تعبیر خواب سیاهی

دیدن سیاهی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سیاهی در خواب چیست؟

تعبیر خواب سیاهی و تاریکی

ما نمی دانیم درون تاریکی چیست به همین علت گاه اشخاص از تاریکی می ترسند و به جایی که تاریک است قدم نمی نهند. در خواب نیز جهل و گمراهی و غفلت و اعمال ناشی از نادانی ما به صورت سیاهی و تاریکی شکل می گیرد.

اگر در خواب دیدیم که از جایی روشن به محل تاریک رسیدیم در کارهایمان با ابهام رو به رو می گردیم و عملی ناشی از نادانی مرتکب می شویم ولی اگر از تاریکی بیرون آمدیم تعبیر نیکو دارد.

اگر دیدید که از محل تاریک و سیاه بیرون آمدید و به روشنایی رسیدید وضع شما بهبود کلی می یابد و ظلمت غفلت و بی خردی را پشت سر می نهید و آگاهانه پیش می روید.

اگر بیننده خواب ببیند که ابری آسمان را فراگرفت و همه جا را تاریک کرد غم و غصه ای عمومی پیش می آید و گرفتاری همگانی عارض می گردد مثل یک بیماری همه گیر.

معبران اسلامی نوشته اند تاریکی کفر است و ضلالت و بهترین حالت این است که در خواب خود از تاریکی بیرون می آییم و به روشنایی برسیم.

اگر کسی در تاریکی قرار داشت و شما او را نمی دیدید ولی صدایش را می شنیدید گمراهی که در بلا گرفتار شده از شما یاری و مدد می طلبد. اگر از تاریکی صدای زن به گوش شما رسید آوای شیطان است.

اگر خودتان در تاریکی بودید اما روشنایی را از دور تشخیص می دادید امید هست که خود را نجات دهید و به یقین دستی برای کمک به سوی شما دراز می شود که باید آن را بگیرید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب تابش نور خورشید | تعبیر خواب صبح شدن

☺ تعبیر خواب «سیاهی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سیاهی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. So

  من تو خواب دیدم که میخوام به جایی برم که همه از ترسناک بودنش حرف میزنن البته تنها هم قرار نبود برم ولی همراهانم هم میگفتن تو نیا…موقع رفتن وقتی کفش میپوشیدم کفشم مشکی بود ولی عجیب غریب بود با خنده به همراهام نشون دادم کفشم رو…تا نیمه راه رفتیم به جایی رسیدیم که همراهام خواستن از چشمه آب بردارن ولی من سمت یه خونه بودم از پنجره خونه یه آقایی سرش رو از بین حفاظای پنجره اورد بیرون گفت نرین این مسیرو ….اینجا رو یه سری افراد با تجربه از هند رفتن…و به همه گفتن که نرین منم گفتم من تا همینجا اومدم بر میگردم..یهو روبروم یه آقای دیگه ظاهر شد(یه فرد عادی اما عضلانی) یه چیز سیاه …مثل یه خفاش بزرگ ولی سیاه سیاه یا یه تیکه پارچه بزرگ که تو هوا معلق بود ولی در عین حال سنگینش هم حس میشد رو فرستاد سمت من با یه صداهای بلند مبهم (از صداها کلمات واضحی تشخیص داده نمیشد) اون سیاهی به شدت به من خوردو بافریاد از خواب پریدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب را نمی توان به صورت صادقه تعبیر کرد اما باید این موضوع را بدانید که می تواند به این تعبیر باشد که در اینده برای شما ممکن است اتفاقی رخ دهد که در ان باید به حرف دیگران گوش کنید و از این رو بسیار در انتخاب هایتان باید دقیق باشید که دچار مشکلی نشوید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مهرداد

  سلام و خسته نباشین
  من امروز ۲ بار پشت سر هم خواب دیدم اشخاص سیاهی دور ور من هستند که هیچ کسی نمیتونه اونا رو ببینه فقط من میتونم ببینمشون و اون اشخاص سیاه هم نمیتونن حرف بزنن سرعتشون هم خیلی زیاده یهو غیب میشن و تو هردوا خوابم سعی کردن وارد بدنم بشن
  ممنون میشم تعبیرشون کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در خواب خود بسیار ترسیده اید پس این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و باید بدانید که ممکن است اضغاث احلام باشد اما اگر در خواب خود معمولی بوده اید می تواند نشانه ای و اشاره ای به دشمنان شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. زهرا

  سلام من خوابم طولانی بود. اما یه بخشی من داشتم از دست یه سری ادم فرار میکردم که میرم به یه جای تاریک حس بدی نسبت بهش داشتم. هرچه بیشتر میرفتم دیگه جلومو نمیتونستم ببینم. برای همین میام بیرون.
  تعبیر چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب می تواند به این صورت تعبیر یابد که شما از مسئله ای به ابهام خواهید رسید که برای شما خیلی خوب نیست اما می توانید با تلاش از آن رد شوید.
   بسیار دقت کنید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. رامین

  با عرض سلام‌و خسته نباشید
  یکی از دوستانم جدیدا کارهاب خلافی میکند ومن خواب دیدم که میخواهم به خانه وی بروم ولی اینقدر تاریک است که جرات نمیکنم وارد خانه او شوم وحتی خود اوهم ترسیده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند دارای دو وجه باشد و اول انکه شما در ذهن خود به این موضوع فکر کرده اید و می پندارید که در اینده این اتفاق برای شما خواهد افتاد.
   از طرفی هم می تواند به این معنا باشد که در اینده ممکن است این خواب به واقعیت بپیوندد و از این رو سعی بر آن کنید که ایشان را تا حد امکان راهنمایی کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. محدثه

  سلام من خواب دیدم که یه دختری مثل خودم که سیاه کامل و صورتش هم سیاهه و من هی از یه ساختمان قدیمی و ترسناک میرفتم بالا اونم میومد حس دیوانگی داشتم تا رسیدم به آخر داشتم‌ با یکی حرف میزدم که اونم اون طرف رویروم وایستاده بودم و من ازش میترسیدم و اون به حرفام گوش میکرد‌

  • یاسین صداقت

   با سلام
   سیاهی در خواب های ما می تواند به معنای بخشی از وجود خودمان باشد که برای ما گنگ و مبهم است و از این رو در خواب های ما به این صورت خود را نمایان می کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. arash

  سلام خسته نباشید چند بار خواب دیدم خانه اقوام مختلف رفتم خانه آنها تاریک است هر چقدر سعی کردم چراغی روشن کنم ولی باز تاثیری نداشت یه بار دیدم خانه یکی از نزدیکانم رفتم و اونجا خیلی تاریکه و چند نفر به شکل اهل سنت نماز میخونن بعد که دقت کردم دیدم شبیه داعشی ها هستن با ریش بلند و لباس سیاه اون آشنامون اهم بین اونا بود بعد اومد پیش من هر چی حرف میزد متوجه نمی شدم فقط تو فکر این بودم به یه نهوی او ن داعشی هارو دست و پاهاشون و ببندم تا نرن بیرون و به کسی آسیب برسونن در صورتی که اون اشنامون شیعه هستن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در باره ی این خواب باید بدانید که ممکن است تعبیر نداشته باشد و باید بدانید که خوابهایی که تکرار می شوند دارای تعبیر نیستند و اشاره ای به درون شما و ناخوداگاه شما دارند و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. علی

  سلام من در خواب دیدم از پنجره خونمون بیرون رو نگاه میکردم یه نقطه ای از خیابان دیده میشد ولی بقیه جاها تاریک بود و چیزی دیده نمیشد ک یهو از خواب پریدم و روشنایی رو از پنجره اتاقم دیدم تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در تعابیر بالا هم خوانده اید این خواب برای شما ممکن است به این صورت باشد که شما در اینده به واسطه ی جست و جویی که خواهید کرد از موضوعی گنگ و مجهول دور خواهید شد و برای خود آن را حل خواهید کرد.
   سربلند وپیروز باشید

 8. شهناز سلهانی

  من خواب دیدم از اسما یک روح سیاه به سمتم آمد و میخواست در من حلول کند و سعی کردم با او حرف بزنم و بگم من دنبال نور هستم و فلان پیر را میخواستم که بر من ظاهر گردد و با ترس و گریه گفتم آخر چرا تو آمدی ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است به این صورت تعبیر شود که شما به چیز اشتباهی در زندگی خود متوسل شده اید که برای شما نتیجه نخواهد داد و از این رو باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سارا

  من خواب دیدم که یک توده سیاه در حال رفتن از این اتاق به اون اتاق در خانه مون هست دنبالش میدویدم اما از دستم فرار میکرد تا اینکه خودم وارد یک اتاق شدم و این توده سیاه زیر بالشم بود پیداش کردم و گرفتمش و آوردمش داخل حیاط خونه و انداختمش رو به آسمون ودر همان حال یک تیکه هایی ازش ریخت دوباره تو حیاط خونه، لطفاً تعبیرش رو بفرمایین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما اگر غبار و دود باشد نشان بر غمی است که خانه شما وارد خواهد شد و اینکه به اسایش شما لطمه خواهد زد ولی شما ان را از خانه و خانوادتان دور خواهید کرد و ان را رفع میکنید با رفتارها و اگاهیتان .
   سربلند و پیروز باشید .

 10. هموطن

  با سلام خسته نباشید من در خواب دیدم که شب هست و من در داخل ماشین هستم و این وقایع رو میبینم. در پارکینگ خونمون باز بود و داخل پارکینگ تاریک تاریک بود و خواستگارم وارد اون پارکینگ شد و داخل تاریکی رفت و خونمون انگار یک در داشت که به یک کوچه دیگر میخورد و خواستگارم از اون در اومد بیرون و فکر کنم لامپی در دستش بود که میخواست برگرده به در پارکینگ و اونو وصل کنه. تعبیر این خواب چیه ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب احتمالا به این شکل تعبیر میگردد که این تاریکی خلای در ذهن شماست و اشاره ای به عدم قدرت انتخاب شما برای این شخص است و شاید اشاره ای به ترس درونی شما برای انتخاب موضوعی باشد که از ان هیچ نمیداند و اینکه در پایان خواب هم از جایی تاریک در امده است میتواند خیر باشد.
   تنها کاری که میتوانید بکنید ان است که همیشه تصمیمهایتان را با تعقل پیش ببرید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. فاطمه

  من بعضی وقتا فقط یه سیاهی توخوابم میبینم و بلافاصله از خواب میپرم این سیاهی نشانه چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تلاش خوداگاه شما برای رسیدن به حقایق ناخوداگاهتان است که نافرجام می ماند و همیشه به شکل تاریکی و موضوعی گنگ نشان داده خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. فافا

  ۴سیاهی دور آدم بگردند

 13. حانیه

  تعبیر خواب خانه بزرگ و سیاه چیست

نظر خود را بیان کنید