تعبیر خواب شوره سر

دیدن شوره سر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شوره سر در خواب چیست؟

شوره سر

به گفته تونی کریسپ خالق کتاب فرهنگ تفسیر رؤیا، سر بیانگر نیات و تصوری است که فرد از خود در زندگی دارد و شوره سر افکار، ایده‌ها و عقایدی است که در سر جا گرفته‌اند. ریزش شوره سر نشان از خالی شدن فرد از افکار و عقاید خود است. ایده‌هایی که می‌توانست باعث پیشرفت گردند از بین رفته و دیگر کمکی به فرد نخواهند کرد. تفاسیر گفته شده همگی بر اساس نمادها بوده و بایستی بر اساس شرایط زندگی رؤیابین تطبیق داده شوند و اما معبرین قدیمی در رابطه با شوره سر چه می‌گویند؟

تعبیر خواب ریختن شوره سر

ابن سیرین می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینی از سر تو شوره می‌ریزد، تعبیرش این است که به اندازۀ آن از کسی به تو آسیب خواهد رسید.
 • اگر شوره موی سر را فرو ریخته‌ای بی‌غم و اندوه می‌شوی.

تعبیر گری می‌گوید: اگر کسی در خواب دید سرش پر از شوره شده است، به آفت و بلا نزدیک است یا به او از جانب کسی آسیبی وارد می‌شود. اگر شوره‌ها در حال فروریختن بودند، درحال خلاصی از رنج و سختی است. اگر به همراه شوره، وقتی سرش را شانه می‌کرد، موهای سرش نیز می‌ریخت، غمش زودتر پایان می‌یابد. اگر ماده شستشو کننده به سرش مالید و سرش را شست و شوره‌ها از بین رفت، به او سود خواهد رسید و زندگی‌اش خوب خواهد شد.

منابع:

کتاب فرهنگ تفسیر رؤیا

تعبیرستان

یوتاب

☺ تعبیر خواب «شوره سر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شوره سر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


53 دیدگاه

 1. مینو

  سلام من خواب دیدم پسرم موهایش پر از شوره است واین شوره هم در لابه لای موهایش خیلی زیاددیده میشود هم اتاقی که در ان حضور دارد مثل برف پر از شوره است ولی فرو نمیریزد همچنان در فضای اتاق معلق هستند ومن به او میگویم حمام برود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب شوره امده است که می تواند نشان از ان باشد که به اندازه ی شوره ها به ایشان اسیب رسد و از این رو باید بسیار اگاه باشید و بدانید که باید صدقه دهید و در مسیر زندگی ایشان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مهرنوش

  سلام

  من خواب دیدم از سرم یه تیکه خیلی بزرگ شوره کندم شاید اندازه یه بشقاب بود ،‌ و خیلی‌ چندش بود ولی کندمش… همین ‌.
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید چون هر چی نظرات رو خوندم نفهمیدم

 3. فرزان

  خواب دیدم که یه تیکه های بزرگ و پیوسته از سرم جداشده و ریخته روی زمین شروع کردم به تمیز کردن مادرم دید و بلند به پدرم گفت ببین چی از پوست سرش ریخته گفتم مامان هیچی نگو و سریع شروع کردم به جمع کردن این تیکه ها پودر میشدن و مثل نمک بودن ‌احساس میکردم شور هستن

 4. Hosein

  سلام من تو خواب دیدم روی یکی از لباس های مورد علاقم که پوشیده بودمش پر شوره هایی بود که ۲۰ برابر حالت طبیعی گنده تر بودند تعبیرش چی میتونه باشه ؟ /:

 5. سمیرا

  سلام خواب دیدم که سر بچه ام پر شوره است و هی بیشتر میشه عین چرک بود زیاد و ابکی و همینطوری داره زیاد میشه و هر کاری میکنم که بره حموم نمیاد . و خیلی کتکش زدم ولی باز هم نیومد بریم حموم

 6. سمیرا

  سلام خواب دیدم که سر بچه ام پر شوره دست و همینطوری داره زیاد میشه و هر کاری میکنم که بره حموم نمیاد . و خیلی کتکش زدم

