تعبیر خواب سخنرانی کردن

دیدن سخنرانی کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سخنرانی کردن در خواب چیست؟

سخنرانی کردن در خواب

تریبون در خواب تجسمی است از غرور و خود خواهی و تفاخر و زیاده طلبی.

چنان چه در خواب ببینید پشت تریبون ایستاده اید و سخنرانی میکنید گرفتار غرور و زیاده طلبی خواهید شد اگر ببینید کسی دیگر پشت تریبون ایستاده و سخن می گوید با انسانی مزاحم و تصدیع دهنده بر می خورید و آشنا می شوید.

اگر تریبون خالی دیدید زمینه ای پیش می آید که شما خود را بنمایانید اما نه آن طور که واقعا هستید بل که به تظاهر و ریا.

فرود آمدن از تریبون ندامت از کارهای ریاکارانه و واقع بینی و همه این ها درست است به شرطی که اصلا اهل نطق و خطابه نباشید و چنان چه معمولا پشت تریبون می روید و حرف می زنید یا معلم و استاد دانشگاه هستید و در آمفی تاتر سخن می رانید خواب شما عادی است و تعبیر ندارد.

پشت تریبون رفتن و حرف زدن تمایل شما را به تسلط بر دیگران باز می گوید و نشان آن است که در واقع خود را ضعیف می شناسید و می کوشید با دیگران برابری یا بر آن ها امتیاز حاصل نمائید.

اگر در خواب ببینید که حرف می زنید اما شنونده ندارید نشان آن است که به خودتان متکی نیستید.

اگر در خواب دیدید که شلوغ است و شنونده بسیار دارید و شما پشت تریبون قرار گرفته اید نشان آن است که مردم درباره شما حرف خواهند زد و عیب جوئی می کنند بخصوص اگر در خواب صدای خودتان را بشنوید.

 

☺ تعبیر خواب «سخنرانی کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سخنرانی کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


16 دیدگاه

 1. محسن

  سلام تقریبا ۵ ماهه دارم پشت سر هم خواب های میبینم که فکر کنم مربوط به همه
  اول خواب دیدم کنار یه کوه خیلی صخره ای بزرگ وایسادیم طوری که برای نگاه کردنش باید گردنت رو تا ته بالا میبردی و من فحش کردم
  دوم خواب دیدم سیل اومده دلیل سیل هم شکستن سد بود همه رو آب برد فقط من رفتم رو پشت‌بوم خونه و آب تا لب به لب خونه اومد بالا ولی بالا نیومد
  سوم همه مردم با جمعیت شاید ۱۰۰ هزار نفری سمت من اومدن و من جلوشون افتادم و با هم شعار می‌دادیم

 2. طاهره

  با سلام من چند سال فارغ التحصیل شدم دوست داشتم ادامه تحصیل بدم ولی نشد. خواب دیدم توی یه دانشگاهی قبول شدم خیلی شیک تمیز و مجلل و بزرگ بود. دانشگاه توی استان دیگه ای بود و من میخواستم برگردم به شهر خودمون ولی کفشامو گم کرده بود مرتب با مسئول نگه داری کفش و حراست دعوا میکردم. آخر سر گفتن طبق فرم پر شده کفشای شما تحویل مسئول خوابگاه خواهران هست. منم با عجله برگشتم دانشگاه ولی هر کاری میکردم خوابگاه رو پیدا نکردم مرتبا از دانشجوهای اونجا که دختر بودن آدرس می پرسیدم. یه خانمی از مسئولین اونجا ازم تعریف کرد و میخواست جواب بده که ناگهان یه دختر ازم خواست جواب سوالشو بدم من روی جا بلندی وایساده بودم و ایشون و تعداد زیادی دانشجو دختر پایین و مشغول تدارکات یه جشن بودند سوال ایشون این بود مهم ترین مزیت نظام جمهوری اسلامی ایران چی هست؟ منم با یه مکث کوتاه گفتم امنیت ایران. بعدش دوستای زمان دانشجویی دیدم با هم از دانشگاه تعریف میکردیم

 3. علی

  سلام، من خواب دیدم که تو مصلی دارم برای مردم که تعدادشون هم زیاد بود، سخنرانی میکنم. بعد از سخنرانی در حالی که تو صف اول بودم و انگار یک نمازی هم پشت سر امام جمعه شهرمون خونده بودم، امام جمعه بهم گفت که نماز بعدی رو (که چهار رکعتی بود) من پیش نماز باشم، منم پیش نماز بودم و قشنگ چهار رکعت نمازمم خوندم، ولی موهامو حَنا گذاشته بودم و با دستمال بسته بودم سرمو به خاطر حَنا… در حین نماز هم پشت سریم داشت منو اذیت میکرد ولی من نمازم رو تمام کردم و نشکوندمش… تعبیرش چیه؟

 4. میثم

  خواب دیدم داخل یه جلسه موفقیت هستم و من وسط جمع بلندشدم صحبت کنم و بعداز چند دقیقه صحبت کردن سالن خالی شد و هرچی فریاد زدم که دارم صحبت میکنم هیچکس صدامو نشنید و من موندم و یه سالن خالی

 5. گلبرگ

  سلام، خواب دیدم که یه برنامه مفصل چیده شده و محل سخنرانی در فضای باز آماده شده و سخنران مجلس قرار بود من باشم، موضوع سیاسی بود (در واقعیت چنین اطلاعاتی ندارم). اما من هنوز متن سخنرانی رو آماده نکرده بودم. کل روز گرفتار کارهای دیگه شدم و وقتی به ساعت نگاه کردم دیدم ساعت ۷ شب شده و من هنوز متنی آماده نکردم بودم و شروع مراسم نزدیک بود.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است معنایی به این صورت باشد که در اینده شما ترسی از ابراز وجود خود در جایی دارید که در خواب به این صورت برای شما نمایان شده است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. یعقوبی

  سلام
  من خواب دیدم که در یک اجتماع در یک حسینیه بزرگ محل دوران طفولیت و نوجوانی هستم که قبلاً در آن محل معلم بودم و باید سخنرانی کنم اما وقتی پشت مایکروفون بلندگو بخاطر سخنرانی رفتم محل مایکروفون آماده نبود باید درست میکردم بعد سخنرانی میکردم از طرف دیگر مردم قبل از وقت سخنرانی من بخاطر کدام موضوع دیگر جمع شده بوده و وقت زیادی از همان روز را در آن محل سخنرانی گذرانده بودند ، من مصروف مایکرافون شدم وقت زیادی را گرفت تصمیم گرفتم برای مردم اعلام کنم از این که وقت زیادی را در این محفل سپری نموده امروز وقت برای سخنرانی نمانده رخصت هستند که خواب بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب سخنرانی کردن به این صورت ممکن است که باید برای انجام کاری اماده شوید و سختی هایی در این مسیر برای شما وجود دارد که باید بر ان ها چیره شوید و از این رو می تواند خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. N

  سلام.خواب دیدم یه نفر توی حیاط دانشگاهمون داشت سخنرانی میکرد.بعد من تو واقعیت یه آقایی رو میشناسم که ایشون هم دانشجو هستن.خواب دیدم کسی که داشت سخنرانی میکرد اون آقا رو صدا زد و گفت آقا علی.بعد ایشون هم رفت پشت تریبون و همه براش داشتن دست میزدن.بعد شروع کرد به سخنرانی کردن.همه همکلاس های من و اون آقا تو حیاط دانشگاه بودن.مامان و بابام هم بودن.بعد من در حین اینکه ایشون سخنرانی میکرد داشتم با همکلاسی هایش حرف میزدم.به نظرتون تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب برای این خواب ممکن است به این معنا باشد که فردی مغرور را بینید که برای شما جدید است و از این رو باید از جهت ان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. زینب محمدی

  سلام
  من خواب دیدم توی مجلس که نمیدونم چه محلسی بود اما شلوغ بود یه آخوند که حال سخنرانی بود انتهای صحبتش من و صدا زد و جا خوردم و استرس داشتم که الان من باید حچوری صحبت کنم و چی بگم ولی میدونستم قراره حرفای مثبتی بزنمگو رو برداشتم با صدای ضعیف خودمو معرفی کردم و همه درحالی که گوش میدادند و صدام بخش میشد از خواب بیدار شدم .اون محلس داخل یک خونه بود .تعبیر خوابم چی میشه.ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سخنرانی کردن امده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده به خود مغرور می شوید اما باید بدانید که ممکن است این موقعیت برای شما بسیار اتفاقی پیش بیاید و از این رو باید امادگی در انتخاب رفتار صحیح را داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. رعنا وجدی

  سلام من خواب دیدم در دانشگاهی که سالها قبل دانشجو بودم به عنوان سخنران دعوت شدم ولی مجلس به گونه ای آماده نمیشد یا میکروفن گم میشد یا من شلوارم مرتب میومد پایین و خیلی دلواپس بودم یا متن سخنرانیم آماده نبود طوری که آخرسر یک نفر از جمعیت اعتراض کرد.

  حتی جای ایستادن من ثابت نبود گاهی از پله بالا رفتم که بتونم در جایگاه مناسب قرار گیرم گاهی پایین درکنار مردم وگاهی پشت به یک نفر و بالاخره نتونستم حرفم را بزنم گاهی موضوع سخنرانی من پژوهشی بود که سال ۷۴ وقتی شاغل بودم انجامش دادم و مورد تایید پژوهشگاه وزارت متبوع قرار گرفته بود ولی در آخر خواب موضوع سخنرانی آشپزی بود که من برای یکی از مسوولین توضیح دادم لطفا به من جواب بدین مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سخنرانی کردن امده است که می تواند به معنای تکبر و غرور باشد و در حالتی که سخنران نتواند سخنرانی کند ممکن است به این معنا باشد که شما در واقعیت به خود متکی نیستید که این موضوع برای شما سبب اذیت و آزار شده است و ممکن است در واقعیت هم از شما شانسهایی را سلب کند.
   سربلند و پیروز باشید

 10. abas

  من خواب دیدم جلوی استادم و فامیل در مورد مضوعی توضیح میدادم اما درست حرف نمیزدم یعنی فن بیانم بد بود و داشتم با شجاعت و انگیزه حرفام رو ادامه میدادم اما بهم میخندیدن.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر یابد که شما در حال انجام کاری صحیح به شیوه ای غلط هستید و باید بسیار از این جهت آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید