتشکر

 16. سهیل

  سلام علیکم بنده یه خوابی دیدم تعبیری دقیقی پیدا نکردم از شما کمک و راهنمایی خواستم برادر بزرگوار
  بنده خواب دیدم داخل خانه برادرم هستم و تمام اهل خانواده ایشون هم هست یه مرتبه یه آتشی خیلی کوچیک روشن میشه توسط کبریت که به میز و پرده و فرش آتش سرایت می‌کنه و من و بقیه اعضا سیع بر خاموش کردن آتش و آتش هم بشدت درحال شعله ور شودن می‌باشد ولی ما توسط آب فراوان موفق به خاموش کردن آتش شودیم و چشمم میخوره از زیر یه فرش یه حالت پر نور برنگ سفید میخواد انگار آتش روشن بشه با یه سطل آب کلا خاموشش میکنم. ممنون میشم اگه در تعبیر این خواب بتونید بهم کمک کنید ضمنا برادرم مشکلات خانوادگی با همسرش دارد و تقریبا از هم جدا شدن اما فعلا درگیر مراحل قانونیش هستن

 17. نیک نژاد

  ممنون

 18. نیک نژاد

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم خونه پدریم اتیش گرفته
  و بعد یه مدت خاموش شده
  (مادرم داخل خونست)
  و بعد مدتی خونه فرو میریزه
  و من شروع میکنم به جیغ و داد کردن
  چون خودم بیرون خونه بودم مادرم داخل خونه
  ممنون میشم تعبیرش رو بگین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اصلا خواب خوبی نیست و باید بسیار اگاه باشید و سعی بر ان کنید که در زندگی خانوادگیتان دقت کنید که خدای ناکرده برای شما مشکلی پیش نیاید و حتما هم صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. احمدي

  سلام وقت بخير تعبير خواب من نبود
  خواهرم خواب ديده كه اتاق من اتش گرفته و مم در حال گريه هستم
  من در خواب گاه هستم و در اتاق دو نفر هستيم

نظر خود را بیان کنید