 7. ناشناس

  خواب دیدم یه طرف موهام شوره داره مثل پوست چسبیده به تن موهام همشون رو ریختم وریخته شدن رو صورتم ولی تمیز شد

 8. شیرین علیزاده

  سلام من دیشب خواب دیدم کف سرم پوسته پوسته شده و یکی از فامیل هامون این پوسته هارو جدا کرد گذاشت کنار تعبیرش چیه؟

 9. نایل

  سلام
  من به صورت طبیعی سرم کمی شوره دارد و مشکل پوستی پسوریازیس هم چنان دارم.
  در خواب دیده بودم که دوستم سرم را شانه میزد، اول متوجه شوره سرم نشده بود ولی بعدن متوجه شد و بیشتر شانه میزد که آن شوره ها بریزند. شوره ها کم بودند ولی تمام نشدند. در ضمن یکی از دوستان دیگرم که در حقیقت خواستگارم هم است و در خواب هم همین احساس ره نسبت به من داشت، آنجا بود، و دوستم سعی داشت به او بفهماند که من شوره سر دارم و در پیش روی او سرم را شانه میزد و از شوره‌ی سرم حرف میزد.

  پ.ن: دوستانم از پسوریازیس من خبر ندارد.

 10. فریبا

  سلام وقت به خیر من خواب دیدم یه هندسفری دارم که دارم میتکونمش نگاه میکنم میبینم دراز شوره و کرم های ریز ریز است که داد میزنم مامان بیا ببین چقدر سر من شوره زده که کرم شدن تقریبا همه رو تکوندم بعد دیدم داره از گوشم کرم می‌ریزه بیرون هی جیغ میزنم میگم برم دکتر گوشمو شستشو بده ولی توو خواب تقریبا همه ی شوره ها رو از سر و گوشم پاک کرده بودم

 11. علی

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ۴۵ ساله و متاهل هستم.خواب دیدم که صورتم شوره داره و به صورت تکه های کوچک با دست زدن به صورت پایین می‌ریزه
  لطفا تعبیرش کنید .از لطف و راهنمایی شما صمیمانه سپاسگزارم

 12. p

  سلام من خواب دیدم که توی سرم پر شورس و سرم خیلی میخاره و به صورت پوسته ضخیم و به هم چسبیده بزرگ از سرم کندم توی خواب خیلی چندشم میشد تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در برخی تعابیر امده است که می تواند نشان از ان باشد که از کسی به شما اسیبی رسد و از این رو باید بسیار اگاه باشید و حتا هم صدقه دهید
   سربلند و پیروز باشید

 13. رضا جمشیدی

  سلام من خواب دیدم سرم پر از شوره های گوله گوله شده اندازه دانه تسبیح و منم دارم موهامو تکون میدم ک همش بریزه تعبیرش چیه ممنون

 14. زهراحیدری

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم که سرم پر از شوره شده و هر چقدر که با دستم به موهام دست میزنم شوره ها زیاد میشن.معنی این خواب چیه؟با سپاس فراوان

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است نشانه ای از ان باشد که در اینده نه چندان دور برای شما موضوعی پیش اید که ترس از ان دارید و در معرض قضاوت قرار گیرید و از این رو صدقه ای دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. راحله

  سلام من خواب دیدم روی سر خواهرم پر از تکه های بزرگ پوست پوست شده هست و داشتم بهش میگفتم سرت چرا اینطوری شده
  تکه های پوست پوست شده لای موهاش بزرگ و زیاد بودن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر نیست و در تعابیر برای ان به این صورت امده است که ممکن است نشان از مشکلی در اینده برای ایشان باشد. حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. _SCALLETA_

  سلام خواب دیدم سرم پر از شوره است و با دست دارم همه رو پایین میریزم و دیدم تموم نمیشه رفتم سرم رو کامل شستم و همه شوره ها از بین رفت معنیش چیه؟ سپاس

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که می تواند نشان از اسیبی باشد که شما رسد و باید به همین علت از کسانی دوری جویید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. F

  سلام من خواب دیدم ازسر شوهرم شوهره میریزه وهی شونه میکنم که تمیز شه باز میریزه وبعدش ور سفره جمع شدیم غذا ابگوشت بود منو شوهرم ومادرمرحومم به جای نون پول تلیت میکردیم اما پدرم نون به نظرتون تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است برای ایشان به این معنا باشد که از کسانی به ایشا ضرری رسد که به اندازه ی همان شوره است و از این رو بسیار دقت کنید و حتما هم برای ایشان صدقه دهید. پول هم در خواب ها ی ما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 18. پردیس

  سلام منم خواب دیدم سر پر از شوره شده
  یه نقطه خاص هست
  ینی فقط اون ناحیه شوره داره
  و سرمو خم میکنمو دستمو میکنم تو موهامو محکم تکون میدم و شوره هام میریزه و خیلی زیادن
  این قدر از این اتفاق که شوره توی سرم پیدا شده بود ناراحت بودم که از شدت فشاری که به سرم اورم همه پوست سرمو کندمو گوشت سرم معلوم شد و واقعا حالم بهم خورد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ریختن شوره از سر امده است که ممکن است به این معنا باشد کهدر اینده برای شما مشکلی پیش بیاد که به واسطه ی ان کسی به شما ازاری رساند و از این رو حتما صدقه بدهید که انشالله خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 19. معین

  سلام خسته نباشین این که اسیب میرسه به فردی که این خواب رو دیده میتونه از کسی باشه یا چیزه ددیگه یعنی انسان نباشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   داشتن این علم در حیطه ی انسان های معمولی نیست و فقط ان چه که در این جا می خوانید اشاره ای به تعبیر معبران بزرگ است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. abdi

  سلام،من امشب خواب دیدم که سرمو میخاروندم و از سرم شوره های بزرگ می ریخت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شوره سر امده است که می تواند به معنای آن باشد که به اندازه ی شوره ها برای ایشان مشکلی پیش خواهد امد و از این رو حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. مژگان

  های

  من دیشب خواب دیدم که توی حموم بودم و شوره‌های زیادی روی سرم بود‌…تعبیرش هم شد اینکه کسی قراره بهم آسیب بزنه ولی هرجا یه چیزی نوشته بود

  این چند هم شب هم هر چی خواب میبینم تعبیرش میشه اینکه کسی قراره بهم آسیب بزنه…تعبیرش چیه

  و اینکه دخترعموم هم یه سال از من بزرگتر هست و دنبال سوژه گرفتن از من هست تا من و پیش خانواده و فامیل خراب کنه
  من 16 و دخترعموم 17 ساله‌ایم

  همش میترسم خودش و اون مامان حسودی بلایی سرم بیارن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر خواب های تکراری می بینید و تعبیر خواب های شما یکسان است ممکن است اشاره ای به ناخوداگاه شما باشد و باید از این رو در جهت رفع آن بر ایید.
   سربلندو پیروز باشید

 22. ♥︎هدیه_ش♥︎

  سلام و خسته نباشید❤
  مادر من دیشب خواب دید که روی سر من پر از شوره بوده که اون‌ها رو شونه میزده و میریختن روی شونه‌هام…تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شوره از سر ریختن بدین شکل آمده است که ممکن است به این معنا باشد که به اندازه ی شوره به شما افت و خطری نزدیک شود که باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 23. فری

  خواب دیدم سرم پرشده از شوره و نمیخواهم شوهرم ببینه. اصلا وحشتناک بود سرم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شوره ی سر به خیر نیامده است و از این رو باید بسیار اگاه باشید تا خدای نکرده برای شما مشکلی ایجاد نشود که سبب افتادن شما به افت باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 24. افسانه

  سلام من دختر مجرد هستم و خواب دیدم موهای سرم خیلی زیاد اومدم دستی توشون بکشم دیدم کف سرم کلا سفیدک زده مثل شوره اونجوری نبود که بریز و خیلی زیاد بود انگار چند لایه سفید بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن شوره سر در خواب به شکلی که از سر شما نریزد ممکن است به این معنا باشد که شما ممکن است به گناهی الوده شوید که برای شما اذیت و ازار اورد و از این رو باید بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 25. ندا

  من خواب دیدم که دارم شوره کف سرم رو جدا میکنم ولی مثل پوسته های کف سر بود و اندازه تقدیبا کف دست شاید کمی کوچیکتر.قبلا هم خواب دیدم کف سرم کاااامل اینطور پوسته هایی بود طوری که توی آیینه نگاه میکردم کاملا مشخص بود حس خیلی بدی بهم داد بعد از خواب.میشه تعبیر هردو رو بهم بگید؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن کندن شوره از سر در خواب می تواند نشانه ای از خیر باشد و این به این معناست که برای شما مشکلاتی حل خواهد شد که تا کنون با آن دست و پنجه نرم کرده اید.
   سربلند وپیروز باشید

 26. مرتضی

  خواب دیدم پوست سرم شوره به اندازه سطح سرم هستش که وقتی کنده شد کلی موی سرم باهاش کنده شد بعدش پوست سرم طوری بود که وقتی دست بهش میزدی میخواست کنده شه و از این موضوع ترسیده بودم و به خاطر همین با همسرم صحبت کردم تا بریم پیش پزشک

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید بسیار نسبت به دیدن این خواب دقیق باشید و بدانید که ممکن است برای شما خیر نباشد و از این رو حتما دقت کنید که خدای ناکرده سب اذیتی در زندگی شما نشود.
   حتما صدقه دهید که انشالله برای شما ایرادی در زندگی ایجاد نشود .
   سربلند و پیروز باشید

 27. ویونا

  من توی خواب دیدم که کف سرم پر از شوره های زرد و بزرگ چسبیده مانند کره و توی خواب هم از دیدنشان حالم بد شد و من در حال تلاش برای کندن آنها بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن شوره زرد در خواب ممکن است به معنای آن باشد که از مشکلی که ممکن است سبب اذیت شما شود اگاه شوید که برای شما بسیار خیر است و از این رو این خواب را به فال نیک بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 28. الی

  سلام من خواب دیدم رو سرم تکه های بزرگ شوره به اندازه صدف سفید بود تو خواب هم ناراحت شدم از دیدنش هم ترسیدم، الان هم ک بیدارم ناراحت هستم و یادم میاد حالم بهم میخوره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شوره نشان بر ان است که شمادرسر ایده ای داشته اید که ذر حال حاضر به کارتان دیگر نخواهد امدو نشان از خالی شدن فرد از افکار و عقاید خود هم میتواند داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 29. یاسمن صادقی

  سلام
  من خواب دیدم که دستم پر از شوره شده و دارم همشونو میریزم بیرون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که ممکن است به این معنا باشد که به اندازه آن شوره از دیگری به شما آسیبی خواهد رسید و از این رو حتما صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 30. شهرام

  سلام , خواب دیدم دارم با یکی از مدیران قبلی که با ایشان سالهای دور کار می کردم و الان فوت شده اند صحبت می کردم . همسرم بین من و ایشان نشسته بودند و سر خود را به پایین خم کرده بود و سر خود را می خاراند و شوره های سرش مثل قطرات ریز برف فرو می ریخت . لطفا بفرمایید تعلیرش چیست ؟
  متشکرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب اگر دیده اید که ایشان از شوره ها خلاصی یافته اند نشانه ای خیر است و در غیر این صورت در تعابیر خواب امده است که به معنای مشکلی برای ایشان است.
   سربلند و پیروز باشید

 31. H.talli

  سلام
  من من دختر مجردی هستم خواب دیدم وسط سرم کچل شده و سرم پر اط شوره‌ست که مث یه کوه شده و وسط یه چیز سیاهی هست خیلی بد و وحشتناک بود
  میشه تفسیرش رو بگید ممنونم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر آن است که از طرف فردی به شما آسیبی خواهد رسید که شما را غمگین خواهد کرد و حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 32. نازنین

  من خواب دیدم که روی موهام پر شوره بود اصلا تیکه های خیلی گنده بودن من میکندمشون یا بعضیاش برا خودش میوفتاد ولی تو خوابم‌ انگاری میکندمشون فردا بازم پر از شوره میشد مثه روز اولش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که شما در اینده ممکن است به مشکلی وارد شوید که هر کاری برای رفع ان انجام دهید افاقه نکند و از این رو باید بسیار در کار ها و انتخاب هایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید