تعبیر خواب جنین

دیدن جنین در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جنین در خواب چیست؟

تعبیر خواب جنین در شکم مادر

جنین نیز مثل جفت از چیزهایی است که مردان کمتر در خواب می بینند یا اصلا نمی بینند.

معمولا زنان در خواب جنین می بینند و چنانچه زنی در خواب جنین ببیند که متعلق به خودش باشد از غم و غصه نجات می یابد و اگر جنین متعلق به دیگری باشد غمی به زنگی او راه می یابد که انگیزه اش در وجود دیگری است.

دیدن جنین دیگران برای زنان گویای غمی است که دیگران به وجود می آورند ولی به شما می رسد.

برای مردان دیدن جنین در خواب خوب نیست و شرمساری و ننگ و گناه است و تقریبا همان تعبیر را دارد که در مورد جفت گفته شد.

اگر زنی در خواب ببیند که جنینی حرکت می کند و حرف می زند به هیچ وجه خوب نیست زیرا شئامت دارد و بهتر است صدقه بدهد.


تعبیرخواب سقط جنین

 1. اگر زنی خواب ببیند او را وادار به سقط می كنند ، علامت آن است كه وی به موضوعی می اندیشد كه اگر موضوع اتفاق بیفتد او به سمت سختی و رسوایی خواهد غلتید.
 2. اگر دكتری خواب ببیند در سقط جنین نوزادی شركت می كند ، نشانة آن است كه در حرفة خود ، به علت كوتاهی در انجام وظیفه و عدم دقت لازم به زحمت خواهد افتاد.

تعبیر خواب جفت

دیدن جفت برای زن و مرد در خواب کاملا متفاوت است و تعابیر متغایر دارد. معمولا مردان در خواب نمی بینند و اگر هم ببینند نمی شناسند مگر این که در عالم خواب درک کنند که آن چه کثیف و خون آلود پیش روی خود مشاهده می نمایند جفت است.

برای مردان دیدن جفت زن خوب نیست چون به تعبیر کلی شرمساری و ننگ و گناه بزرگ است.

اگر مردی به خواب جفت ببیند و بفهمد که آن جفت به همسر خودش تعلق دارد بین زن و شوهر کراهتی پدید می آید که از یک دیگر به شدت دل زده می شوند و در پی این دل زدگی دعوا می کنند و مدتی از هم جدا می مانند ولی چنانچه تحمل کنند زود رفع می شود.

چنانچه مردی در خواب جفت ببیند و آن جفت به همسر خودش تعلق نداشته باشد به علتی شرمساری می کشد، سرزنش می شود و نزد مردم مورد سوال قرار می گیرد که این هم مدت زیادی به طول نمی انجامد و زود رفع می شود.

اما اگر زنی در خواب جفت ببیند که متعلق به خودش باشد باردار می شود و فرزند می آورد. اگر آن جفت متعلق به دیگری باشد باز دو حالت دارد.

چنانچه در خواب زیر خاک پنهان کند یا در چاه بیافکند از غم و اندوه می رهد اما اگر فقط ببیند و بی تفاوت بماند بیمار می شود و بیماریش به قدر کراهتی که در خواب احساس می کند شدید یا ضعیف است.

به هر حال دیدن جفت زن در خواب خوب نیست و بیننده چنین خوابی باید صدقه بدهد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب بچه

☺ تعبیر خواب «جنین» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جنین» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


31 دیدگاه

 1. امیری

  با سلام
  خواب دیدم که به همراه مادرم (مادرم فوت شدن) در جایی هستیم ولی نمیدانم دقیقا کجا .یه لحظه حس کردم که جنین سه ماهه سقط کردم .جنین در کیسه بود و من ترسیده و نگران بودم ولی مادرم جنین رو دوباره در شکنم قرار داد و یه لحظه شکمم برآمده شد و برادرم گفت مگه چند ماهت ه
  گفتم هفت ماه
  لطفا خواب رو تعبیر کنید

 2. کریمی

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم باردار هستم، بچه بدنیا اومد اما انگار زمانش نبود
  بعد که کمی بهتر شدم، خواستم ببینمش اما گفتند که در شکم ایست قلبی کرده بوده و مرده به دنیا اومده

 3. فاطمه

  سلام من باردارم و واوایل بارداریمه شوهرم خواب دیده در خانه خودمان روی خاک دوتا جنین هس ولی انگار هنوز زنده هستن و گفت ببریمشون بذارمشون توی دستگاه تا رشد کنن این تعبیرش چیه و منو نگران کرده

 4. سمیرا

  سلام،خواب دیدم باردارم ماه های آخرمه،رفتم بیمارستان پرستار معاینه کرد گفت که شاید بچه نمونه،خواهر شوهرم گفت خوب نتونستی از بچه مراقبت بکنی،ببخشید بعد واژن چند خانم رو می دیدم که دکترا معاینه میکردن،مامانم گفت میبرمت دکتر دیگه که بچه رو سالم در بیارن اون دکتر خوبیه،تعبیرش چی میشه؟

 5. نیلوفر

  سلام
  خواب دبدم وارد سرویس بهداشتی فرنگی یک خانه غریبه میشوم و بعد از زدن سیفون ، یک‌جنین زنده که نفس میکشید به همراه دست و پای تیکه شده اش به بیرون افتاد

 6. نیلوفر

  سلام
  خواب دیدم وارد سرویس بهداشتی فرنگی میشوم و بعد از زدن سیفون ، جنینی زنده که نفس میکشید به همراه دست و پای تیکه شده اش به بیرون افتاد

 7. رها

  سلام !
  خواب دیدم نطفه را یک خواهر کوچک من میاورد نطفه از خواهر بزرگ من است برایم میدهد ان نطفه از دست من در داخل دستشویی میافتد بعدا دستم کمی با موادش اغشته میباشد در پهلوی دستشویی نگهمیدارم تا به روی خود بزنم و بعدا بابت این که یک نطفه انسان از بین بردیم گریه میکنم میشه تعبیر خواب ام را بیان دارید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   برای تعبیر این خواب به خیر نیامده است و بیشتر نشان از ان است که ممکن است خدای ناکرده غمی به زندگی شما وارد شود که باید با صدقه ان را از زندگی خوددور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. زهرا

  سلام
  خواب دیدم کامل شدم و به پایین شکم‌مادرم افتادم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب دیدن هر نوع خوابی که برای زنان در ان جنین باشد می تواند بخشی از طبیعت آن ها را در خواب به نمایش بگذارد و از این رو از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. زهرا

  سلام من خواب دیدم لاشه هایی آویزان بودند مثل اینکه مال گاو باشند ویک نفر جنین ها رو یکی یکی در می آورد.همهوجنین ها پیچیده در یک پوست سفید بودند.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در شکم گاو جنین انسان باشد نشان بر نیکی نیست و به معنی آن است که از مال حلال شما کاسته خواهد شد و ضرر به مال شما وارد می‌شود. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. ..

  با سلام . خواب دیدم جنین مرده ای رو کفن کردن و بعد گفتن که باید اونو بسوزونیم و دست هر کدوم از ما میله هایی دادن که با اون میله ها جنین مرده رو تو آتیش بچرخونیم ولی من از این کار میترسیدم و میله به دست فرار کردم اما بعدا فهمیدم که جنین رو سوزوندن و دوستم رو هم به جرم سوزاندن جنین گرفتن تعبیرش چیه لطفا راهنمایی کنین .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر عملی ناگسند دارد که شما را افرادی به آن وادار خواهند کرد که شما از آن عمل زشت دست خواهید کشید و این ن سی ک است و احتمالا برای دوستتان مشکلی در باب عملی ناپسند پیش خواهد آمد که باید هوشیار باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. مهشید

  سلام همسر من خواب دیده که من یک فیلم سونوگرافی به او نشان دادم که در ان ده جنین نشان داده میشود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و به گفته معبران به معنی رهایی از غم و غصه است و اینکه ناراحتی را از بین میبرد.و اینکه همسرتان هم حلش بد شده تعبیر به خوبی دارد اگر غیر این بود نشان از غم برای وی داشت.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. ماهی

  سلام
  من دیشب خواب دیدم یکی از آشناهامون که بارداره من از نزدیک میتونم جنین تو شکمش ببینم و جنینش دست منو میگیره بعدش من خیلی ناراحت شدم و گریه کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است که اگر در خواب بینید که کسی دیگر جنین دارد نشان از ان میتواند داشته باشد که خدای ناکرده غمی در زندگی شما راه یابد واین خود برای شما خیر نیست و بدانید که این غم که علت آن در وجود دیگری است برای شما واضح است و به همین دلیل میتوانید خودتان از ان جلوگیری کنید.
   سربلند و پیروز باشید

  • مبینا

   سلام من خواب دیدم جنین توی شکمم چرخی زد به شکلی که صورتش رو به بیرون بود و پوست شکمم بقدری نازک و شفاف شد که صورتش پیدا بود و بسیار زیبا بود ، این خواب چه تعبیری داره ؟

   • یاسین صداقت

    با سلام
    در تعبیر این خواب امده است که اگر در خواب جنین خود را بینید خیر است و نشان از خیر برای شما دارد و رهایی از رنج.
    اینکه هم در خواب شما جنین را به چشم خود دیده اید ممکن است به این صورت تعبیر گردد که شما خود به ان رهایی اگاهید.
    سربلند و پیروز باشید

 13. لیلا آزرم

  با سلام دختری یک و نیم ساله دارم که در خواب دیدم از ارتفاعی افتاد سرش به زمین خورد و بیهوش شد صبح روز بعد از خواب بیدار شد ، بعد هم دیدم چیزی در شکمم در حال حرکت است مادرم گفت تو حامله ای گفتم نه بعد احساس کردم شکمم بزرگ تر از آنست که بتوان گفت باردار نیستم پیش همسرم که نزد خواهر و … اش بود (بجز مادر شوهرم که آنجا نبود)و(در واقعیت با خواهرش ارتباط ندارد) رفتم همسرم مثل اینکه شکمم باز بود و بدون خونریزی دست در شکم من فرو برد و جنین را بیرون کشید و من دیدم که واقعا بچه ای ۶ یا ۸ ماهه است و بعد آنرا دوباره سر جایش برگرداند.
  لازم است عرض کنم که مادرش دوماه است در بیمارستان بستری است.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید عرض کنم که برای شما خیر است . قسمت اول خواب که فرمایش کرده اید تعبیر ندارد و نگرانی های هر مادری است که بسیار هم در خواب دیده شده است . اما برای قسمت دوم بسیار خیر است و ممکن است به معنای رهایی شما از غم و ی رنجی که بدان درگیرید باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. ترلان

  من خواب دیدم باردار هستم درحالی که اصلن معلوم نیست و وقت زایمانم رسیده و من زایمان راحتی داشتم مادرم هم همراه من بود من بچه رو ندیدم و گفتند پسر است بعد که زایمان تمام شد من سرحال شدم و از اتاق بیرون اومدم که فهمیدم دوباره حامله ام انگار یه مدت گذشته بود از زایمان اولم بعد دوباره داشتم آماده میشدم برای زایملن که دکتر داخل گوش منو نگاه کردو گفت متاسفانه بچه مرده و من از این حرف ناراحت نشدم مادرم هم داشت لیست سیسمونی مینوشت و جالب اینجاست که من تصوری از بچه اولم نداشتم فقط میدونستم پسره و کلن دوست نداشتم بچه دار بشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعیبر خواب جنین برای زن امده است که بسیار خیر خواهد بود که اگر متعلق به خود ایشان باشد و نشان از رهایی از غم و ناراحتی است و باقی فضاهای دیگر موجود درخواب برای طبیعی سازی خواب بوده است و دارای تعبیر نیستند.
   سربلند و پیروز باشید

 15. سوین

  سلام،من چندرورپیش خواب دیدم باشوهرم رفتیم سونوگرافی،بعددکترعکس جنین رورومانیتوربه مانشون دادگفت بچه توشکمت شبیه گرگه،الان چندروزازااون خواب گذشته،امروزفهمیدم حامله ام،درحالیکه وقتی خواب ودیدم نمیدونستم حاملهذهستم،لطفاتعبیرشومیگین.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این است که اگر زنی ببیند جنین متعلق به خودش است از غم و رنج رهایی می یابد و به گفته امام صادق اگر زنی جنین ببیند ابستن شود و اینکه حالت ایستاده جنین شما به حالت گرگ بوده است می‌تواند نشان از این باشد که جنسیت بچه شما دختر باشد. و اینکه جای نگرانی نیست. صدقه بدهید و شکر گذاری به جای آورید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. احمد

  سلام در خواب دیدم که برای ادرار به دسشویی منزل قدیمی عمویم رفتم دستشویی پر از ادرار بود و جنین مرده نوزادی سفید و زیبا در آن افتاده بود و بالا و پایین می شد ممنون اگه کسی تعبیر کنه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن ادرار در خواب به معنای رهایی از غم است و این خیر است.اما دیدن جنین دیگری به معنای مشکلی است که از دیگری وارد زندگی شما میشود و این ممکن است که خدای ناکرده از طرف خانواده ی عمویتان برای شما ازردگی خاطری ایجاد شود ولی این موضوع برطرف و حل خواهد شد.
   سربلند وپیروز باشید

 17. مبینا

  خواب دیدم جنین خالم رو تودستم گرفتم ، شوهر خالم میگه نسبت به بچه های دیگه خیلی کوچیکه ، منم اونو خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدین جنین دیگران در خواب تعبیری دارد که در متن هم امده است اما برای تکمیل تعبیر این خواب باید بدانید که احتمالا مشکلی بر سر راه شما قرار خواهد گرفت ولی بدانید که اصلا موضوضع بزرگی نیست که از ان بترسید.و میدانید که تنها شخص برطرف کننده ی این مشکل شخص خودتان هستید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. سحر

  سلام خواب دیدم دستم روی میذارم روی شکمی که باردار و اصلن نمیدونم اون شکم خودم بود یا نه بعد بچه یجوری در اون شکم حرکت میکنه که من حالم یجوری میشه انگار مشمئز میشم. در ضمن من مجرد هستم.

نظر خود را بیان کنید