نشانه های احترام مرد به زن

7 چیزی که نشان می دهد همسرتان به شما احترام می گذارد:

رابطه موفقیت آمیز همانند یک ساختمان است. شما می توانید آن را همانطور که دوست داشتید بسازید اما اساس و بنیان این رابطه باید به اندازه کافی قوی باشد تا دچار آسیب نشود.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از powerofpositivity؛ یک رابطه موفقیت آمیز دو ستون اصلی در بنیان خود دارد. یکی از آن ها عشق و دیگری احترام است. برخی از اوقات این دو مورد به هم مرتبط هستند اما بیشتر مواقع شما باید با آن ها به طور جداگانه رفتار کنید و بر روی هر دو مورد کار کنید تا مطمئن شوید رابطه تان دچار مشکل نمی شود.

شناخت احترام دشوارتر از عشق خواهد بود. همسر شما ممکن است نشانه های عاشقانه زیادی بروز دهد اما این موضوع ممکن است نشان دهنده احترام او نباشد. شما خطاهای او را می بخشید زیرا فکر می کند عشق مهم تر از هر چیز دیگری است. اما در یک رابطه طولانی مدت این کار می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود.

فردی که تنها عشق را بروز می دهد و احترامی برای طرف مقابل قائل نیست تنها به مزایای رابطه برای خودش فکر می کند و به فکر اینجاد یک رابطه دوطرفه پایدار نیس. یک همسر نگران و دلسوز به شما احترام می گذارد و عشق را در کلام و رفتار خود بروز می دهد.

نشانه احترام شوهر به زن

در این مقاله قصد داریم 7 نشانه احترام را با هم مرور کنیم.

  1. آن ها مغرور و از خود راضی نیستند:

اگر همسر شما تلاش نمی کند همه روابط تان را کنترل کند یا تلاش نمی کند خود را در هر رابطه اجتماعی که دارید وارد نماید، این گزینه می تواند نشانه احترام و اعتماد او به شما باشد. او مطمئن است که روابط اجتماعی تان پاک و سالم است و به شما باور دارد. این موضوع نشان می دهد او به استقلال شما احترام می گذارد.

اگر او تلاش می کند شما را تحت کنترل نگه دارد و همه روابط تان را زیر نظر بگیرد این موضوع نشانه خطر و هشدار است.

  1. آن ها می دانند که نه به معنی نه است:

یک همسر خوب می داند شما چه چیزی را دوست ندارید و تلاش می کند از انجام آن خودداری کند. این موضوع بدین معنی است که اگر شما با موضوعی راحت نیستید او تلاش می کند این کار را تکرار نکند. او سعی می کند کارهایی را انجام دهد که برای هر دویتان لذت بخش و راضی کننده است.

زمانی که همسرتان برای هر چیزی فشار وارد نمی کند نشان می دهد که به شما احترام می گذارد.

  1. آن ها با همسران خود صادق و روراست هستند:

یک همسر خوب هرگز تلاش نمی کند به شما دروغ بگوید زیرا به خوبی می داند که چنین کاری چقدر ازاردهنده است. چنین افرادی در همه موارد صادق هستند و نشان می دهند به هوش و ذکاوت طرف مقابل احترام می گذارند.

همچنین این موضوع نشان می دهد آن ها به اندازه کافی به رابطه خود اعتماد دارند و می توانند کاملا صادق باشند. دروغ گفتن تحت هیچ شرایطی زیبا نیست و اگر فردی به شما احترام بگذارد هرگز چنین کاری را انجام نمی دهد.

  1. آن ها به شما گوش می دهند:

تا به حال برایتان پیش آمده است که با همسرتان حرف بزنید و احساس کنید با یک دیوار صحبت می کنید؟ اگر همسر شما چنین احساسی را ایجاد می کند، نشان می دهد که احترامی برای شما قائل نیست یا چیزی که بیان می کنید هیچ ارزشی برایش ندارد. یک همسر خوب با دقت به حرف های طرف مقابل گوش می کند.

اگر همسر شما نیز واقعا به حرف هایتان گوش می دهد و با این حرف ها تعامل دارد می توانید مطمئن باشید که نشانه احترام را در رابطه خود پیدا کرده اید.

HAPPY COUPLE

نشانه های عشق و احترام مرد به زن

  1. آن ها از به دست آوردن همسر خود مغرور و راضی هستند:

همسری که به طرف مقابلش احترام می گذارد تلاش می کند همه جوانب را مدنظر قرار دهد. چنین فردی از اینکه با همسرش ازدواج کرده راضی است و تلاش می کند او را در همه زمینه ها یاری کند. این گزینه نشانه احترام و عشق است.

  1. آن ها قابل اعتماد هستند:

اگر همسرتان شما را ساعت ها جلوی در منتظر می گذارد یا هرگز به پیام هایتان پاسخ نمی دهد نشان می دهد که هیچ ارزشی برای رابطه تان قائل نیست. یک همسر خوب نیازهای شما را می داند. او هرگز پیام ها یا تماس های شما را نادیده نمی گیرد.

  1. تلاش می کنند رابطه موجود را بهبود ببخشند:

حتی یک رابطه موفق نیز در بیشتر موارد به بهبود نیاز دارد. افراد شخصیت های مختلفی دارند و ممکن است درگیری هایی نیز داشته باشند. متخصصان بر این باورند که کمی مبارزه و درگیری در رابطه نه تنها غیر قابل اجتناب است بلکه برای ایجاد رشد لازم و ضروری است.

مشکل اینجاست که زوجین نحوه مبارزه را نمی دانند. زوجی که به هم احترام می گذارند تلاش می کند مبارزه عادلانه ای داشته باشد. چنین زوجی تلاش می کنند به صحبت ها و بحث های هم گوش فرا دهند و به هم احترام بگذارند.

هیچ چیزی لذت بخش تر از دانستن عشقی که همسرتان به شما دارد نیست. با اینحال، احترام گذاشتن در برخی از موارد می تواند بسیار دشوار باشد. این گزینه در رابطه ای همچون رابطه زناشویی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

عشق بدون احترام به یک رابطه خودخواهانه تبدیل می شود. دکتر پیتر گری در این باره می گوید: احترام گذاشتن به معنای درک این است که فرد مقابل همانند شما نیست. در رابطه ای که احترام جریان دارد، وظیفه شما درک شخصیت منحصر به فرد طرف مقابل و دانستن نیازها و درخواست های اوست. در این شرایط باید تلاش کنید خواسته ها و نیازهای طرف مقابل را برآورده کنید.

اگر احساس می کنید همسرتان هیچ احترامی برایتان قائل نیست یا به این موضوع شک دارید باید شرایط موجود را بیشتر بررسی کنید. همانند هر رابطه دیگری، احترام باید دوطرفه باشد. شما کار را از خودتان شروع کنید و خیلی زود متوجه می شوید که همسرتان نیز به خواسته ها و نیازهایتان پاسخ می دهد و به عقایدتان احترام می گذارد.

در این شرایط می توانید یک رابطه شاد و لذت بخش را توسعه دهید.


نظر خود را بیان کنید